Προς το περιεχόμενο

Toms!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους

Ψαχνω μαγαζι στην Αθηνα στο οποιο θα μπορουσα να βρω toms(yamaha,tama,pearl,dw) κατα βαση 8" και 10".Μεχρι στιγμης εχω ρωτησει στον Νακα αλλα μου ειπαν οτι γινεται μονο με παραγγελια και προτιμω να τα εχω μπροστα μου και να τα δω και να τα τσεκαρω παρα να δωσω παραγγελια σε καποιο site εξω(μπορει να ακουγεται λιγο χαζο αυτο αλλα ειμαι παραξενος).Δεν παιζω συγκεκριμενα μονο ενα ειδος μουσικης αλλα κατα βαση παιζω metal/rock.

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πειραζει τοσο που δεν εχει tama,ειναι σχετικα κοντα στο σπιτι μου οποτε δεν χανω τιποτα να ριξω μια ματια.Ευχαριστω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους

Ψαχνω μαγαζι στην Αθηνα στο οποιο θα μπορουσα να βρω toms(yamaha,tama,pearl,dw) κατα βαση 8" και 10".Μεχρι στιγμης εχω ρωτησει στον Νακα αλλα μου ειπαν οτι γινεται μονο με παραγγελια και προτιμω να τα εχω μπροστα μου και να τα δω και να τα τσεκαρω παρα να δωσω παραγγελια σε καποιο site εξω(μπορει να ακουγεται λιγο χαζο αυτο αλλα ειμαι παραξενος).Δεν παιζω συγκεκριμενα μονο ενα ειδος μουσικης αλλα κατα βαση παιζω metal/rock.

Ευχαριστω :)

 

φαντάζομαι ότι ο Τρίτης θα έχει κάποια δείγματα σε κάποιες σειρές να δοκιμάσεις........

έχει κάποια starclassic στημένη με 8 κ 10 .... για άλλες σειρές δε ξέρω....

αλλά και πάλι πρέπει να ταιριάζουν στο κιτ σου ... να μην ηχούν ξένα..........

πάντως σε αυτές τις περιπτώσεις γίνονται παραγγελίες όπως σου είπαν...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε ακριβές σειρές τότε εφόσον δεν έχουν κάποιο τομ εκεί υπολόγισε 4+ μήνες αναμονή από το εργοστάσιο. Για φθηνότερα μοντέλα θα είναι πιο εύκολα τα πράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε ακριβές σειρές τότε εφόσον δεν έχουν κάποιο τομ εκεί υπολόγισε 4+ μήνες αναμονή από το εργοστάσιο. Για φθηνότερα μοντέλα θα είναι πιο εύκολα τα πράματα.

 

πολύ σωστά ....για παραγγελίες ο χρόνος αναμονής κάπου εκεί είναι....αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο αυτό που θες στο τομαν είσαι τυχερός.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτωντας λιγο στον thomann τωρα ειδα το YAMAHA STAGE CUSTOM 10"X08" TT -CR,εχω ακουσει stage custom εκει που παιζω και μπορω να πω οτι ακουγονται πολυ ωραια και αμα τα κουρδισω και βαλω τα δερματα που θελω θα ακουγονται καταπληκτικα.Ειναι ετοιμοπαραδοτα με 103 ευρω.Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ....δε ξέρω τι ακριβώς θέλεις να κάνεις .. αλλά αν βάλεις άσχετα τομς σε σετ που έχει ήδη άλλα ... μήπως το τελικό αποτέλεσμα είναι ότι νάναι.... ;)

 

δηλαδή το καθένα ξεχωριστά να ακούγεται οκ...αλλά όλα μαζί ... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με 103 ευρω stage custom ειναι ωραια επιλογη,το αστειο ειναι οτι μια σταθερη βαση θα μου κοστισει τα ιδια.Για αυτο σκεφτομαι να παρω μια διπλη βαση για tom για αν 8ελησω αλλο ενα tom στο μελλον.Ακομα απο θεμα ποιοτητας η yamaha ειναι πολυ καλη,εχω μια rydeen την οποια κοπαναω καθε μερα εδω και 4 χρονια και ειναι αγρατζουνιστη,οποτε ελπιζω η stage custom να μην μου χαλασει αυτη τη γνωμη για τη yamaha,και δεν νομιζω οτι 8α ακουγονται και τοσο ασχετα,αλλα ποτε δεν ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου