Προς το περιεχόμενο

peavey jsx


sepsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δεν τους παίρνεις ένα τηλεφωνο? Ανα κάποια διαστήματα στην κορυφή της σελίδας του noiz αναβοσβήνει το διαφημιστικό banner της εταιρείας και έχει και το τηλέφωνο.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν τιμή 2050 Ε με ΦΠΑ μόνο η κεφαλή

Θα μου βγει ωστόσο γύρω στα 1400-1500 Ε

Αξίζει λέτε?

Επίσης μου είπε ότι δεν φέρνουν τον combo και παραξενεύτηκα...ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τον έχω ακούσει μόνο από το βίντεο του G3 πιστεύω ότι θα είναι καλός. Όμως αυτό εξαρτάται από τον ήχο που έχεις στο μυαλό σου ότι θέλεις να βγάλεις και είναι θέμα προσωπικών προτιμήσεων.

 

Εγώ θα πρότεινα να βρεις κάπου να τον ακούσεις και να δεις αν σου ταιριάζει. Τουλάχιστον βρες κάποιο κλιπάκι από το νετ (που δεν το θεωρω από μονο του όμως αρκετό).

 

Τα 1500 ευρα είναι πολλά για να μην επενδυθούν σωστά! :D

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε πας για Mesa Boogie...ο Petrucci απόσο ξέρω χρησιμοποιεί Triaxis και 2:90 τελικό, αλλά επειδή όλο το set ξεπερνάει τα 3000-3500 χιλιάρικα μαζί με καμπίνες μπορείς να κοιτάξεις για κάποιον μεταχειρισμένο rectifer ή κάτι ανάλογο...Γενικώς η Mesa Boogie έχει μια πρωτοκαθεδρία στον progressive ήχο... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά αν μπορούσα να πάρω mesa θα ήμουν εντάξει αλλά δεν βγαίνει...

Ρώτησα και μου'παν ότι η αμέσως επόμενη επιλογή θα ήταν ένας Peavey XXX ή JSX. θα κοιτάξω, όμως,και για τον tech 21 tradmark 60 αν γίνεται κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά αν μπορούσα να πάρω mesa θα ήμουν εντάξει αλλά δεν βγαίνει...

Ρώτησα και μου'παν ότι η αμέσως επόμενη επιλογή θα ήταν ένας Peavey XXX ή JSX. θα κοιτάξω' date=' όμως,και για τον tech 21 tradmark 60 αν γίνεται κάτι[/quote']

Τρομερος οTrademark 60......! 8)

Κοιτα και το ΧΧΧ της peavy ....ειναι πολυ ωραιος ενισχυτης αλλα κοιτα για κεφαλι οχι για combo......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι θα είσαι καλύτερα με τον JSX παρά με Boogie. Τον βρίσκω λίγο πιο ευέλικτο μάλλον... Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για ποιότητα κατασκευής, κλπ...

 

Καλύτερα να κάνεις λίγες οικονομίες και να πάρεις την κεφαλή, μαζί με μια καλή καμπίνα της επιλογής σου. Με την καμπίνα μπορείς να φτιάξεις ακόμα πιο κοντά σ'αυτό που θέλεις τον ήχο σου. :wink:

 

Μια άλλη κεφαλή που θα σου αρέσει είναι η Diablo της Genz Benz, επίσης έχει την ευελιξία του JSX και παραπάνω, και ίσως τη βρεις και φτηνότερα.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου