Προς το περιεχόμενο

Laney Cub series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν τώρα τελευταία η laney εχει βγάλει αυτή τη σειρά λαμπάτων ενισχυτών

http://www.laney.co.uk/show_type.php?tid=26

που περιλαμβάνει κομπο 5,10 και 15 watt με αντίστοιχα 8, 10, 12" ηχεία, καθώς και μια 15άρα κεφαλή + καμπίνα.

 

τα 15άρια περιλαμβάνουν ένα πολύ ενδιαφέρον feature, 2 inputs, ενα για 15watt και ένα 0.75watt.

 

Γενικά σε ξένα φορουμ έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια, ειδικά το 15άρι κομπο έχει πολλά χρήσιμα features, + είναι πολύ ελαφρύ και με 12" ηχείο. Επίσης κάνει κάτω απο 300 ευρά.

 

τον έχει δοκιμάσει κανείς? Υπάρχει το 12" σε κάποιο κατάστημα της αθήνας? ο νάκας έχει μόνο το 8"...

αν παιζει καλά και με την rp1000, τότε εχω σοβαρό πρόβλημα ;D

τα features του ειναι αυτό ακριβώς που θέλω.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, έχω εδώ και τέσσερις μήνες τον cub10, o οποίος είναι για μένα πολύ καλό value for money. Μ'αρέσουν τρελλά τα καθαρά του, νομίζω ο ήχος θυμίζει fender ενισχυτές. Επίσης και τα πετάλια μου ακούγονται καλά στον ενισχυτή. Μετανιώνω που δεν κρατήθηκα λίγο και με λίγα παραπάνω να πάρω τον 15άρη ο οποίος όντως είναι πιο "ολοκληρωμένος"... Πάντως δεν τον είχα βρεί κάπου διαθέσιμο για δοκιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου