Προς το περιεχόμενο

Κλειδιά για την epi junior


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μη στεναχωριεσαι με...30 ευρω καλυτερα κλειδια απο αυτα που ηδη φοραει δεν θα παρεις....αστην ησυχη λοιπον,μια χαρα ειναι το κιθαρακι....καλυτερα να βαλεις κανα 20αρικο ακομα και με 50 ευρω να βαλεις κανα καλυτερο μαγνητη που ΟΝΤΩΣ θα κανει τη μεγαλη διαφορα... ;)

 

καλά, δεν πειράζω κλειδιά.

το θεμα ηταν να βάλω κατι πιο ποιοτικο αλλά αν δεν παιζει κατι τέτοιο αστην.

 

αλλά αντι για μαγνητη θα την πάω να δουμε τι μπορει να γινει με το nut (αν χρειάζεται κατι).

μαγνήτες έχω το σετακι 57 και classic plus απο την custom  (της epiphone εννοειται)και ειναι αρκετά καλοι, ηδη της εχω φορεσει τον classic plus.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το nut τους είναι πράγματι υπεύθυνο για την όποια ασταθεια στο κούρδισμα. Εχω την special (ίδια, απλά με 2 HB's). Της έβαλα nut graph tech και δε χάνει τόσο εύκολα! Από ήχο μια χαρά είναι και οι στοκ μαγνήτες αλλά με gibson είσαι ακόμη καλύτερα!

Για τα κλειδιά, εμένα ήταν τα ίδια closed-type και ήταν κάπως χαλαρά. Τα έβγαλα από τo headstock, αφαίρεσα τα καπάκια τους, έσφιξα λίγο την εσωτερική βίδα, άνοιξα λίγο τα 2 μεταλλικά πιασίματα/στηρίγματα του μηχανισμό με πένσα, put'em back on κι είναι εντάξει!

 

Τα κλειδιά είναι όπως της κλασσικής εσωτερικά, έτσι:

http://www.cgsmusic.net/Anatomy%20of%20a%20Classical%20Guitar/The%20Neck%20of%20a%20Classical%20Guitar%20Part%201_files/image013.jpg

 

Δες την εικόνα για τη βίδα και τα μεταλλικά γατζάκια/στηρίγματα του μηχανισμού

 

epi_key.jpg.001bdaed5017af88cd01e238fd7cf17f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου