Προς το περιεχόμενο

Νέος JTM-45 reissue καίει το ενα fuse μετα το αλλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω αγορασει εδω και κανα μηνα εναν jtm45 reissue και δεν εχω προλαβει να παιξω παρα μονο κανα 2 μερες αφου τον πηρα..μου εκαψε την fuse(500ma) και τωρα που του ξαναβαλα μετα απο 2 λεπτα παιξιματος μου καιει συνεχεια καθε μια που αλλαζω...τι μπορει να φταιει?

 

γειωση?

λαμπες?

 

μπορω να κανω κατι γι αυτο?αν του βαλω μια fuse 1a αντι για 500 ma παιζει προβλημα? μηπως μια μεγαλυτερη δεν μπορει να την καψει γι αυτο,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο music store γερμανια...το θεμα ειναι τι μπορει να φταιει...προτιμω να τον πας εδω για ενα κοιταγμα παρα να τρεχω με μεταφορικες και ιστοριες,πακεταρισμα κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κι αν κάνεις,ποτέ μα ποτέ δεν αντικαθιστούμε ασφάλεια με μεγαλύτερη της,γιατί στην χειρότερη δεν έχεις ασφάλεια.Πάντα υπάρχει λόγος που η ασφάλεια κάηκε.Αυτόν προσπαθούμε να εντοπίσουμε και να εξαλείψουμε . Το αίτιο,όχι το αιτιατό,γιατί ενδέχεται η ζημιά να εξαπλωθεί,ακόμα και να κινδυνεύσεις.

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απο music store γερμανια...το θεμα ειναι τι μπορει να φταιει...προτιμω να τον πας εδω για ενα κοιταγμα παρα να τρεχω με μεταφορικες και ιστοριες,πακεταρισμα κλπ...

Κοίτα να δεις. Ισχύει ακριβώς το ίδιο όπως και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις.

1. Είναι καινούριος

2. Έχει εγγύηση

3. Είναι εντός εγγύησης

απότε

4. Τον στέλνεις πίσω.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υποθέτω ότι για να είναι τόσο μικρή η ασφάλεια, πρέπει να είναι για την προστασία του μετασχηματιστή εξόδου.

 

Έβαλες slow-blow ή fast-blow; Τι είχε επάνω;

 

Μια και δυο καμμένες ασφάλειες μπορεί να μην είναι σοβαρός λόγος για να γυρίσει ο ενισχυτής απο εκεί που ήρθε αλλά αν συνεχίσει, είτε θα πρέπει να τον επιστρέψεις ή θα τον πάρεις στα χέρια..

 

Τσέκαρε για εμφανισιακά προβλήματα και αν δεν δείς κάτι πολύ ύποπτο και εύκολα επισκευάσιμο τότε θα πρέπει να απευθυνθείς στον πωλητή.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεκινα απο τις τελικες λυχνιες και το driver.

 

 

Είναι φυσιολογικό σε καινούριο ενισχυτή να έχουν πρόβλημα οι λυχνίες??? Ρωτάω γιατι αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου