Προς το περιεχόμενο

Πουλώντας την μουσική μου μέσω Reverbnation, bandcamp, Myspace


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανοιγω αυτο το θεμα για να ρωτισω καποιο πραγματα σε οσους πουλάνε την μουσικη τους μεσω Reverbnation, bandcamp, Myspace

 

1ον χρειαζεται να εχω Paypal?

2ον πρεπει να εχει κατι "ιδιαιτερο" ο λογαριασμος μου του paypal για να μπορει να συνδεθει με αυτα τα sites

3ον εχετε δει εαν υπαρχει κινηση και τελικα ο κοσμος αγοραζει το Mp3 σας?

4ον εαν καποιος θελει και τα εξωφυλλα απο ενα album πως μπορω να εχω ενα ειδικο download για ολο το album μαζι με εξωφυλλα?

 

συν οτι αλλο εχετε να προσθεσετε συμβουλεψετε θα σας ειμαι ευγνωμων!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μπορώ να απαντήσω μόνο για το ερώτημα της κίνησης και αυτό μέσω γνωστού που λογικά μου λέει και αλήθεια... @@ είναι η απάντηση!

Πέρα από κάποιους που αγοράζουν συνειδητά και για να υποστηρίξουν, ελάχιστοι θα πληρώσουν για κάτι που μπορούν να έχουν δωρεάν. Επομένως τα ποσά για τα οποία μιλάμε είναι αστεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο σκοπός που κανείς ανεβάζει τη μουσική του σε τέτοιου είδους Ιστοσελίδες είναι κυρίως για προώθησή της και για να δηλώσει την παρουσία του με τη δουλειά του. Δε θα αγοράσει κανείς ακροατής μουσική κάποιου που δε γνωρίζει καθόλου και δεν έχει δείγματα γραφής.

 

Για αυτό, αυτό που συνηθίζεται είναι οι νέοι μουσικοί να προσφέρουν δωρεάν τη δουλειά τους μέσα από διάφορες Ιστοσελίδες τύπου ReverbNation κλπ. Για χρήματα, τουλάχιστο στην αρχή, πιστεύω είναι λάθος να συζητάμε...

 

Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα αγοράσει κανείς ακροατής μουσική κάποιου που δε γνωρίζει καθόλου και δεν έχει δείγματα γραφής.

 

Τι λέτε?

ναι ενω αλλιως θα αγορασει τρεχοντας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας.

 

lock

εαν θελεις να κανουμε μια τετοια κουβεντα μπορεις να ανοιξεις εαν αλλο θεμα

ευχαριστω  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως θα πρέπει να απευθυνθείς (έστω και με πμ) στα μέλη των Tuber, που συμμετέχουν στο φόρουμ. ::) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν είμαι στο bandcamp εδώ και καιρό.

Δεν είναι όπως ακριβώς τα λέτε.

Το bandcamp δεν είναι μόνο για να προωθείτε τη μουσική σας δωρεάν.

Εαν εσείς οι ίδιοι δεν πιστεύετε ότι η μουσική σας αξίζει κάτι, τότε γιατί να το κάνει κάποιος άλλος;

 

Εννοείτε ότι κάνουμε μια προώθηση του 1ου μας δίσκου δωρεάν, ή δίνουμε κάποια κομμάτια δωρεάν αλλά ως εκεί.

 

Το bandcamp είναι πραγματικό εργαλείο στα χέρια του δημιουργού. Οι ερωτήσεις που αναφέρεις απαντιούνται όλες με πολύ καθαρό και απλό τρόπο στο site τους.

Να μη σου απανταώ τώρα μια-μια στις ερωτήσεις σου, να ψάξεις, δεν είναι δύσκολο. Μέσα σε ενα μισαωράκι είσαι καλυμένος.

 

Μη μασάς με Paypal είναι πολύ απλές διαδικασίες φτιαγμένες για την ιντερνετ γενιά που δεν θέλει να περιμένει.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω CarpeOmnious

εχω ψαξει και εχω διαβασει αρκετα πραγματα τις τελευταιες μερες

απλος αλλιως ειναι να μοιραζεται καποιος τις εμπειριες του οι οποιες παντα ειναι πολυ χρησιμες  ;D

για αυτο ανοιξα και το θεμα.

περα απο εμενα σιγουρα στο μελλον θα βοηθησει και αλλο κοσμο

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου