Προς το περιεχόμενο

Μπαλάντα στη Ζωή - Εμφανή Γαρύφαλλα


hitman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάποιοοοοος φλλλλλαμάαααρει...!!!

που λεμε και εδω στα Βόρεια και Δυτικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πότε δεν υπάρχουν λάθος λόγοι για να γ@.ήσεις

 

Θα μάθεις νέε μου ......

Η Άρια Φυλή των modulator συγχωρεί την άγνοιά σου εξαιτίας της μελαμψότητάς σου.

 

Και το να γ@νήσεις για να κάνεις παιδιά τι είναι; Έλα, παραδέξου...

www.myspace.com/kostasbasdanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το να γ@νήσεις για να κάνεις παιδιά τι είναι; Έλα, παραδέξου...

Ολισθαίνεις προς μονοπάτια που η πραγματική καυστικότητα και δηκτικότητα του πολυετούς εμπειρίας χιούμορ μου οδηγούν στην καλύτερη περίπτωση σε θυμό και οργή τον "αντίπαλο".

Στην χειρότερη περιπτωση έχουν αναφερθεί αυτοκτονίες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολισθαίνεις προς μονοπάτια που η πραγματική καυστικότητα και δηκτικότητα του πολυετούς εμπειρίας χιούμορ μου οδηγούν στην καλύτερη περίπτωση σε θυμό και οργή τον "αντίπαλο".

Στην χειρότερη περιπτωση έχουν αναφερθεί αυτοκτονίες.

 

Μη με βάζεις σ' αυτή τη διαδικασία, για το καλό του φόρουμ!

www.myspace.com/kostasbasdanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@qesh:

Νομίζω ότι το εμφανές σκυρόδεμα θα αποτελεί πλέον το υλικό κατασκευής του stage μας (θα υπάρχει σαν όρος στο συμφωνητικό  ;D ).

 

Τώρα για τα λοιπά σχόλια, ναι, η μουσική είναι γελοίως απλή και τετριμμένη, επιτηδευμένα, οι στίχοι μιλούν για κάτι απλό και καθημερινό, χωρίς να εμβαθύνουν, επίσης επιτηδευμένα, και όλα αυτά για να θιχτεί η χαζοροκομπαλάντα που βγάζει ο οποιοσδήποτε γρατζουνάει μια κιθαρίτσα. Παρ'όλα αυτά, αν προσέξετε θα διαπιστώσετε, με μια μικρή έκπληξη ίσως, πως η μουσική περιλαμβάνει παραπάνω από τρία ακκόρντα (βλ F-G-Am, για αυτό το chord progression έχουμε γράψει το Φα-Σολ-Λα-δα  ;D). Τώρα στην ενορχήστρωση κάναμε ό,τι καλύτερο μπορούσαμε με τα μέσα και τις γνώσεις (του Κώστα, γιατί εγώ δεν...) που είχαμε.

 

Προσωπικά, ελπίζω το τραγούδι να σας έκανε έστω να υπομειδιάσετε, γιατί αυτός είναι ο σκοπός του συγκροτήματος.  :)

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ ότι μετά βίας κρατιούνται οι συμμετέχοντες να μην αρχίσουν τα "τυρολέζικα". Παρακαλώ για αυτοσυγκράτηση και ψυχραιμία και ας μείνουν στο εξής τα σχόλια στην κριτική του τραγουδιού, thank you all!

 

Για να μην πει κανείς ότι ο δάσκαλος δεν κρατάει το νόμο, το κομμάτι προσωπικά δεν μου άρεσε. Τα κύρια προβλήματα είναι κατά τη γνώμη μου η παραγωγή και ο στίχος, συνθετικά δεν ήταν κάτι το ξεχωριστό αλλά ακουγόταν αβίαστα.

 

Στη μεν παραγωγή, άκουσα σαφή ανισορροπία μεταξύ των σταθμών (όχι ραδιοφωνικών, γενική του "στάθμες" είναι) των οργάνων και έλλειψη δυναμικών, π.χ. από τη μετάβαση από verse σε chorus και τούμπαλιν.

Ο στίχος δεν μου φάνηκε διόλου σατιρικός, μάλλον προς καθαρό και χοντροκομμένο χαβαλέ θα έλεγα ότι φέρνει. Μπορεί βέβαια να μην πιάνω το νόημα των στίχων και δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις του στιχουργού. Πάντως και τα παλικάρια από το Πλοκάμι του Καρχαρία κάτι τέτοια γράφουν, στο πιο κάφρικο βέβαια - και σάτιρα δεν κάνουν ούτε κατά διάνοια.

 

Όλα τα παραπάνω φιλικά και χωρίς την παραμικρή διάθεση επίθεσης. Άλλωστε, το "Πονάω" μου αρέσει πολύ... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να ευχαριστήσω άπαντες για τα σχόλια.

 

Μπορεί βέβαια να μην πιάνω το νόημα των στίχων[...]

 

That's the point, οι στίχοι δεν έχουν βαθύ νόημα, και αυτό θέλαμε να θίξουμε για το συγκεκριμένο στυλ τραγουδιών.  ;) Τώρα αν δεν το καταφέραμε...

 

Άλλωστε, το "Πονάω" μου αρέσει πολύ...

 

Τελικά όλοι είμαστε σκυλάδες, απλά μερικοί ντρέπονται να το παραδεχθούν...  ;D

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σόλο είναι τυπικό δείγμα Περού... αλλού γι αλλού... Τσάμπα οι εργατοώρες του Στάθη μου φαίνεται, τσάμπα τόσο κάτουρο... Κατα τ' 'αλλα. ΕΜΦΑΝΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΑ ρούλζ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι...Δεν ειμαι σκυλας!!!Αλλα το ποναω το λατρευω και ειμαι φαν των γαρυφαλλων!!!!...επισης την χιτζαζ την λεω μιξολυδιο υφεση εννια υφεση δεκατρια :Dε?ε?ε?Θες να σου παιξω ενα τριημιτονιο? ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου