Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για fuzz και noise suppressors


PAVEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω απόψεις για FUZZ.

 

1. που μπορώ να βρω πληροφορίες σε σχέση με τεχνικά χαρακτηριστικά?

2. Ποιά είναι τα "καλά" κατά τη γνώμη σας?

3. Ποιό φάζ θα συστήνατε που να είναι δυνατό, creemy, sustainy, κλπ?

 

4. και σημαντικότερο!! Το BIG MUFF βγάζει το θόρυβο της ζωής του όταν δεν παίζεις!! Τα άλλα φαζ το κάνουν αυτό? Το NOISE SUPRESSOR Της BOSS ΔΕΝ κόβει τον θόρυβο αυτό!! (Μάλλον τον παίρνει για νότα!) Υπάρχει κανα πετάλι που να κόβει το θόρυβο αυτό των φάζ?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ποια τεχνικά χαρακτηριστικά ακριβώς? Αν θες schematics υπάρχουν άφθονα στο διαδίκτυο...

2. Προτάσεις:

untitled.JPG

3. Οι συνηθισμένες ερωτήσεις: μπάτζετ, κιθάρα, ενισχυτή, στυλ μουσικής που παίζεις, αν θες να το δοκιμάσεις πρώτα ή αν δεν σε πειράζει να το παραγγείλεις από εξωτερικό κλπ.

4. Περίεργο γιατί εμένα δεν μου έβγαζε ποτέ, όσα μοντέλα από αυτό κι αν έχω παίξει. Εκτός κι αν είναι παλιό. Hum εννοείς? Μέχρι ενός σημείου είναι φυσιολογικό, πέρα από αυτό θα πρέπει να το μοντάρει τεχνικός.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε!

 

Ναι ρε γμτ! Έχω το little big muff με τροφοδοσία one spot.

Προς το παρόν ενισχυτής του προβάδικου fender, (κάποιος solid state είναι δε θυμάμαι ποιός, αλλά παίρνω σύντομα δικό μου οπότε επιφυλάσσομαι).

 

δε με χαλάει ο ήχος του little big muff, απλά ρωτάω αν υπάρχει κανένα ήσυχο γιατί δεν παλεύεται! και αν είναι ήσυχο μήπως είναι και πιο καλό!

 

ένα musket έχω δεί στο youtube και φαίνεται, πωπωπω τέλειο!!!

 

 

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι φυσιολογικό σαν high gain dist/fuzz (το λένε και οι οδηγίες αν δεν απατώμαι), εκτός κι αν έχεις κάποιο ελαττωματικό κομμάτι. Όσες φορές είχα παίξει με ένα, μου φάνηκε απολύτως νορμάλ. Καλά όλα τα φαζάκια από το YouTube, αλλά μην κρίνεις από αυτά. Το πιο συνηθισμένο είναι να βρεθείς μπροστά σε δυσάρεστη έκπληξη. Το Musket βασίζεται σε μια παλιά έκδοση του Muff που είναι κάπως συγγενική με αυτήν που παίζεις τώρα, επομένως θα είναι μια αναβάθμιση. Αλλά μην περιμένεις ποτέ να βγάλουν τον καλύτερο εαυτό τους χωρίς να συνδεθούν σε λαμπάτο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου