Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για αγορα κιθαρας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες ψαχνουμε στους αλλους τις απαντησεις αλλα τελικα παντα ξερουμε τι πρεπει να κανουμε,απλα δεν το κανουμε!ευχαριστω ολα τα παιδια για το ενδιαφερον τους και νομιζω οτι θα κανω αυτο που κανω παντα!θα ακολουθησω το ενστικτο μου καθυστερημενα!στη τελικη οπως παντα πιστευα τι να τον κανεις τον ηχο αν δεν εχεις καλη μουσικη-κομματια?καλη η κιθαρα-παραλλαγη οντως αλλα μαλλον σου διεφυγε κατι απαγορευτικο επανω της...η σημαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλη η κιθαρα-παραλλαγη οντως αλλα μαλλον σου διεφυγε κατι απαγορευτικο επανω της...η σημαια!

 

και ομως εγραψα οτι το μονο που με χαλα ειναι το μεγαλο flag inlay(κοινως η σημαια)  ;)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ησουν πολυ ακριβης στο σχολιο σου και εγω πολυ κοσμαρα!

χαχαχχαχαχα  ;D δεν ξεφευγουν ετσι ευκολα αυτα...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ειπες τι ενισχυτη εχεις?Γιατι οπως ειπαν κ τα παιδια, ο ενισχυτης θα σε κανει μαγκα ;D .Σε περιπτωση που χρειαζεσαι,με τα χιλια ευρω που διαθετεις φτιαχνεσαι πολυ ωραια.Θα μπορουσες να παρεις αυτην http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_ultra_ii_faded_cherry.htm  η αυτην http://www.thomann.de/gr/cort_evlx4.htm   αν θες  floyd(πολυ καλη κιθαρα με αξιολογο floyd).Με τα υπολοιπα παιρνεις ενα καλο ενισχυτη κ καποιο πεταλι αν χρειαζεται.Αυτα....ελπιζω να βοηθησα

 

Υ.Γ με τον ενισχυτη θα καταλαβεις διαφορα, και οχι με την κιθαρα.

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει πιο πολυ η bc rich ειδικα με μια ωραια θηκη coffin gasket!

αν εχεις την δυνατότητα να τις δοκιμασεις ,σχηματισε μια δική σου γνωμη με τις δοκιμες  ;) ,ακουσε μερικες γνωμες απο τα παιδια και χοσου σε οποια ακουγεται καλυτερα στα δικα σου αυτια  :) Καλες αγορες και καλα παιξίματα!!

φιλικα παντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ βασικό: Φρόντισε η κιθάρα που θα αγοράσεις να καλύπτει τρία πράγματα.

1) Να σου αρέσει ο ήχος της.

2) Να σε βολεύει το παίξιμο.

3) Να σε φτιάχνει εμφανισιακά.

Αν δεν συνυπάρχουν αυτα τα τρία, θα ξενερώσεις σύντομα.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρίξω κι εγώ μια γνώμη...

 

Κατ αρχην καλά κανεις και ρωτάς γνώμες από τα παιδιά στο forum αλλά εφ όσον δεν είσαι σίγουρος για την κιθάρα που θες τότε αν δεν πας σε 2-3 μαγαζιά να δοκιμάσεις όλα τα styles και από διάφορες εταιρίες δεν θα βγάλεις άκρη... :)

 

Προσωπικά για τις BC RICH είμαι από τα άτομα που δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη...Τώρα για το συγκεκριμένο είδος μουσικής που σε ενδιαφέρει αυτό που έχω σίγουρα να σου προτείνω είναι να σκεφτείς το ενδεχόμενο των active μαγνητών!

 

Επίσης καλό θα ήταν να μας πεις και τι ενισχυτή έχεις...Γιατί μεγάλο ρόλο στον ήχο σου παίζει και ο ενισχυτής όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω...

 

Και μια τελευταία ερώτηση...Γιατί τέτοιο κόλλημα για το πως θα είναι η θήκη?Κοίτα να σου αρέσει πρώτα η κιθάρα και μετά βλέπεις και για θήκη! :)

Εγώ έχω τις φθηνές του Thomann αλλά όταν βλέπω(προσωπικά πάντα) το περιεχόμενο παθαίνω την πλάκα μου! :)

 

Φιλικά πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπα και πιο πανω,θελω μια κιθαρα για μεταλοριφοκατασταση και γι αυτο οι 2 που εχω καταληξει εχουν πανω ΕΜG.απλα το θεμα ειναι οτι οσες δοκιμασα δεν μου αρεσε καμια πολυ(εκτος απο μια washburn πανακριβη αλλα με αθλια καθαρα),και σε αυτες τις 2 που κατεληξα δεν υπαρχουν πουθενα να τις δοκιμασω,εξου κα η απορια ποια θα προτιμουσαν οι φιλοι του φορουμ.(για τη θηκη χαβαλε κανω,ασχετα αν μαμαει το coffin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ενισχυτη που ρωτανε πολλοι,ειχα ενα marschall και τον εδωσα γιατι παω στο στουντιο του γαμπρου μου και παιζω οποτε καλυπτομαι,εχει αρκετους και καλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου