Προς το περιεχόμενο

Πώς να παίξετε μια Telecaster...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάαααλι αυτός ???

Το κολλητάρι του SF με το απίστευτο παίξιμο !!!!

 

Κάτι τέτοιοι με έκαναν να σταματήσω να παίζω για καμιά 25αρια χρόνια.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι με τι μαγνήτες έπαιζε στην Τέλε... Έτσι για ιστορικούς λόγους...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως να κάνετε slide σε μία Tele

 

 

Έχω δει λάιβ και τον Μπαντούκ να κάνει slide σε tele με μια πλαστική ελληνική σημαία, παραμονές 28ης Οκτωβρίου στο Americain... δυστυχώς δεν παίζει βίντεο (εκτός αν μας διαβάζει ο Γιώργος και έχει κατιτίς!!!)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχω δει λάιβ και τον Μπαντούκ να κάνει slide σε tele με μια πλαστική ελληνική σημαία, παραμονές 28ης Οκτωβρίου στο Americain... δυστυχώς δεν παίζει βίντεο (εκτός αν μας διαβάζει ο Γιώργος και έχει κατιτίς!!!)

 

Διαβάζω εγώ Μήτσμ αλλά δυστυχώς δεν έχω υλικό πρόχειρο-ούτε και αρκετό...

Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω για τον Μπαντούκ είναι πως χαλαρά θα σάρωνε ό,τι βραβείο ή διάκριση μπορούσε να υπάρξει ποτέ για το ερώτημα/απάντηση τι είναι δυνατό  να χρησιμοποιηθεί για σλάιντ παίξιμο στην κιθάρα. Λίγα μόνο απο μνήμης:

πυροσβεστήρας, καρέκλες, ποτήρια και μπουκάλια όλων των ειδών/μεγεθών/ποιοτήτων, σκαμπώ, ενισχυτές, πατερίτσες, φυστίκια, οδοντογλυφίδες, παπούτσια, γυαλιά, άλλες κιθάρες, βάσεις, κράνη και μία τουλάχιστον φαλάκρα!!!

Κι όλα αυτά παίζοντας και βγάζοντας ήχο!

Και μη νομισθεί πως λέω μπαρούφες, ήμουν εκεί σε όλα, αυτήκοος μάρτυς!!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι με τι μαγνήτες έπαιζε στην Τέλε... Έτσι για ιστορικούς λόγους...

 

Στο tdpri.com που  ειναι μελος μας ειχε πει οτι ειχε 2 τελε,μια ltd edition 52 ri με stock μαγνητες & μια CS με 3 Joe Barden (αυτη παιζει στο βιντεο)

 

Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω για τον Μπαντούκ είναι πως χαλαρά θα σάρωνε ό,τι βραβείο ή διάκριση μπορούσε να υπάρξει ποτέ για το ερώτημα/απάντηση τι είναι δυνατό  να χρησιμοποιηθεί για σλάιντ παίξιμο στην κιθάρα

 

καλα δεν παιζεται στο slide o George (θα μου πεις και που παιζεται.... :)) ,στο μαϊσπεσι μου παιζει στο κομματι Hip (φυσικα το γραψαμε για πλακα...σε 2 λεπτα ενα απογευμα στο σπιτι μου)......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω εγώ Μήτσμ αλλά δυστυχώς δεν έχω υλικό πρόχειρο-ούτε και αρκετό...

Αυτό που μπορώ να βεβαιώσω για τον Μπαντούκ είναι πως χαλαρά θα σάρωνε ό,τι βραβείο ή διάκριση μπορούσε να υπάρξει ποτέ για το ερώτημα/απάντηση τι είναι δυνατό  να χρησιμοποιηθεί για σλάιντ παίξιμο στην κιθάρα. Λίγα μόνο απο μνήμης:

πυροσβεστήρας, καρέκλες, ποτήρια και μπουκάλια όλων των ειδών/μεγεθών/ποιοτήτων, σκαμπώ, ενισχυτές, πατερίτσες, φυστίκια, οδοντογλυφίδες, παπούτσια, γυαλιά, άλλες κιθάρες, βάσεις, κράνη και μία τουλάχιστον φαλάκρα!!!

Κι όλα αυτά παίζοντας και βγάζοντας ήχο!

Και μη νομισθεί πως λέω μπαρούφες, ήμουν εκεί σε όλα, αυτήκοος μάρτυς!!!

Όντως και μου κάνει εντύπωση Ηλία που αναφέρθηκε τώρα μιας και το κουβεντιάζαμε την περασμένη εβδομάδα! Θυμάμαι ακόμα τη βραδιά στη Σκηνή στον αέρα όταν έπαιξε απίστευτο slide με τα σκαμπό του μπαρ, μέχρι και με τη βιντεοκάμερα μιας κοπέλας! Το κομμάτι ήταν το back in the night (Dr. Feelgood)! 

"The music that you listen to, becomes the soundtrack of your life"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου