Προς το περιεχόμενο

Τί "stratocaster" μου προτείνετε γύρω στα 800Ε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

... Ξέρω πως είναι αρκετά υποκειμενικό το θέμα επιλογής κιθάρας και πρέπει να τη  δοκιμάσω και όλα αυτά, αλλά θέλω την γνώμη σας για να περιορίσω τις επιλογές μου. Θα βοηθούσε να μου λέγατε λοιπόν την γνώμη σας, γιατί η δικιά μου εμπειρία είναι μικρή. Ως τώρα εδώ και χρόνια έχω μια μέτρια peavey, γριά και ταλαιπωρημένη πια. Λέω να περάσω στο επόμενο level.

 

Προφανώς δε μιλάμε απαραίτητα για fender :P

 

thnx in advance

 

 

out of clutter find simplicity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα απο τα καλύτερα value for money, που είναι στρατοκάστερ και που έχει και μεταπώληση, στα λεφτά που δίνεις είναι η american Deluxe, μεταχειρισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν τα έχω στο χέρι, μάλλον μιλάμε για κάτι σε δόσεις.. Λογικά, επίσης, δε θα αλλάξω άμεσα κιθάρα μετά..

out of clutter find simplicity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε 200 ευρώ ακόμη και πάρε μια Charvel usa ή πάρε την Japan έκδοση που κοστίζει γύρω στα 650 ευρά και αργότερα της βάζεις ενα floyd rose original®

άμα δεν σού αρέσει αύτο πού φοράει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι μιλας για κιθαρα με τρεις μονους μαγνητες, ετσι ?

 

Αν παλι θες για κατι πιο versatile με διαταξη HSS, και μιας και αναφερεις τις blade εγω θα πηγαινα χαλαρα για μια blade texas deluxe ;-)

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ο ανθρωπος σου. εχω μια blade texas standard και μια fender american strat.

την πρωτη την πηρα καινουργια το 2000 και τη δευτερη μεταχειρισμενη πριν 4 χρονια (παραγωγης 2000). Η blade εχει εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης σχεδον εφαμιλη της αμερικανας και με ενσωματωμενο active equilizer που χρησιμοποιω κυριως για midboost, πολυ χρησιμο. Απο την αλλη η fender εχει το καλυτερο μπρατσο που εχω παιξει και με τις προδιαγραφες που θελω (μεγαλυτερα ταστα κτλ) και ετσι μετα απο 10 χρονια που τα ταστα της blade ελιωσαν αγορασα ενα fender american strat μπρατσο και το εβαλα στην blade. Εχω πειραματιστει αρκετα και με μαγνητες. Αυτη τη στιγμη η blade φοραει 2 HS3 και η fender εναν  FS1 στη γεφυρα χωρις να σημαινει οτι και οι stock μαγνητες δεν ειναι πολυ καλοι. αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου