Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101 (partII)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το software.... τι δεν κατάλαβες ή μπας και δεν κατάλαβα εγώ??

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

νεα δοκιμη με impulses...κατεβαστε και δοκιμαστε αυτα....http://catharsis.supremepixels.com/impulses/    και κυριως το zip..

high gain καταστασεις οχι πως δεν θα βελτιωσουν τα καθαρα patches...

εμενα με τα redwirez απογειωθηκαν...

C58 firmware

αληθεια υπαρχει κανεις αλλος εκτος απο μενα και το Βασιλη με gsp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω ενα προβληματακι. οταν συνδεω  preamp-power amp μονο για εφε, η ενταση πεφτει πολυ χαμηλα.. οταν κανω by pass το preamp η ενταση ερχετε στα ισα της παλι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να ελενξεις τα amp level-preset level καθως και καποια extra level που αν θυμαμαι καλα υπαρχουν στα μενου συστηματος...πιθανον βεβαια να υπαρχει και προβλημα στη λουπα του ενυσχητη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω  εχω παρομοιο προβλημα... οταν συνδεω την ρπ στο ινπουτ προκειμενου να χρισιμοποιησω την παραμορφωση του ενυσχητη και τα εφε της πεταλιερας , παταω το am/cabinet bypas κσι απο εκει που η παραμορφωση του ενυσχητη μου ειναι καρακαφρικη , γινεται ουτε για ac/dc . επειτα οταν επαναφερω τις καμπινες και τους ενυσχητες και πατησω το bypass που ειναι αριστερα ο ενυσχητης μου ακουγεται κανονικα , ομως τοτε η πεταλερα γενικοτερα απενεργοποιηται και δεν μπορω να χρησιμοποιησω τα εφε της... μηπως εχετε καμια λυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν θες  τα εφφε της rp και το drive του ενυσχητη πρεπει να συνδεσεις την rp στη λουπα...οχι στον input...ενδεχομενως καποιοι ηχοι να βγουν καλα ετσι αλλα σιγουρα οχι ολοι...επισης πολλα απο τα προβηματα που σχετιζονται με εφφε εχουν να κανουν με την επιλογη post-pre amp...οποτε ανοιξτε ενα x-edit και καντε κανα πειραμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να την συνδεσω στο return και την κιθάρα στο ινπουτ τις ρπ ; η μήπως πρέπει να την συνδεσω μεταξύ του σεντ και του return και την κιθάρα στο ινπουτ του ενυσχητη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να ελενξεις τα amp level-preset level καθως και καποια extra level που αν θυμαμαι καλα υπαρχουν στα μενου συστηματος...πιθανον βεβαια να υπαρχει και προβλημα στη λουπα του ενυσχητη σου...

η λουπα ειναι  οκ με πεταλια, οι ρυθμισεις μου ειναι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου