Προς το περιεχόμενο

Fender CS '51 nocaster relic+ Badcat 2tone


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Almost clean setting :)

Παίζω σε neck και μετά σε bridge- το volume στο 9, το tone περίπου στο 6 με 7.

Το badcat είναι στο καθαρό του κανάλι, με το volume και το tone στη μέση. Αν και αυτό το setting του είναι το πιο ουδέτερό του, γλυκαίνει τον ήχο και προσθέτει ένα ελαφρύ "κουδούνισμα" στα πρίμα.

 

Μετά το badcat, κάρτα ήχου, amplitube 3 και garageband.

 

To παίξιμο είναι ολίγον τι εκ του προχείρου  ;D

 

Fender Nocaster Relic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατάλαβα...είμαι τόσο ωραίος χωρίς μπλουζάκι που δεν μπορείτε να πείτε τίποτα  :P

Ρε συ νόμιζα ότι ήταν ο Ignantios. ;D

Πολλές cs έχεις μαζέψει ζηλεύω αφάνταστα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τα σχόλια παιδιά!

 

@Nestoras: Δύο CS έχω, αυτή και τη strat. Σήμερα θα είμαι στο Fender Clinic- θα τα πούμε από κοντά αν μπορέσω να σε αναγνωρίσω οπτικώς. Δεν έχω πρόβλημα να στη δώσω τη nocaster για καμιά βδομάδα, να την...παίξεις όσο θες και πρόβα να κάνεις και ότι να ναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για τα σχόλια παιδιά!

 

@Nestoras: Δύο CS έχω, αυτή και τη strat. Σήμερα θα είμαι στο Fender Clinic- θα τα πούμε από κοντά αν μπορέσω να σε αναγνωρίσω οπτικώς. Δεν έχω πρόβλημα να στη δώσω τη nocaster για καμιά βδομάδα, να την...παίξεις όσο θες και πρόβα να κάνεις και ότι να ναι :)

Ευχαριστώ κατ' αρχάς για την εμπιστοσύνη. Δεν θέλω να μου δίνουν όργανα γιατί στεναχωριέμαι όταν τα επιστρέφω, ειδικά αν είναι A class.

Θα με αναγνωρίσεις σίγουρα, είμαι όπως δείχνω στη φωτογραφία του avatar μου, λίγο ασχημότερος, χονδρύτερος, φαλακρότερος, κ.α. κακώς κείμενα. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου