Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω θηκη για BCRich Beast?


JimatoR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τεταρτη θα κανω αγωρα μιας BCRich Beast, αλλα δεν εχει θηκη, που μπορω να αγωρασω μια απο αθηνα? ειτε σκληρη ειτε μαλακη, δεν με πειραζει, αλλα να μην ξεπερναει τα 100 ευρω...

 

ευχαριστω, Δημητρης.

The.Autumn.Effect

What.If.The.World.Is.Going.Down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτα στον Λογοθετη μηπως εχει καμια RockBag που να σου ταιριαζει. Ειναι πολυ καλες θηκες σε νρομαλ τιμες και απο οτι ξερω βγαζουν διαφορα σχεδια για μεταλοκιθαρα, οποτε μπορει να βρεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχω BC Rich Ironbird (δύσκολο σχήμα) και στο Λογοθέτη βρήκα μια θήκη που έκανε ακριβώς. Ήταν ακριβή αλλά μου την άφησε σε πολύ καλη τιμή. Θα μπορούσα να πάρω μια πιο φτηνιάρικη αλλά τελικά άξιζε. Nομίζω την είχε 75 και μου την άφησε 60 ευρώ. Η μάρκα έιναι Rockbag by Warwick και δεν την βρήκα αλλού. Σίγουρα βέβαια αν κάνεις μια γύρα σε όλα του κέντρου ίσως βρείς κάτι αντίστοιχο ακόμα και σε σκληρή. Αυτή που πήρα είναι μαλακή αλλά έχει παπάδες μέσα! Μαξιλάρια, straps και δε συμμαζεύεται!

 

Μπορείς βέβαια να βρεις και στο internet.

 

http://www.thomann.de/gr/gigbags_for_electric_guitars.html

 

O Λογοθέτης είναι Μεθώνης 23 στα Εξάρχεια ψηλά.

 

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για beast μια τέτοια θελεις και έχεις τελειώσει με το θέμα θήκης της. Μην πάρεις σκληρή βαλίτσα γιατί θα είναι τεράστια (και θεόβαρια) λόγω του μεγέθους της κιθάρας και θα σε ταλαιπωρήσει πολύ. Αυτές οι rockbag είναι πολύ ποιοτικές, προστατεύουν την κιθάρα πολύ καλα και έχουν 800 τσεπες, χερούλια και λουράκια για να σου κάνουν τη ζωη εύκολη. Είχα πάρει μια τέτοια για την εξπλόρερ μου και βόλεψε τόσο που πήρα και για τις άλλες και χρησιμοποιώ μόνο αυτές.

 

http://www.thomann.de/gr/rockbag_rb20625b_plus_gigbag_beast_gitarre.htm

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μπορεις να δοκιμασεις να παρεις και ενα τηλ στο doremi,αυτος φερνει κιθαρες bc rich οποτε λογικα μπορει να εχει κατι για αυτο το σχημα

 

http://www.alvertos.gr/categories.php?cid=59

 

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ντορεμής (αν δεν έχει αλλάξει μυαλα από την τελευταία φορά πουτον επισκεύτηκα) θα κοιτάξει να πουλήσει ότι σαβούρα έχει στο μαγαζί, όσο πιο ακριβά μπορεί. Εχει πλάκα πάντως να πας και να ακούς τα παραμύθια του, εγώ παλιά πήγαινα με τους φίλους μου για να ακούσουμε ατάκες... Αμα δει μεταλλά τον νομίζει για χαζό και λέει ότι να'ναι... :P ;D

 

Για rockbag καλύτερα να πάει στον Λογοθέτη όπως έγραψαν παραπάνω.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ντορεμής (αν δεν έχει αλλάξει μυαλα από την τελευταία φορά πουτον επισκεύτηκα) θα κοιτάξει να πουλήσει ότι σαβούρα έχει στο μαγαζί, όσο πιο ακριβά μπορεί. Εχει πλάκα πάντως να πας και να ακούς τα παραμύθια του, εγώ παλιά πήγαινα με τους φίλους μου για να ακούσουμε ατάκες... Αμα δει μεταλλά τον νομίζει για χαζό και λέει ότι να'ναι... :P ;D

 

Για rockbag καλύτερα να πάει στον Λογοθέτη όπως έγραψαν παραπάνω.

 

Εδω εγω ειχα παει πριν κανα χρονο για μια κιθαρα και μου λεει δηθεν οτι το μοντελο ειναι discontinued,και η κιθαρα κυκλοφορει κανονικα ακομα και τωρα σε ξενα μαγαζια...απλα ειπα μιας και φερνει bc rich μηπως...οσο για τη σαβουρα που λες και για την ακριβεια,αυτο ισχυει και για αλλα μαγαζια οποτε...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο ντορεμις , όπως και το ξανθό ζώον που δουλεύει εκεί στο μαγαζί του, είναι για τον

''ευκόλος εννοουμενων'' τουλάχιστον στο επικοινωνιακό αστα να πάνε , παρόλαυτά μπορώ να πώ οτί μου είχε κάνει καλή δουλειά μια φορα που είχα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έναν μελαχρινό φωνακλά με καναρινί κασκολάκι θυμάμαι... αλλού ο τύπος, τι να λέμε τώρα... Προσπαθούσε να μου πουλήσει μια Stealth C.Schuldiner Tribute και μου έλεγε ότι με αυτήν έπαιζε ο Alice Cooper. Θεός λέμε, υπερήρωας.

Τεσπα, offtopic τα παραπάνω.  8)

 

 

Για θήκη αν θυμάμαι καλα ο ντορεμής είχε κάτι τεράστιες coffincase (αυτές τις βαλίτσες που είχαν σχημα φέρετρο) και αυτές πρότεινε για περίεργα σχήματα. Πολύ προτιμότερο να πάει κατευθείαν σε rockbag.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ευχαριστω πολλυ για τις απαντισεις σας, και απο το τελικο συμπερασμα θα παω Λογοθετι! ελπιζω να βρω κατι καλο και σχετικα φθηνο! να ειστε καλα! :)

The.Autumn.Effect

What.If.The.World.Is.Going.Down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου