Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101 (partII)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω control 2 δυστηχως...ειχα παρει πολυ φτηνα ενα midi mate...λαλακια μου μαλλον...

 

Αν θέλεις να σκοτώσεις πάντως "πολύ φτηνά"  :P το Midimate, ενδιαφέρομαι! (για έλεγχο σε άλλο εργαλείο).  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

100 ευρω + 6μ midi cable καλα ειναι?

χωρις φθορες εννοειτε στη κουτα του

 

Happy doing business with you mate! Check PM.  8)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυκλοφορησε και η C52! βεβαια θα υπαρξουν και αλλες εκδοσεις στο μελλον...αυτη τη φορα υπαρχουν και release notes...η μεγαλυτερη βελτιωση απο την 51 ειναι η χρηση στερεοφωνικων impulses...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα το δικό μου gsp αναβάθμιση στην 52. Είναι σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσουν και άλλες εκδόσεις? Στο mustbebeta πριν λίγο καιρό ότι θα είναι η τελευταία ανεπίσημη αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν προκυψουν bugs θα γινουν και αλλες ωστε να παμε σε σταθερη και σωστη εκδοση...οποτε  μιας και τρεχεις την 52 αν παρατηρησεις κατι στραβο η κατι που λειπει και στα πλαισια του δυνατου μπορει να γινει γραψε στο forum του mustbebeta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συντροφοι....θελω τη βοηθεια σας....!

Τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Πιστευω για τα αυτια μου βεβαια οτι το e.q τη rp γενικοτερα χαλαει τον ηχο.....αντι να προσθετει με αποτελεσμα να μην το χρησιμοποιω καθολου.Το κακο ειναι οτι επειδη εχω τον hot rod deluxe που ειναι λαμπα και αναγκαστικα δεν παιζω δυνατα για να δωσει ο ενισχυτης αυτα που πρεπει ειναι να μην εχω καθολου presence......Κατι που σταδιακα αποκτα ο ενισχυτης ανεβαζοντας ενταση....(ετσι νομιζω δλδ).Το θεμα ειναι οτι 99% παιζω σε χαμηλες εντασεις με  αποτελεσμα να μην το ευχαριστιεμαι.......εχω σκεφτει να παρω ενα εξωτερικο e.q και να το χρησιμοποιω αλλα δεν ξερω εαν θα κανει δουλεια.Επισης προβληματιζομαι μηπως φταιει ο ενισχυτης....... ::)

Εχετε καμια συμβουλη.......?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε ένα +3db boost στα 1600 με 1800 hz.

(μπας και...)

με τι να το κανω αυτο? με το eq της rp? και τα υπολοιπα?ή να χρησιμοποιησω αλλο eq εξωτερικο?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (για να δώσω λίγο presence στον genz benz που εκτος απο το οτι παιζει χαμηλα, τον τρέχω και σε triode=ακομα πιο μουντος) αυτό που έκανα ήταν να δώσω 2 ντεσιμπελ μπουστ στις ψηλές απο το παραμετρικό στα 7500 και 1 ντεσιμπελ στα μεσαία (δε θυμαμαι τη συχνοτητα, νομιζω 2-3 κλικ προς τα δεξια)

 

δε μου φαινεται πως χαλάει ο ήχος με μικρές ρυθμίσεις.

 

επίσης θα μπορουσες να την τρεχεις στο ινπουτ του ενισχυτη αντι για το ριτερν και αυτοματως θα παρει λιγο πρεσενς, θα εχεις και το eq του ενισχυτη

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου