Προς το περιεχόμενο

Παρακαλώ την προσοχή σας...


BillTheEmperor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τώρα, τι στίχους να αλλάξει ρε παιδιά; άμα του αρέσει αυτό το στυλ τι να κάνουμε; Ο άνθρωπος μας είπε να κρίνουμε τα τραγούδια του, όχι να του πούμε να τα ξαναγράψει  ;D ;D

Ενταξει απλως το σκεφτηκα λιγο πιο εμπορικα το θεμα για να εχει περισσοτερη απηχηση γιατι στην ελλαδα του τσιφτετελιου ξερεις...πεφτει βαρυ.

Μπορει ομως να μην τον ενδιαφερει και να απευθηνεται στους λιγους(προφανως)

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά...Είπα να πω και εγώ την άποψή μου. Λοιπόν, σε γενικές γραμμές πάει να βγάλει μία καλή ατμόσφαιρα το κομμάτι. Τώρα τις απόψεις του στυλ ύφος, στίχος, πολύ παραμόρφωση δεν μπορώ να τις σχολιάσω, γιατί πραγματικά αυτά είναι υποκειμενικά θέματα. Άμα εσένα σου αρέσουν στους άλλους περισσεύουν.

Ωστόσο υπάρχουν και κάποια πράγματα που δεν είναι υποκειμενικά. Για παράδειγμα, η παρατήρηση περί ξεκουρδίσματος είναι απολύτως σωστές. Στο σημείο που μπαίνουν τα πλήκτρα ακούγεται εμφανώς ότι τα όργανα δεν είναι κουρδισμένα μεταξύ τους και χαλάνε το αποτέλεσμα. Ένα δεύτερο σημείο σχετίζεται με τα ρυθμικά του πράγματος. Υπάρχουν πολλά σημεία, ιδιαίτερα μιλάω για τις αρχές του μέτρου, στο 1 δηλαδή, όπου το σκάσιμο κιθάρας, μπότας κτλ δεν είναι καθόλου ικανοποιητικό. Επιπλέον τα αρπίσματα έχω την εντύπωση ότι δεν ακούγονται καθαρά, με την έννοια ότι η ψιλότερη νότα δεν ακούγεται πάντα σωστά, ενώ δεν είναι πάντα ρυθμικά.

Αυτές είναι οι παρατηρήσεις μου με όλη -πραγματικά- την καλή διάθεση. Άκουσα και τα άλλα σου κομμάτια και νομίζω ότι έχουν πολύ ωραίο feeling. Τα τεχνικά σημεία νομίζω ότι θα σε βοηθήσουν να βελτιώσεις αυτό το δυνατό σημείο σου.

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά σημεία, ιδιαίτερα μιλάω για τις αρχές του μέτρου, στο 1 δηλαδή, όπου το σκάσιμο κιθάρας, μπότας κτλ δεν είναι καθόλου ικανοποιητικό. Επιπλέον τα αρπίσματα έχω την εντύπωση ότι δεν ακούγονται καθαρά, με την έννοια ότι η ψιλότερη νότα δεν ακούγεται πάντα σωστά, ενώ δεν είναι πάντα ρυθμικά.

Όντως έχω πρόβλημα με την αρχή του μέτρου. Εσείς πώς ηχογραφήτε?? Όλο το κομμάτι μονομιάς ή κόβετε και ραύετε τα καλύτερα σημεία και τα επαναλαμβανόμενα??(εννοώ για κάθε όργανο). Γιατί εγώ κάτι τέτοιο προσπάθησα να κάνω αλλά μάλλον δεν τα πήγα καλά στην συραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου