Προς το περιεχόμενο

Marshall JCM900 2502 Mkiii 50W 2x12 combo. Τον ξέρει κανείς;


yngwie_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει έρθει στο διάβα μου και την υπόληψή μου ένας ενισχυτής όπως ο προαναφερθείς.

 

Τον γνωρίζει κανείς;

 

Απ'ότι ξέρω είναι ένας combo 2x12, στα 50 βατ, φουλ λάμπα. Αλλά δεν είναι dual reverb, δλδ δύο κανάλια με ξεχωριστό reverb και gain αλλά είναι dual volume, δλδ με δύο στάδια gain (κάτι που δεν πολυκατάλαβα για να είμαι ειλικρινής). Μάλλον σημαίνει ότι στο ένα κανάλι μπορεί να έχεις clean και να φτάσεις μέχρι crunch στο άλλο κανάλι ή να έχει στο ένα crunch και στο άλλο να φτάσεις μέχρι hi-gain.

 

Επειδή είναι αντικείμενο που πωλείται, γνωρίζει κανείς, έστω μέσες-άκρες, κάποιο price range που κυμαίνονται οι συγκεκριμένοι;

 

Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κεφαλη παιζει απο 500-1000 αναλογα τη κατασταση.(στα 700-1200 η 100watt), αλλα 1200 σπανιο υπερεκτιμημενο και κωλοφτιαγμενο

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς άλλος παιδιά; Είδα κάποια threads παλαιότερα αλλά όλοι οι γνώμες διχάζονται. Άλλοι ορκίζονται στους Mkiii και άλλοι δεν τους πάνε μια.

 

Επίσης αν έχετε ιδέα για price range γιατί ούτε στο ebay είδα τίποτα. Είχε νομίζω μόνο τους 45ΧΧ που είναι dual reverb.

 

Υπάρχει κανείς; που λέει και ο ΛΕ-ΠΑ.  ??? ??? ???

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου