Προς το περιεχόμενο

Παρακαλώ την προσοχή σας...


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή πιστεύω ότι η γνώμη σας μου είναι πολύτιμη, θα ήθελα να ακούσεται το κομμάτι που πρόσφατα

έγραψα το οποίο λέγεται "Το τελευταίο νανούρισμα" και να το κρίνετε.

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

το κομμάτι βρίσκεται στο www.myspace.com/elenisband (To Teleutaio Nanourisma)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου καθησε λιγο βαρη το θεμα στους στιχους, σιγουρα δεν θα κανω κεφι τρελο να το ξανακουσω,αλλα οπως εχω γραψει αλλου, μπραβο σου, γιατι πολλοι λιγοι βαζουν τραγουδια με φωνη.

Σιγουρα πασχει φοβερα ως προς το θεμα της φωνης, περισσοτερο απαγγελια ειναι,αλλα μπορει να ηταν και αυτος ο στοχος σου.

Αν σβησεις και αυτη την παραμορφωμενη κιθαρα(πολυ με χαλαει)και βγαλεις μπροστα την μελωδικη γραμμη πιο εντονα, πιστευω οτι το κομματι θα δειξει πολυ καλυτερα.

Παντα φιλικα και καλοπροαιρετα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είμαι σίγουρος πως αν το δώσεις στους System Of A Down για μια διασκευή θα το έκαναν θεικό !!! 

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ γιατί ακούσατε και ασχοληθήκατε με το κομμάτι μου!!

Σιγουρα πασχει φοβερα ως προς το θεμα της φωνης, περισσοτερο απαγγελια ειναι,αλλα μπορει να ηταν και αυτος ο στοχος σου.

Αν σβησεις και αυτη την παραμορφωμενη κιθαρα(πολυ με χαλαει)και βγαλεις μπροστα την μελωδικη γραμμη πιο εντονα, πιστευω οτι το κομματι θα δειξει πολυ καλυτερα.

Όντως ήθελα να είναι απαγγελία, αλλά δεν διεκδικώ και περγαμηνές στο θέμα φωνή, θέλει δουλειά και να δω που θα βρω τον χρόνο.

Όσο για την παραμόρφωση στην κιθάρα, σαν λάτρεις της σκληρής rock μουσικής, δεν μπορώ να την αποχωριστώ. Ίσως βέβαια να το παρακάνω σε κάποια σημεία, θα το λάβω υπ'όψιν μου.

 

Οι System of a Down είναι καλοί, αλλά προτιμώ να κάνω κάτι έστω και κατώτερο από μόνος μου.

 

Και πάλι σας ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μαυριλα ρε παιδι μου.Γιατι δεν το κανεις σατυρικο στυλ Πανουση με ευθυμο στιχο;Σιγουρα θα εχει μεγαλυτερη ανταποκριση.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μαυριλα ρε παιδι μου.Γιατι δεν το κανεις σατυρικο στυλ Πανουση με ευθυμο στιχο;Σιγουρα θα εχει μεγαλυτερη ανταποκριση.

Εχω δοκιμάσει με σατυρικό στίχο. Καλά ήταν, μα η μαυρίλα μου βγαίνει καλύτερα. Μου πάει ξέρω και 'γω. Είναι

θέμα έμπνευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι, αλλά οι κιθάρες είναι λίγο άχρονες στην αρχή, και λίγο (σε ενοχλητικό βαθμό όμως) ξεκούρδιστες συνέχεια (οι lead). Προσωπικά θα τους έδινα και λίγο (έως πολύ vibrato στις καταλήξεις γιατί μου ακούγονται ξερές). Επίσης στο τέλος που μπαίνει το πιάνο, ε εκεί τα προβλήματα περνάνε σε άλλη σφαίρα :( Ρε συ, είναι εντελώς ξεκούρδιστες οι κιθάρες..............

 

Τώρα, τι στίχους να αλλάξει ρε παιδιά; άμα του αρέσει αυτό το στυλ τι να κάνουμε; Ο άνθρωπος μας είπε να κρίνουμε τα τραγούδια του, όχι να του πούμε να τα ξαναγράψει  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι, αλλά οι κιθάρες είναι λίγο άχρονες στην αρχή, και λίγο (σε ενοχλητικό βαθμό όμως) ξεκούρδιστες συνέχεια (οι lead). Προσωπικά θα τους έδινα και λίγο (έως πολύ vibrato στις καταλήξεις γιατί μου ακούγονται ξερές). Επίσης στο τέλος που μπαίνει το πιάνο, ε εκεί τα προβλήματα περνάνε σε άλλη σφαίρα :( Ρε συ, είναι εντελώς ξεκούρδιστες οι κιθάρες..............

Χαίρομαι που σου αρέσει το κομμάτι και σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί λες πως οι κιθάρες είναι ξεκούρδιστες??? Δεν μου φαίνεται ότι ακούγοντε έτσι.

 

Newmind ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Θα ήθελα όμως και σχόλιο για την ηχογράφηση. Θέλω να βελτιωθώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς αυτό να με βγάζει σωστό, εσένα σίγουρα δε θα σου ακούγονται ξεκούρδιστες, διότι το έχεις συνηθήσει όπως είναι το κομμάτι.... Καλό θα ήταν να έχουμε μερικές απόψεις, γιατί μπορεί φυσικά να κάνω και λάθος. Πάντως πέραν του ότι στην αρχή μου ακούγονται ξεκούρδιστες 1-2 χορδές σε σχέση με τις υπόλοιπες, στο τέλος μου ακούγεται και ολόκληρο το όργανο λάθος κουρδισμένο σε σχέση με τα πλήκτρα..... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου