Προς το περιεχόμενο

18 Volt Mod emg


sayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

 

Σκοπευω να κανω τη μοντα να δω τι παιζει και το μονο προβλημα ειναι οτι παρολο που φαινεται απλο το σχεδιο της συνδεσης εχω πληρη μεσανυχτα...

 

Βρηκα στο ebay για 7-8 ευρω ετοιμο το καλωδιο για να μην μπω καν στο κοπο να το φτιαξω εγω...

 

Και ερωτω:

 

1)Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει με πολυ απλα βηματα πως να το φτιαξω μονος μου

2)Θα μπορουσε να μου το φτιαξει καποιος μαστορας σε μαγαζι με μουσικα ισως??? Η να το παραγγειλω να τελειωνουμε...

 

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/EMG_1827_Volt_mod_kit__NO_SOLDERING_81_85_89_60_sa_18v/220669405467/item

 

 

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ εχω emg και το εψαξα αλλα δεν το εχώ κανει ακόμα αλλα θα το κάνω συντομα για να δοκιμάσω τον ήχο....

 

Το συστημα είναι να βάλεις δύο ενιάβολτες μπαταρίες σε σειρά έτσι ώστε το δυναμικό τους να ανέβει στα 18V...

Για να γίνει αυτό θέλεις δύο καλωδιάκια υποδοχής τησ εννιάβοολτής και τα συνδέεις σε σειρά δηλαδη +- +-.(συν πλην συν πλην.)

 

Εαν δεν θέλεις να χαλάσεις τα ήδη υπάρχοντα καλωδια της κιθάρας φτιάχνεισ το παραπάνω και το συνδέεις με ενα τρίτο καλώδιο υποδοχης εννιαβολτης. δηλαδη ενας κύκλος απο τρια καλώδια υποδοχής εννιάβολτης στα δύο βαζεις μπαταρίες και στο τρίτο βάζεις την υποδοχη της κιθαρας.Ετσι έχεις 18V χώρις καν να κοωεις τα καλώδια της κιθάρας και αν δέν σαρέσει τελικά το βγάζεις. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ibanez μου,το έφτιαξε ο Αντρέας που δουλεύει στον Κουρμπή στα Εξάρχεια.Αν φυσικά θέλεις να ασχοληθείς μόνος σου,ακολούθησε τις συμβουλές του full shred!

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει σίγουρα τον κόπο να το κάνει κανείς σε μπάσο, κερδίζεις σε δυναμική περιοχή.

Για κιθάρα δέν ξέρω, αλλά υποθέτω οτι θα έχεις κέρδος επίσης.

Δέν είναι πάντως τίποτα το δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδια, ευχαριστω. Βασικα δεν θελω να κοψω κανενα καλωδιο γιαυτο θα το κανω κανοντας ενα κυκλο απο υποδοχες 9αβολτης.

 

p.s: Για κιθαρα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα πετυχε κανονικα η συνδεση. Η διαδικασια ειναι πολυ απλα (5 λεπτα) και πολυ φθηνη (50 λεπτα κοστισαν τα 3 κλιπακια)

 

Ο ηχος ειναι πιο διαυγης και πιο δυναμικος κατα μια εννοια... Παντως αξιζει η δοκιμη...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου