Προς το περιεχόμενο

Θα τα πεταξω ολα και θα παιζω με Line6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν εχω κουβαλησει τα δικα μου πράγματα, και δε με αφήνουν (!!) να τα χρησιμοποιήσω ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ

Οταν ο μαγαζάτορας άλλα εχει περιγραψει, και άλλα συναντώ μπροστα μου ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ

Οταν ο ηχολήπτης δεν θελει να κάνει τη δουλειά του και μου χαλάει κι εμένα την όποια όρεξη εχω, ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ

 

Απλα και όμορφα. Στο κάτω-κάτω δεν θελω να χαλιέμαι στα live, και αν υπάρχει τέτοιο mood ή τετοια προοπτική καλύτερα να παω σπίτι μου να αράξω στον καναπέ.

 

ΑΛΛΑ  οταν συμμετέχω σε φεστιβαλ και άλλα τετοια παρόμοια φροντίζω να μάθω τι εξοπλισμός υπάρχει και σχεδόν πάντα κουβαλάω μόνο, επαναλαμβάνω ΜΟΝΟ ενα πεταλάκι, συνηθέστερα ενα GT-2 που τα κάνει όλα και συμφέρει. Κι αυτό γιατί στα φεστιβαλοειδή live πας γνωριζοντας απο πρίν πως δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη, κι επομένως καλύτερα να είσαι γρήγορος κι αποτελεσματικός.  

 

Δεν κάνεις λάθος, να πάρεις HD500 (ή οποιοδήποτε άλλο ανάλογο σου αρέσει) και να είσαι σίγουρος ότι θα έχεις καλύτερο ήχο στα live από ενισχυτή/καμπίνα/μικρόφωνα/τηςπαναγιαςταματια.  ;D ;D ;D

 

Δεν εχω συνηθισει στα posts σου να διαβαζω τετοιες καταχρηστικές υπεραπλουστευσεις, η μάλλον εγω δεν καταλαβα το χιουμορ σου ...??

 

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν εχω κουβαλησει τα δικα μου πράγματα, και δε με αφήνουν (!!) να τα χρησιμοποιήσω ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ

Οταν ο μαγαζάτορας άλλα εχει περιγραψει, και άλλα συναντώ μπροστα μου ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ

Οταν ο ηχολήπτης δεν θελει να κάνει τη δουλειά του και μου χαλάει κι εμένα την όποια όρεξη εχω, ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ

 

Απλα και όμορφα. Στο κάτω-κάτω δεν θελω να χαλιέμαι στα live, και αν υπάρχει τέτοιο mood ή τετοια προοπτική καλύτερα να παω σπίτι μου να αράξω στον καναπέ.

 

ΑΛΛΑ  οταν συμμετέχω σε φεστιβαλ και άλλα τετοια παρόμοια φροντίζω να μάθω τι εξοπλισμός υπάρχει και σχεδόν πάντα κουβαλάω μόνο, επαναλαμβάνω ΜΟΝΟ ενα πεταλάκι, συνηθέστερα ενα GT-2 που τα κάνει όλα και συμφέρει. Κι αυτό γιατί στα φεστιβαλοειδή live πας γνωριζοντας απο πρίν πως δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη, κι επομένως καλύτερα να είσαι γρήγορος κι αποτελεσματικός.  

 

Δεν εχω συνηθισει στα posts σου να διαβαζω τετοιες καταχρηστικές υπεραπλουστευσεις, η μάλλον εγω δεν καταλαβα το χιουμορ σου ...??

 

 

To προβλημα ειναι οτι οσες φορες εχω πει "δεν παιζω" ή το εχει πει καποιος αλλος, η απαντηση ειναι πως αυτα ειναι "σταριλίκια" και μετα βγαινεις και μαμακας απο πανω! Μεταξυ συγκροτηματων ξερουν πως εχεις δικιο αλλα ηχοληπτες διοργανωτες και λοιπα σε εχουν για βλακα μετα...αν ειναι δυνατον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω συνηθισει στα posts σου να διαβαζω τετοιες καταχρηστικές υπεραπλουστευσεις, η μάλλον εγω δεν καταλαβα το χιουμορ σου ...??

 

Τόλη μου, δεν είναι υπεραπλούστευση. Διάβασε τι περιγράφει το παληκάρι και πες μου αν έχω δίκιο ή όχι, με δεδομένες πάντα τις συνθήκες και την πρακτική πλευρά.  ;)

 

btw welcome back  ;D

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλετε να πείτε δλδ ? ..... ότι επειδή βαριούνται κάποιοι να δουλέψουν πρέπει εμείς να παίζουμε με γιαπωνέζους για την ευκολία τους ?

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τοση ωρα δεν καταλαβα,δηλαδη υπαρχει περιπτωση να πας καπου με τον κομπο (ή την κεφαλη) σου και να σου πουν "δεν παιζεις με αυτα"? Δεν βλεπω να αλλαζει κατι για τον ηχοληπτη,το πολυ πολυ το μικροφωνο που ειχε μπροστα απο τον ενισχυτη του stage να το μετακινησει μισο μετρο παραδιπλα να το βαλει στον δικο σου. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλετε να πείτε δλδ ? ..... ότι επειδή βαριούνται κάποιοι να δουλέψουν πρέπει εμείς να παίζουμε με γιαπωνέζους για την ευκολία τους ?

 

Ακριβως αυτο θελω να πω!...στα λογια μου εισαι!

 

Αυτη την στιγμη εχω μετα απο παααρα πολυ καιρο την ανεση να δωσω καποια χρηματα, και ενω με ανεση μπορω να παρω ενισχυτες που πριν λιγα χρονια μονο στα πιο τρελα μου ονειρα τους εβλεπα πρεπει να συμβιβαστω με κατι πιο "ευκολο" και αμεσο για τον σκοπο της μπαντας...κατι το που ειναι πολυ σημαντικο μιας και προκειται για δικη μου μουσικη...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τοση ωρα δεν καταλαβα,δηλαδη υπαρχει περιπτωση να πας καπου με τον κομπο (ή την κεφαλη) σου και να σου πουν "δεν παιζεις με αυτα"? Δεν βλεπω να αλλαζει κατι για τον ηχοληπτη,το πολυ πολυ το μικροφωνο που ειχε μπροστα απο τον ενισχυτη του stage να το μετακινησει μισο μετρο παραδιπλα να το βαλει στον δικο σου. ::)

 

Κι ομως μου εχει συμβει...μια φορα θυμαμαι ειχα παει με εναν απο τους καλυτερους ενισχυτες που ειχα (λαμπα) και ο ηχοληπτης ηταν τοσο ασχετος που καταφερε να κανει ενα μηχανημα των 1400 ευρω να ακουστει σαν DRIVE 15watt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως μου εχει συμβει...μια φορα θυμαμαι ειχα παει με εναν απο τους καλυτερους ενισχυτες που ειχα (λαμπα) και ο ηχοληπτης ηταν τοσο ασχετος που καταφερε να κανει ενα μηχανημα των 1400 ευρω να ακουστει σαν DRIVE 15watt...

 

Και γιατι δεν προσλαμβανετε τον ηχοληπτη σας? Ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ μελος μιας σοβαρης μπαντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s|x??uthor=georgekz750 link=topic=181173.msg501989#msg501989 date=1287748860]

Και γιατι δεν προσλαμβανετε τον ηχοληπτη σας? Ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ μελος μιας σοβαρης μπαντας

 

+2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν προσλαμβανετε το ηχοληπτη σας?

 

Aυτο ειναι μια πολυ καλη ερωτηση...

 

1) Συνηθως κοστιζει πολυ για καποιες μπαντες

2) Εχει μαγαζια που παιζει μονο ο δικος τους

 

Δεν ειναι οτι δεν γινεται να βγαλεις καλο ηχο ή να φερεις δικα σου μηχανηματα....αλλά για ποιο λογο αυτο θεωρειται "starιλικι" και να γινεται η ζωη σου δύσκολη καθε φορα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου