Προς το περιεχόμενο

2o Project: Squier Bullet Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ηθελα να το κανω...

 

Λοιπον εχουμε και λεμε:

 

1 Squier Bullet Strat γυρω στα 100 ευρω

2 Κλειδια Gotoh 40 ευρω

3 Pickguard, ποντενσιομετρα, διακοπτες κλπ τα ειχα. Πες πανω κατω 30 ευρω

4 Τρεμολο 30 ευρω

5 Μαγνητες 60 ευρω

6 Πλαστικα κρεμ 20 ευρω

7 Decal 15 ευρω

8 Σπρευ ακρυλικο για πανω απ το decal 5 ευρω

9 Μεταφορικα απο GFS γυρω στα 25 ευρω

 

Σουμα: 325

 

Θα μπορουσα να παρω θα μου πεις μια Classic Vibe, αλλα η χαρα της δημιουργιας βλεπεις... ;) :D

 

 

Όχι ρε συ, αφού μπορείς να το κάνεις , γιατί να μην έχεις μια κιθαρουλα με μια προσωπική "νότα".

Θα σου ζητήσω 2 πράγματα ακόμα, τα site των καταστημάτων και από περιέργεια θέλω να μου πεις πως κάλυψες το original logo ώστε να βάλεις το decol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

-Την Strat την πηρα μεταχειρισμενη

-τα decal απο [email protected] (mail ειναι, στειλ του και θα σου πει αυτος τι να κανεις)

www.guitarfetish.com για ολα τα αλλα

 

Το decal το εβαλα αφου προηγουμενως ειχα ξησει σιγα σιγα και απαλα με μυτη απο κοπιδι το logo στο headstock. Αν σε δυσκολευει το κοπιδι, τριψτο με γυαλοχαρτο μεχρι να σβησει. Τριψε ολο το headstock, οχι μονο το παλιο logo. Εβαλα το decal (δες στο youtube πως μπαινει) και μετα περασα μερικα ελαφρια χερια spray διαφανο. Το τελευταιο χερι ομως το εκανα απο κοντα και παχυ για να γυαλιζει. Κανονικα ομως πρεπει να κανεις πολλα ελαφρια χερια και μετα να το γυαλισεις με γυαλοχαρτα, αλλα εγω βαριομουν... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελειωσε...  ;D

Η κιθαρα εγινε πολυ καλη (δεδομενου του οτι ηταν μια ταπεινη bullet strat) και αγαπημενος ηχος ο neck μαζι με τον bridge (εκτος βεβαια του σκετου neck που ειναι super ετσι κι αλλιως...;D). Το steel block προεξεχει κανα 2 χιλιοστα εξω αλλα δεν μας πειραζει, και καθιστος και ορθιος οταν παιζω η κοιλαρα μου δεν ακουμπαει...!

Μονο που μου κανει κατι κολπα το ενα tone γμτ! >:( Θα τ' αλλαξω με την πρωτη ευκαιρια, οταν ειναι να αλλαξω χορδες. Επισης περιμενω knobs & tip στη σωστη αποχρωση σαν των μαγνητων, οπως επισης και tremolo arm αφου το block δεχεται το λεπτοτερο arm (οπως οι USA strats).

Οφθαλμολουτρο...:

dsc3281x.jpg

dsc3287e.jpg

dsc3288.jpg

dsc3290.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωστε μου τα φωτα σας ρε παιδια please...

Βρηκα στο συρταρι δυο ποντενσιομετρα Αlpha B500KΩ (linear). Αν τα βαλω για tone θα παιζουν? Ποση και τι διαφορα θα εχουν σε συγκριση με τα A500KΩ (logarithmic) που εχω τωρα?

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το project τελειωσε πληρως καθως ηρθαν και τα τελευταια parts: tremolo arm με κρεμ tip, knobs & tip 5θεσιου επισης κρεμ και αλλαχτηκε και το μεσσαιο tone που τελικα τα ειχε παιξει... Η κιθαρα σεταριστηκε με 10αρες παρολο που παντα επαιζα με 9αρες. Η κιθαρα ειναι ιδιαιτερα μαλακη στα bends, οποτε ειπα να το εκμεταλευτω και απ οτι φαινεται πολυ καλα εκανα...!  ;)

 

strig.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία. Δε δοκιμάζεις και με κανα mint pickguard;

Ο τύπος αυτός έχει και σπαγκέτι λόγκο;

(Να τά 'χαμε τα decals τότε με την Kumika ε;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mint ειναι! Δες τις photos πιο πανω, εκει φαινεται σωστα... (γαμ...νο white balance >:()

Ο τυπος εχει ολα τα decals απο F. Και τα εχει ταξινομημενα αναλογα με την χρονια που θες. ;)

Στις Kumika το γνησιο ηταν γραμμενο με ραπιδογραφο και σινικη μελανη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου