Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η αγαπημενη(ες) σας μπυρα(ες);


alexi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φετος το καλοκαιρι ανοιξε ενα ΒΙΟ market κοντα στο διαμερισμα μου στο Βερολινο και ειχε αυτες τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΘΕΪΚΟΑΣΥΓΚΡΙΤΕΣ... ;D...ΜΠΥΡΕΣ (1,05 ΕΥΡΩ ΤΑ 500ML !!)...

 

Αλλο να  σας λεω και αλλο να τις πινετε!

 

Προσωπικα καλυτερες μπυρες απο αυτες δεν εχω ξαναματαπιει...(με κορυφαια την Dunkel)

 

http://www.braumanufaktur.de/index.php/bio-bier

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν σε βγάλει ποτέ ο δρόμος απ' το Bamberg...

 

602091_579507112111400_1665228614_n.jpg

 

Δεν χρειάζεται να ξενιτευτεί... καβα-παντοπωλείο στην Καλλιθέα την πουλά στα 2.70 το μπουκάλι... καλά είναι! Αν και φαν των weisse την πήρα κατα τύχει το καλοκαίρι και έμεινα μ@@κ@ς!!! Πρέπει κάποια στιγμή να πιώ μία παρέα με κότσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θησέως χαμηλά, κοντά στην εφορία;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ξενιτευτεί... καβα-παντοπωλείο στην Καλλιθέα την πουλά στα 2.70 το μπουκάλι... καλά είναι! Αν και φαν των weisse την πήρα κατα τύχει το καλοκαίρι και έμεινα μ@@κ@ς!!! Πρέπει κάποια στιγμή να πιώ μία παρέα με κότσι!

 

Η διαφορά είναι ότι στην ξενιτιά θα την πιεί όπως πρέπει, δηλαδή φρέσκια. Καλή φάση πάντως, δεν ήξερα ότι την βρίσκεις ελλάδα. Θα στείλω τον αδερφό μου που έπαθε ζημιά με παρτη της.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρακοπούλου(αν θυμαμαι καλά την οδό) και Δημοσθένους.

 

Εκεί κοντά μένει η κοπέλα μου και το καλοκαίρι λόγω συγκυριών δεν ξεκουνάγαμε απο το σπίτι νομίζω του τυπά του άφησα τον μισό μου  μισθό σε μπύρες! Αρκετή ποικιλία και καλές τιμές.

 

Με τι θα πας και απο πού να δώσω οδηγίες  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι ότι στην ξενιτιά θα την πιεί όπως πρέπει, δηλαδή φρέσκια. Καλή φάση πάντως, δεν ήξερα ότι την βρίσκεις ελλάδα. Θα στείλω τον αδερφό μου που έπαθε ζημιά με παρτη της.

 

Σαν το φρέσκο τίποτα εννοείται...σε όλα τα πόσιμα και βρώσιμα. Σίγουρα θα υπάρχει και άλλου τελευταία το μάτι μου παίρνει συχνά διάφορες μπύρες ακόμα και σε μεγάλα σουπερ μάρκετ...

 

απλά εγώ αυτόν ξέρω αυτόν εμπιστεύομαι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να ξενιτευτεί... καβα-παντοπωλείο στην Καλλιθέα την πουλά στα 2.70 το μπουκάλι... καλά είναι! Αν και φαν των weisse την πήρα κατα τύχει το καλοκαίρι και έμεινα μ@@κ@ς!!! Πρέπει κάποια στιγμή να πιώ μία παρέα με κότσι! 

 

Άντε, 10000 posts στο φόρουμ (με τις υγείες σας) κι ακόμα για μπύρες μιλάω..... 8)

 

Τι χαζογιαποσυνήθειες είναι αυτές με τα κότσια και τα άλλα βάρβαρα ρε σείς;

Η μπύρα δεν θέλει γεμάτο στομάχι και δη με τέτοια κρέατα.

Άσε που η Hefenweisse είναι για κοτοπουλοψαρομεζέδες. Οι σκούρες είναι για κρέατα.

 

Εμένα πάντως μου αρέσει τουλάχιστον η πρώτη μπύρα να είναι με άδειο στομάχι. ;D

 

Μετά τις κάμποσες όμως μ'αρέσει πολύ το Ινδικό.

Απλώς μεγαλώνοντας διαφωνούμε με το στομάχι μου πλέον.....

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου