Προς το περιεχόμενο

Πόσες κιθάρες αλλαξε ο Edge στη συναυλία των U2;;!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν είναι μόνο ο ήχος.

 

και στους κιθαρίστες που ανέφερες, δεν ήταν μόνο ο ήχος που άλλαξε, άλλαξαν άλλα πράγματα που κατα τη γνώμη μου είναι πιο βασικά.

 

Ας πούμε δεν υπάρχει διαφορά πριν και μετά τον μάλμστην? Κι ας μην άλλαξε ο ήχος.

 

 

κρατάω και μια πισινή γιατί υποπτεύομαι οτι λέγοντας "ηχο" εννοείς γενικότερα όλο το χαρακτήρα του οργάνου. ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ας πούμε δεν υπάρχει διαφορά πριν και μετά τον μάλμστην? Κι ας μην άλλαξε ο ήχος.

 

Λιγοτερο, kate me, απο οσο υπαρχει πριν καΙ μετα τον Van Halen (μια και πιασαμε το shredding). ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια τουλαχιστον στη μουσικη   προσωπικα ειμαι θιασωτης του ρητου που λεει: "I prefer something NEW and bad than something old and good....."

 

Εδώ τα παραλές...Μ΄αυτή τη λογική είναι σαν να μου λες, ότι είσαι πρόθυμος να δεχτείς ότι σκουπίδι σου πλασάρουνε,αρκεί να είναι...NEW ::)ΕΙΔΙΚΑ για σένα,αδυνατώ να το πιστέψω αυτό. 8)

 

Και για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας,δεν είμαι τόσο χαζός,ώστε η μετριότητά μου,να κρίνει την τεχνική και μουσική παιδεία μουσικών ΤΕΤΟΙΟΥ επιπέδου...Απλά δεν μου αρέσει το τελικό "προ'ι'όν" τους... :)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρομαι στο shreding μόνο, αλλά και στη χρήση στοιχείων της κλασσικής μουσικής.

 

όλο μαζι.

 

είναι ένα ολόκληρο είδος, που δεν μπορεί να το αγνοήσει κανείς.

 

βέβαια δεν είμαι σίγουρος για το οτι ο μαλμστην είναι ο πρώτος διδάξας, αλλά στην θέση του μάλμστην μπορείτε να βάλετε σε γενικές γραμμές τον πρωτργάτη

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, έκατσε κανείς να μετρήσει και να καταγράψει με πόσες και με ποιες κιθάρες έπαιξε ο Edge στη συναυλία των U2;;!! Για να δούμε τι καταγράψατε..!

 

Υ.Γ. Άντε, και ο Adam επίσης, ο μπασίστας! Με τι/πόσα μπάσα έπαιξε;;!

 

[move]είστε ΑΡΡΩΣΤΟΙ...![/move]

                                                                    ΤΕΛΟΣ

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια τουλαχιστον στη μουσικη  προσωπικα ειμαι θιασωτης του ρητου που λεει: "I prefer something NEW and bad than something old and good....." ;D ;D

Σε φαντάζομαι εκεί στα 80'ς να χτυπιέσαι με τους Sigue Sigue Sputnik... (VERY NEW then and VERY VERY VEEERY BAD!!!) :D :D :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως βαρεθηκα και καλα που δεν πληρωσα !!!

φοβεροι σκηνη !!! απιστευτη !!!!

αλλα απορω γιατι ειναι γνωστη αυτη η μπαντα .....

καλα και ο κιθαριστας σολο 8μετρα και ο μπασιστα εκει που καθομουνα στην 11 νομιζω δεν τον ακουγα καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+7000000000000000  Ειναι ο λογος που τους σιχαθηκα στην κυριολεξια !!! και εννοειται ο λογος που δεν πηγα στη συναυλια !!!  

(ενα κλιπακι που εξυμνει τον Κλιντον !!!!  

)

 

 

Και εγω θα συμφωνησω...τους σιχαθηκα για τον ιδιο λογο.Απαραδεκτος ο bono...

Αλλα θα μου πεις ο καθενας με τον (μ)πονο του και οι u2 με το δικο τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου