Προς το περιεχόμενο

Πόσες κιθάρες αλλαξε ο Edge στη συναυλία των U2;;!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"O Edge είναι ο καλύτερος κιθαρίστας στον πλανήτη"

 

"Οι U2 είναι κατα γενική ομολογία η μεγαλύτερη μπάντα στον πλανήτη"

 

Γκουχ Γκουχ.. Μήπως υπερβάλλουμε λίγο? Καλύτερα να μην πω την άποψή μου για τους U2 (βαριέμαι να συμμετέχω σε flames αυτή τη στιγμή) αλλά οκ, κάποια πράγματα που ακούστηκαν είναι τουλάχιστον αστεία! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

"O Edge είναι ο καλύτερος κιθαρίστας στον πλανήτη"

 

"Οι U2 είναι κατα γενική ομολογία η μεγαλύτερη μπάντα στον πλανήτη"

 

Ποσωπική άποψη είναι πως για το οποιοδήποτε άτομο ή ομάδα ατόμων το πεις αυτό, είναι λίγο άκυρο.

Ίσως αν πεις πχ πως είναι ο καλύτερος στο είδος του να σωθεί κάτι.

Πχ άλλο να πεις πως το μαχογκανυ είναι καλό για μέταλ και άλλο να πεις πως είναι το καλύτερο ξύλο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περίμενες από τον Edge κάτι περισσότερο σε σόλο τότε σε λάθος μέρος βρέθηκες :)

 

+1

 

ο Edge έχει μεγάλο ταλέντο στα riffs, ξέρει να χτυπάει διάνα με λιτό παίξιμο, κι αυτό είναι δύσκολο και σπάνιο, όπως ακριβώς είναι εύκολο από πλευράς δεξιοτεχνίας

 

επίσης διαλέγει ηχοχρώματα και εφέ με μαεστρία

 

αν του πεις να σολάρει, μπορεί κατά την προσπάθεια να αυτοτραυματιστεί  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιτα,κατα την ταπεινη μου γνωμη ενας κιθαριστας (και ενας μουσικος γενικα) ειναι ΠΟΛΥ μεγαλος οταν ΜΕΤΑ απο την  εμφανιση του ΑΛΛΑΖΕΙ και ο ηχος του οργανου που παιζει,ετσι οπως υπαρχει κιθαρα πριν και μετα τον Χεντριξ,κιθαρα πριν και μετα τον Andy Summers,ετσι και υπαρχει και κιθαρα πριν και  μετα τον Edge ,αυτο ειναι και το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ (δηλ. να κανεις κατι ΠΡΩΤΑΚΟΥΣΤΟ ,μια και το να παιζεις απλα πολυ καλα κατι που ΗΔΗ υπαρχει,οπως π.χ.ο White δεν ειναι και groundbreaking ;))

 

ο Edge δεν ειναι καν "κιθαριστας" ειναι ΠΑΠ^@!Σ  ;D ;D ;D ;D (πλακα και μονο)

 

 

 

να πω την αληθεια μου δεν πηγα παιδια και αυτο οχι τοσο για την μπαντα που μπορει να μην συμπαθω τοσο αλλα τι να κανω τραγουδια της σιγοτραγουδαω απο μικρος και ο edge με εχει εμπνευσει να παιξω κιθαρα,οσο περισσοτερο για την απεχθεια μου σε οοοοοοοοοοοολες τις ελληνικες διοργανοτριες συναυλιων πανω των 2000 ανθρωπων...(ασχετο αλλα σχετικο μιας και δεν μπορω να μιλισω για καθαυτο το live.....)

 

η παραθεση εχει να κανει στο οτι απο το 90+ που ακουσαμε steve vai και λοιπους guitar heroes δυστυχως στα αυτια μου η κιθαρα δεν εχει αλλαξει ουσιαστικα και ο ηχοσ της καπου εκει εκλεισε....αυτο που πλεων αναζηταει κανεις νομιζω ειναι ταυτοτητα και χαρακτηρα και αυτο ειναι κατι που ο κυριος white το εχει και αλλοι οπως radiohead πχ η Pearl jam οριακα (μιλωντας για τους κιθαριστες τους) και αλλοι πρωφανως

 

επισης αν δει κανεις το it might get loud θα δει οτι αυτος ο τυπος παιζει σαν να μην εχει ψυχη!!!!!(o edge),βεβαια η μουσουκι του καθε αλλο.

 

οσο για τους u2 /Ρε φιλε μου την σπαει να γλυφεις τον κωλλο καθε επομενου πλανηταρχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thread δεν θα είναι πλήρες αν δεν εμφανιστεί η έκφραση "THEY LAUGH ALL THE WAY TO THE BANK".

Όπως κ κάποια αναφορά στα γεμιστά.

 

Πάντως ακριβώς εδώ,

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180001.msg487553#msg487553

 

Έληξε το όποιο θέμα.

 

Οτιδήποτε άλλο έχει γραφτεί είναι το κλασσικό κ αναμενόμενο σε θέματα για U2, Edge κτλ. και είναι το λιγότερο χαζές κουβέντες κάθε φορά μιας και συζητάμε για το αν είναι καλοί οι U2 κ καλός κιθαρίστας ο Edge, who laughs all the way to the bank :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον αγώνα ΠΑΟ-Μπαρτσελόνα θα πάνε και Ολυμπιακοί και ΑΕΚτζήδες για να δούνε από κοντά αυτή την υπερομάδα που παίζει καταπληκτικό ποδόσφαιρο (την Μπάρτσα εννοώ  ;D).Θα πάνε γιατί αγαπάνε το ποδόσφαιρο και γιατί τέτοια ευκαιρία σαφώς και δεν πρέπει να πάει χαμένη.

Τι θέλω να πω...

Aρκετοί,ανάμεσα τους και εγώ,δίχως να είμαστε οι super φανατίκλες των U2,πήγαμε στο ΟΑΚΑ για να δούμε από κοντά αυτή την μπάντα ''θρύλο''.Πήγαμε να θαυμάσουμε από κοντά αυτή την ιδιοφυία που λέγεται The Edge,αυτή την φωνάρα που λέγεται Bono (δεν διάβασα τίποτε γι αυτήν).

Προσωπικά δεν ήξερα τι με περιμένει.Ένα έχω να πω.Αυτό το live το ανταλάσσω μόνο αν βγει από τον τάφο ο Stevie Ray και παίξει κάπου ένα και μόνο κομμάτι on stage.

 

Αυτό το thread,λόγω ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ και μόνο απόψεων,πιστεύω ότι αν διαβαστεί από οποιονδήποτε στο εξωτερικό θα του προκαλέσει γέλια μέχρι θανάτου.

Όχι τόσο γιατί θα διαφωνήσει με τα γραφόμενα όσο για το ότι έχουν διατυπωθεί από μουσικούς-κιθαρίστες.

 

Καληνύχτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε η δέουσα αναφορά, απλά αντί για φ μπήκε ψ

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Σε προσκυνω...

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου