Προς το περιεχόμενο

Vintage V52 Tele style - Νέο Value for Money ή μου φαίνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά! Καθώς έψαχνα στο ίντερνετ έπεσε το μάτι μου σε μια Tele που μου φαίνεται απίστευτο Value for Money, είναι της εταιρίας Vintage (έχει ανοίξει θέμα και ένα άλλο μέλος για την LP style). Σας παραθέτω τα απαραίτητα λίνκς και βίντεος και θα ήθελα την γνώμη σας. Αξίζει κάποιος να πάρει κάτι τέτοιο? Αν σκεφτεί κανείς τα χαρακτηριστικά τα οποία είναι πάρα μα πάρα πολύ καλά. Όσο για τους μαγνήτες μου αρέσουν στο καθαρό αλλά όχι στο βρώμικο, οπότε υποθέτουμε ότι γίνεται και μία αλλαγή μαγνητών σε περίπτωση που δεν μας κάτσουν, (π.χ ένα σετακι Haussel Vintage με 120 Ε που είναι και κορυφή + κάποια ποτενσιόμετρα-καλώδια  :) )

 

Αυτά είναι τα χαρακτηριστικά:

 

The VINTAGE V52 ICON, BUTTERSCOTCH Main Features Include:

 

Body: Alder

Neck: Hard Maplem Bolt-On

Fingerboard: Maple

Scale: 25.5"/ 648mm

Frets: 22 Medium

Neck Inlays: Black Dot

Tuners: Wilkinson Deluxe WJ55S

Bridge: Wilkinson® WTB intonatable

Pickups: Wilkinson® single coil x 2 (N) MWTN (B) MWTB

Scratchplate: Black single ply

Finish: Butterscotch

Controls: 1 x Volume/ 1 x Tone/ 3-Way Lever

 

http://www.dv247.com/guitars/vintage-v52-electric-guitar-butterscotch--67279

 

 

 

 

Τι λέτε?  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο καποιους μηνες ειχα διαβασει για μια στρατ σε περιοδικο καλα πραματακια.τα χρηματα ειναι ελαχιστα.αλλα αφου ειναι το ποσο που θα δωσει αυτο ο οποιοσδηποτε για μια τετοια κιθαρα γιατι να μη παει σε κατι που ειναι εξακριβομενα value for money

 

http://www.dv247.com/guitars/squier-classic-vibe-50s-telecaster-vintage-blonde--54848

 

ασε που το headstock για tele μου την σπαει  ;D ;D

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Vintage, είναι μία παλιά εταιρία στο χώρο της "Ρέπλικας", (εγώ τη θυμάμαι απο το 1995 τουλάχιστον) που σε κάθε της κίνηση παίρνει καλές κριτικές απο περιοδικά και sites με reviews, στη συγκεκριμένη τέλε όμως, έπρεπε να είχαν βάλει Jumbo τάστα (τα υπόλοιπα τα "φέρνεις" εύκολα).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μη παει σε κατι που ειναι εξακριβομενα value for money

 

http://www.dv247.com/guitars/squier-classic-vibe-50s-telecaster-vintage-blonde--54848

 

ασε που το headstock για tele μου την σπαει  ;D ;D

 

+1000

μονο κ μονο για το headstock θα τα εδινα τα 40 euros

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο καποιους μηνες ειχα διαβασει για μια στρατ σε περιοδικο καλα πραματακια.τα χρηματα ειναι ελαχιστα.αλλα αφου ειναι το ποσο που θα δωσει αυτο ο οποιοσδηποτε για μια τετοια κιθαρα γιατι να μη παει σε κατι που ειναι εξακριβομενα value for money

 

http://www.dv247.com/guitars/squier-classic-vibe-50s-telecaster-vintage-blonde--54848

 

ασε που το headstock για tele μου την σπαει  ;D ;D

 

Πράγματι δεν ξέρω έχω αρχίσει και την συμπαθώ σαν εταιρία την Vintage και μου φαίνεται γενικότερα πολύ καλή και προσεγμένη, όσο για την squier δεν λέω άψογη αλλά γιατί να μην ψάξουμε για νέο Value For Money με πιο όμορφο name στο Headstock? χαχαχαχαχαχαχαχα  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Vintage, είναι μία παλιά εταιρία στο χώρο της "Ρέπλικας", (εγώ τη θυμάμαι απο το 1995 τουλάχιστον) που σε κάθε της κίνηση παίρνει καλές κριτικές απο περιοδικά και sites με reviews, στη συγκεκριμένη τέλε όμως, έπρεπε να είχαν βάλει Jumbo τάστα (τα υπόλοιπα τα "φέρνεις" εύκολα).

 

Φαίνεται πάρα πολύ καλή εταιρία λίγο που το έψαξα. Εμένα θα μου άρεσε να είχε medium-jumbo αλλά και με medium οκ....κάπως θα γίνει χαχαχαχα  ;D Έτσι κι αλλιώς δεν είναι στα άμεσα σχέδιά μου να την πάρω μιας και φτιάχνω μια πολύ ωραία partcaster strat. Πάντως αν την έπαιρνα σίγουρα για αρχή θα άλλαζα τους μαγνήτες-ηλεκτρικά με το απόλυτο Value for Money Haussel Vintage+Ποτενσιόμετρα όπως προανέφερα (αν και οι μαγνήτες που φοράει είναι πολύ ωραίοι στα καθαρά αλλά στα βρώμικα δεν ακούγονται....) και σε περίπτωση που δεν βόλευε το Neck θα το άλλαζα και αυτό με ένα Gotoh π.χ!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να αρχισεις να αλλαζεις ολα αυτα, μονο καλο value δεν ειναι! Για να τα κανεις ολα αυτα και να σου βγει το πραγμα στα 200-250 γιουρια, υπαρχουν στον Μπεη πολυ πιο καλες προσφορες (SX, Richwood, Dimavery...). Παντως για τις Vintage γενικως, πιστευω κι εγω πως ειναι αρκετα τιμιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά γιατί να μην ψάξουμε για νέο Value For Money με πιο όμορφο name στο Headstock?

Επειδή δεν θα μπορέσεις να την δοκιμάσεις, δεν θα πουληθεί εύκολα αν δεν σου

αρέσει... και έχει άσχημο headstock ;D Γιατί να ρισκάρεις όταν για την squier

έχουν ακουστεί τα καλύτερα και στέκεται με το κεφάλι ψηλά σαν ''πραγματική''

tele χωρίς να αλλάξεις τίποτα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να αρχισεις να αλλαζεις ολα αυτα, μονο καλο value δεν ειναι! Για να τα κανεις ολα αυτα και να σου βγει το πραγμα στα 200-250 γιουρια, υπαρχουν στον Μπεη πολυ πιο καλες προσφορες (SX, Richwood, Dimavery...). Παντως για τις Vintage γενικως, πιστευω κι εγω πως ειναι αρκετα τιμιες...

 

Εντάξει μένω μόνο στους μαγνήτες τότε για αλλαγή!  ;D  ;D  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θα μπορέσεις να την δοκιμάσεις, δεν θα πουληθεί εύκολα αν δεν σου

αρέσει... και έχει άσχημο headstock ;D Γιατί να ρισκάρεις όταν για την squier

έχουν ακουστεί τα καλύτερα και στέκεται με το κεφάλι ψηλά σαν ''πραγματική''

tele χωρίς να αλλάξεις τίποτα?

 

 

Δεν έχεις άδικο σ' αυτό αλλά απλά έλεγα για καινούργια δοκιμή για Value for Money! Απλά το θέμα είναι ότι γενικότερα στην Ελλάδα δεν είναι και πολύ γνωστές οπότε παίζει να μην φεύγει με τίποτα αν θελήσει κάποιος, κάποια στιγμή να την πουλήσει!

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου