Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ωραίοι ήχοι...

 

αν μου επιτρεπειται να γκρινιάξω λίγο, έχω βαρεθεί πια σε κάθε ντέμο απο πεταλιέρα να ακούω πόσο οι ενισχυτές καθαρίζουν με το volume της κιθάρας.

 

τόσα χρόνια τώρα, αυτό το κάνουν όλες οι πεταλιέρες. Αυτό έλειπε δηλαδη να μην καθαρίζει κιόλας... ::) ::)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσα χρόνια τώρα, αυτό το κάνουν όλες οι πεταλιέρες. Αυτό έλειπε δηλαδη να μην καθαρίζει κιόλας... ::) ::)

 

Ναι, το κάνουν, αλλά υπάρχουν διάφορα levels στα οποία το πετυχαίνουν. Εξάλλου, και στους ενισχυτές ισχύει αυτό. Ακόμα πιο βασικό είναι βέβαια να ακούνε στις δυναμικές, που και πάλι υπάρχουν ενισχυτές που ξεβρακώνουν το ο,τιδήποτε και άλλοι που συγχωρούν πιο εύκολα.

 

Αμφιβάλλω αν πολλοί παίκτες χρησιμοποιούν δυναμικές (εννοώ, "ακραίες") και ακόμα και το volume στην κιθάρα τους. Ένα μοντελομηχάνημα πάντως πρέπει να καλύπτει όλες τις περιπτώσεις.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Δευτερα περιμενετε!!!!! Θα κανουμε πρωτα το επισημο unboxing κ μετα λιωσιμο!!!! ;)

Το θεμα με το καθαρισμα του volume...ειναι ενα θεμα!! ;D Κ αυτο γιατι τα περισσοτερα modeling μηχανηματα χανουν τις δυναμικες μολις δουνε σημα κατω απο ορισμενα db με αποτελεσμα εναν αδυναμο κ αχρωμο ηχο. ( αυτο συμβαινει βεβαια κ με καποιους ενισχυτες αλλα για αλλο λογο)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Δευτερα περιμενετε!!!!! Θα κανουμε πρωτα το επισημο unboxing κ μετα λιωσιμο!!!! ;)

Το θεμα με το καθαρισμα του volume...ειναι ενα θεμα!! ;D Κ αυτο γιατι τα περισσοτερα modeling μηχανηματα χανουν τις δυναμικες μολις δουνε σημα κατω απο ορισμενα db με αποτελεσμα εναν αδυναμο κ αχρωμο ηχο. ( αυτο συμβαινει βεβαια κ με καποιους ενισχυτες αλλα για αλλο λογο)

το παρηγγειλες? ? συντροφε σε λουπα βαλτο σε λουπα....δεν μας νοιαζουν τα υπολοιπα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ωραίοι ήχοι, μπράβο τους!

αν μου επιτρεπειται να γκρινιάξω λίγο, έχω βαρεθεί πια σε κάθε ντέμο απο πεταλιέρα να ακούω πόσο οι ενισχυτές καθαρίζουν με το volume της κιθάρας.

Ναι, το κάνουν, αλλά υπάρχουν διάφορα levels στα οποία το πετυχαίνουν. Εξάλλου, και στους ενισχυτές ισχύει αυτό. Ακόμα πιο βασικό είναι βέβαια να ακούνε στις δυναμικές, που και πάλι υπάρχουν ενισχυτές που ξεβρακώνουν το ο,τιδήποτε και άλλοι που συγχωρούν πιο εύκολα.

Το θεμα με το καθαρισμα του volume...ειναι ενα θεμα!! ;D Κ αυτο γιατι τα περισσοτερα modeling μηχανηματα χανουν τις δυναμικες μολις δουνε σημα κατω απο ορισμενα db με αποτελεσμα εναν αδυναμο κ αχρωμο ηχο. ( αυτο συμβαινει βεβαια κ με καποιους ενισχυτες αλλα για αλλο λογο)

Σημαντικό ρόλο στα παραπάνω παίζουν τα σωστά ποτενσιόμετρα για τους ανάλογους μαγνήτες στις κιθάρες, δηλ. 250άρια σε μονούς, 500αρια σε διπλούς 25άρια σε active κλπ.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρηγγειλες? ? συντροφε σε λουπα βαλτο σε λουπα....δεν μας νοιαζουν τα υπολοιπα.

 

Μονο λουπα? Ολες τις δυνατες συνδεσμολογιες θα κανω να δω που αποδιδει καλυτερα! Βασικα παρηγγειλα το ''μικρο'' HD300 γιατι δεν με ενδιαφερουν πολυπλοκα ρουταρισματα εφε , εισοδοι για Variax κλπ , απλα ηθελα ενα εργαλειο του στυλ...το πατας κ πετας!! :D

Αν το modelling δεν ειναι καλο θα αρκεστω να το χρησιμοποιω σαν εφεδιερα απλη ( με την πολυτελεια των presets). Για κατι undeground liveδικα (οπως αυτο που ειχες ερθει ;D ) θα ειναι οτι πρεπει!!

 

Οταν μεγαλωσω κ γινω μεγαλος κ τρανος θα μου κουβαλανε το axefx με ενα στερεο rig απο 2 atomic κ ολα τα συναφη!!! ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα μεχρι τοτε, κατι πρεπει να κανουμε για να περναει η ωρα ρε αδερφε ;D ;D

 

:D

 

Οπωσδήποτε και είναι άκρως ενδιαφέρουσες τέτοιου είδους συζητήσεις.

Απλά δεν μπορώ να σας διαβάζω άλλο γιατί έτσι αυξάνεται ο δείκτης GAS και ακόμα δεν έχω προλάβει να αξιοποίησω το "πτωχό" x3... (έχω και κάτι unfinished business με κάτι τετραγωνικά tolex, εναν παλιό amp και..ενα noodle shop  ;D ).

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου