Προς το περιεχόμενο

Θήκη thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι για μια σκληρή θήκη (αεροπλανου) για ακουστική κιθάρα. Δεν διαθέτω αρκετά χρήματα οπότε μάλλον κάτι τέτοιο http://www.thomann.de/gr/thomann_western_gitarre_case.htm

 

έχεις κανείς άποψη?

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ταξιδεψεις με αεροπλανο και θελεις μια σκληρη θηκη η απλως θελεις να προστατεψεις την κιθαρα σου καλυτερα?

 

οσο αφορα το πρωτο ουτε να το σκεφτεσε με την συγκεκριμενη θηκη που προτινεις!

βαλε την κιθαρα σου σε μια μαλακη θηκη και παρτην μαζι σου πανω.

αυτες οι σκληρες θηκες ειναι λιγο της "πλακας" αλλα την κανουν την δουλεια τους

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ταξιδέψω με αεροπλάνο και δεν μπορώ να πάρω την κιθάρα μου μαζί. Πρέπει να πάει με τις αποσκευές. Εκεί δεν ξέρω πώς θα της φερθούν, φοβάμαι πως τα πετάνε σαν σακιά εκει μέσα  ;D

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβάμαι πως τα πετάνε σαν σακιά εκει μέσα

 

Ισχυει, εχω δει πολλες φορες τη δικια μου να την πετανε οσες φορες ταξιδευα με την μπαντα.

Παντως εταιριες του εξωτερικου τις προσεχουν.

Οι δικιες μας καθε φορα που ειχα κιθαρα εβρισκα τη βαλιτσα της ψιλοστραπατσαρισμενη...

 

Και γω τις ιδιες θηκες παιρνω, για ηλεκτρικη βεβαια, και την κανουν μια χαρα την δουλεια τους.

Ειδικα για τα χρηματα τους ειναι μπομπα.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μπορει να κανει σεισμο και να γκρεμιστει το σπιτι και να καταστραφει η κιθαρα αμα την εχεις σε αυτη τη βαλιτσα, γι' αυτο για καλο και για κακο να την κουβαλας παντα μαζι σου σε μαλακη θηκη. ;D

 

Ενταξει ειπαμε δεν ειναι και η σουπερ γουαου βαλιτσα, αλλα δεν ειναι και απο εφημεριδα φτιαγμενη. Εγω παντως που εχω μια thomann για ηλεκτρικη http://www.thomann.de/gr/thomanneguitarcase_lpstyle.htmειναι πολυ σταθερη και δειχνει να αντεχει. Στην τελικη παρε αυτη http://www.thomann.de/gr/thomann_western_gitarren_case.htm που φαινεται ποιο σκληρη απο την αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ταξιδέψω με αεροπλάνο και δεν μπορώ να πάρω την κιθάρα μου μαζί. Πρέπει να πάει με τις αποσκευές.

Γιατι?

Εχεις κι αλλες αποσκευες για το χωρο επιβατων?

3 φορες που πηγα Κυπρο με την ακουστικη(μαλιστα ηταν μια Takamine με θηκη ΤΕΡΑΣΤΙΑ)

τους ειπα στο τσεκ οτι θα την παρω επανω και μου ειπαν ''ενταξει''χωρις μα μου.

Μαλιστα ημασταν 2 ατομα με τα οργανα μας...

 

εδιτ:Mια χαρα ειναι οι Τομαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

Εχεις κι αλλες αποσκευες για το χωρο επιβατων?

3 φορες που πηγα Κυπρο με την ακουστικη(μαλιστα ηταν μια Takamine με θηκη ΤΕΡΑΣΤΙΑ)

τους ειπα στο τσεκ οτι θα την παρω επανω και μου ειπαν ''ενταξει''χωρις μα μου.

Μαλιστα ημασταν 2 ατομα με τα οργανα μας...

 

εδιτ:Mια χαρα ειναι οι Τομαν.

 

 

η easyjet δεν επιτρέπει μεγάλες χειραποσκευές επάνω. μόνο μικρές τσάντες

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε μια σκληρη θηκη σαν και αυτη που ανεφερες αρχικα αλλα οταν φτασεις στο αεροδρομιο δωσε 3-4 ευρω (αν θυμαμαι καλα) σε ενα μηχανημα και στην τυλιγει με φουσκες. Ετσι δυσκολα θα παθει κατι.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα τον ίδιο προβληματισμό πριν πετάξω πέρυσι για Ουγγαρία.

Ταξίδεψα με την MALEV (κάτι σαν την Ολυμπιακή των Μαγυάρων ας πούμε).

Στο site τους αναγραφόταν πως θέλουν περί τα 15 ή 20 ευρώ για τη μεταφορά μουσικών οργάνων και το είχα πάρει απόφαση πως θα δώσω κανένα σαραντάρι.

Πήγα στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης από όπου και πετούσαμε και οι υπάλληλοι ήταν πολύ εξυπηρετικοί. Όταν είδαν την κιθάρα και πως θέλω να την πάρω μαζί μου την έβαλαν ξεχωριστά από τις υπόλοιπες αποσκευές.

Σημειωτέον πως την είχα σε μαλακή θήκη με πολύ καλή επένδυση βέβαια. Και το καλύτερο, δε μου ζήτησαν καν λεφτά!

Στον γυρισμό βέβαια δεν το γλύτωσα το 20άρικο.

Εν τέλει και στις δύο περιπτώσεις κανένα πρόβλημα δεν υπήρξε με την κατάσταση της κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου