Προς το περιεχόμενο

roland td9 s, DTXpress 4 Special Set V2 Yamaha ή alesis dm10


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια επειδη σε λιγο καιρο σκεφτομαι να αγορασο ηλεκτρικη ντραμς ηθελα να παρο και καπια αλλη γνωμη.

εσεις τι πιστευεται roland td9 s, DTXpress 4 Special Set V2 Yamaha ή alesis dm10.θα ηθελα η ντραμς που θα παρο

να κανει ηχογραφισεις δηλαδη να παιζει καπιο τραγουδι και εγω να (ακολουθο) και ενοειται να βγαζει και καλο ηχο.δεινο μεχρι 1600 ευρο καπου εκει.

επεισης θα ηθελα να μαθω ποσο χρονο ηχογραφη η καθε ντραμς και να μου πειται λιγες διαφορες που εχουν μεταξυ τους

(αν ειναι ευκολο).*τελευταιος ακουσα πως η alesis dm10 κανει για ηχογραφισης ειναι αληθεια αυτο???

 

 

 

ευχαριστω

 

παναγιωτης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα Alesis DM10 Studio.

Είπες ότι μπορείς να διαθέσεις μέχρι 1600e... θα μπορούσες να πάρεις Yamaha ή Roland, αλλά στη μισή τιμή μπορείς να τσιμπήσεις τα Alesis. Έχουν επιπλέον πιατίνι και τομ από τα άλλα, και με ελάχιστα χρήματα μπορείς αν θες να μετατρέψεις τα Realhead pads σε mesh.

Μην περιμένεις να δεις μεγάλη διαφορά στην απόδοση από τις εναλλακτικές που πρότεινες. Ο DM10 είναι πολύ καλός εγκέφαλος και μπορώ να πω ότι γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος από όλο το σετ. Η διαφορά στην τιμή πάντως πιστεύω ότι είναι σημαντική, για αυτά που προσφέρουν είναι πραγματικά ευκαιρία!

Φυσικά και κάνουν για ηχογραφήσεις, όπως και τα άλλα που ανέφερες...

 

Αν νομίζεις ότι αξίζουν τα λεφτά τους πήγαινε για Roland, αλλά προσωπικά θα σου πρότεινα τα Alesis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ευχαριστω για την γνωμη σου ;) και εγω τωρα τελευταιος σκεφτομαι πολυ για την alesis dm10 studio μαλλον αφτη θα παρω.ομως πρωτα πρεπει να την δοκιμασο και μετα να ειμαι σιγουρος.ηθελα να μου απαντησεις και τις ερωτησεις αν μπορεις που εχω κανι πιο πανω σχετικα με την ηχογραφιση.  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχεις 2 επιλογες yamaha καλο module με πολλους ηχους αλλα στο καουτσουκ δεν αναπυσεις δυναμικες roland δεν εχει και το καλυτερο module αλλα εχει mesh head pads που αναπτυσεις καλυτερες δυναμικες.επισης αν παρεις roland μην παρεις td 9 s η td 9 kx ειναι καλυτερο μοντελο .κατα τη γνωμη μου τα καλυτερα drums sets  ειναι yamaha dtx press iv special  και roland td 9 kx τη yamaha την εχω σπιτι για μελετη και τη roland στο μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου