Προς το περιεχόμενο

Πώς να παίξετε μια Telecaster...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yeap! ήμουν και εγώ εκείνο το βράδυ στον αέρα και είχα σκαλώσει με το σκαμπώ αλλα και με το τσόφλι απο το φυστικι!

 

Αυτό με το slide στην φαλάκρα δεν το έχω δει, αλλα θα πλήρωνα αρκετά για να το δώ! ;D ;D ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Yeap! ήμουν και εγώ εκείνο το βράδυ στον αέρα και είχα σκαλώσει με το σκαμπώ αλλα και με το τσόφλι απο το φυστικι!

 

Αυτό με το slide στην φαλάκρα δεν το έχω δει, αλλα θα πλήρωνα αρκετά για να το δώ! ;D ;D ;D

 

;D ;D :o ;D

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιώργος είναι από τους πιο inspiring κιθαρίστες που θα μπορούσε να δει ποτέ κανείς λάιβ. Μόνο κρίμα είναι που οι NPC δεν συνέχισαν. Ήταν μια μπάντα που κάλλιστα θα μπορούσε να περάσει τα ελληνικά σύνορα και να κάνει σοβαρή και μεγάλη καριέρα.

Αυτός και ο Νίκος ο Ντονούσης ήταν οι μόνοι από τους κιθαρίστες-είδωλα της Θεσ/νίκης που γνώρισα προσωπικά όταν πάσχιζα να πάιξω 'κάτι παραπάνω' στην κιθάρα το '85, και η συμπεριφορά τους ήταν "δώρο" για έναν μικρό κιθαρίστα όπως εγώ.

Μήπως να το κόβαμε και να κάναμε ένα θρεντ για τον Μπαντούκ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη ένα δείγμα για το πως να παιξετε μια Telecaster αυτή την φορά απο τον mister Richie Kotzen. (για τον Billy δεν εχω να σχολιασω κάτι... :o ;D)"Burn" instrumental λοιπον :

 

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη ένα δείγμα για το πως να παιξετε μια Telecaster αυτή την φορά απο τον mister Richie Kotzen. (για τον Billy δεν εχω να σχολιασω κάτι... :o ;D)"Burn" instrumental λοιπον :

 

 

 

o kotzen σε αυτο το κομματι δειχνει ποσο τρισμεγιστος κιθαριστας ειναι...............πολλες φορες το εχω δει και λεω δεν ειναι δυνατον να παιζει τετοια πραγματα.............+1000000000000000 για τον kotzen

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o kotzen σε αυτο το κομματι δειχνει ποσο τρισμεγιστος κιθαριστας ειναι...............πολλες φορες το εχω δει και λεω δεν ειναι δυνατον να παιζει τετοια πραγματα.............+1000000000000000 για τον kotzen

 

Αφου γουστάρεις kotzen βρες και δες (αν δεν το έχεις δει βέβαια ;D) το live του  Bootlegged in Brazil Live in Sao Paulo 2008. Αυτο βλέπω φίλε μου τωρα και κλαίω ;D

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο Kotzen απλά δεν πιάνεται, αν και πιο γκαζωμένος από τους προαναφερθέντες. Το μέρος του Sheehan στο burn πάντως παίζεται άνετα, δεν είναι κάτι τραγικό. Έχει κάτι άλλα με τους Niacin ή και με τους (κλασσικά) Mr. Big που είναι πιο... παλούκια! Ένα μικρό σχόλιο πάντως πρέπει να πάει στους... κορμούς που έχουν για μανίκια τα όργανα και των δύο!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap! ήμουν και εγώ εκείνο το βράδυ στον αέρα και είχα σκαλώσει με το σκαμπώ αλλα και με το τσόφλι απο το φυστικι!

 

Αυτό με το slide στην φαλάκρα δεν το έχω δει, αλλα θα πλήρωνα αρκετά για να το δώ! ;D ;D ;D

 

Κι εγώ οποσδήποτε.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλος ενας αηδιαστικα καλος κιθαριστας..............

Έπαθα πλάκα καθότι τον ήξερα σαν ροκ παίκτη. Αυτός όμως και στη κάντρυ ζωγραφίζει. Α! και όλα πενάτα, δηλ chicken pickin χωρίς τα τρία δάχτυλα του δεξιού.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου