Προς το περιεχόμενο

εναλλακτικό μεγάφωνο για το Celestion G12K-100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πραγματικά πολύ χρήσιμες!

Η καμπίνα είναι όντως εξαιρετική, το θεμα μου είναι το μεγάφωνο... σε δοκιμή που έκανα με εξωτερική καμπίνα, ο τρόπος που "άκουγε" το drive του ενισχυτή ήταν ασύγκριτα καλύτερος, και αναφέρομαι στην ποιότητα του overdrive.

Ένας 2ος λόγος να αλλάξω (έστω δοκιμαστικά) το μεγάφωνο είναι το βάρος..! ο ενισχυτης είναι υπέρβαρος, και αν κερδίσω έστω 3-4 κιλά θα είναι συν!

Για το θέμα "plexi", όντως έχει αυτη τη διαφορά του post phase inverter master volume (που παρέλειψα να αναφέρω, χρειάστηκε να ανατρεξω στο αρχικό post μου γιατί νόμιζα πως τα είχα γράωει!).

Απ'ότι διάβασα το master volume είναι μια μόντα που κάνανε στους plexi εκείνη την εποχή (μιας και είναι χρησιμότατο!) και επίσης παντού αναφέρουν πως αυτό το master volume είναι και η μόνη διαφορά του 2150 απο τον plexi, ότι κατα τα άλλα δηλαδή είναι το ίδιο κυκλωμα. Φυσικά δεν μπορώ να το ξέρω αυτό (και μικρη σημασία έχει).

Πάντως, επιστρέφοντας στο αρχικό θέμα του μεγαφώνου, κάτι δεν μου κάνει καλά με αυτό που φοράει... θα την κάνω την δοκιμή με κάποιο άλλο, και αν τελικά κάνω λάθος δεν πρόκειται να πάει χαμένο, όλο και σε κάποια καμπίνα θα το ρίξω!

Το μεγάφωνο λοιπόν, υπο αμφισβήτηση (κακώς ίσως), ο ενισχυτής καθόλου!! Πρέπει να κάνω κάποιο review κάποια στιγμή...

προς το παρόν, έχω φώτος:

PA220005.jpg

PA220013.jpg

PA220011.jpg

PA220043.jpg

PA220041.jpg

PA220030.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου