Προς το περιεχόμενο

Κομμάτι θκόμ παλιό :)


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.box.net/shared/vi7k3yf8ks

 

Η συνταγή πάει κάπως έτσι:Παλιά παραγωγή χιπχόπ που δεν την έκανε τπτ κανείς ακόμα και δε νομίζω κιόλας, επενδυμένη με το σάβανο απ' την χάγκστρου.Απολαύσατε και στο τέλος πατήστε και το καζανάκι να μη μυρίζει :P

 

Y.Γ.Ξέρω για την μια πράσινη που ακούγεται αλλά ένα τεικ έκαμα μιας και δεν το πάω για σοβαρό......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολύ μου αρέσει αυτός ο electro-jazz συνδιασμός

 

και μπράβο σου που καταφερες να κάνεις κατι τόσο όμορφο απο τα αποφάγια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσ...Τσ...Τι chillout-ια ειναι αφτεή ωρέ??Εισαι jazzosmouthιαρης τελικά... ;D ;D ;D

Ωραιος παικτικα και ήχητικά...Το μονο που λείπει ειναι  η AΥΟ να κανει φωνη απο πάνω και εισαι κομπλε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα,εχεις φρασεολογια κ μ αρεσει που μπορεις να παιζεις πανω απο οτιδηποτε.

 

 

(οταν το ακουγα ετρωγα σαρδελες και σαλατα μαρουλι,ελπιζω να μην πειραζει :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίγκα δε μ'λες...

Θκος και το μπάκινγκ τρακ, για κλεψμέϊκο;

 

ΥΓ: του θέλου κι τ'λόγου μ', για αυτό ρουτάου...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίγκα δε μ'λες...

Θκος και το μπάκινγκ τρακ, για κλεψμέϊκο;

 

ΥΓ: του θέλου κι τ'λόγου μ', για αυτό ρουτάου...

 

Όχι κι'άλλος!

 

 

Ενδιαφέρουσες οι κιθάρες, ωραίες μελωδίες, αλλά από ένα σημείο και μετά ο ίδιος χρόνος "μπασίματος" της κιθάρας το κάνει μονότονο. Στην μέση αυτό φτιάχνει, όπου η σολο κιθάρα μου φαίνεται λίγο δυνατά.

Χιπχοπ δεν είναι σε καμία περίπτωση πάντως.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....... αλλά ένα τεικ έκαμα μιας και δεν το πάω για σοβαρό......

 

Κοιτα να σου πω φιλε μου, μη το κοροιδευεις το κοριτσι,αμα δεν την θελεις στα σοβαρα.Μην την τραβολογας. ;D

 

Γενικως ομως δεν εχω και τετοια ακουσματα,δεν με συγκινουν,τα βλεπω πολυ τεχνοκρατικα και παντα ηταν για μια ελιτ κοινου που την αντιλαμβανεται.

Ισως να φταιει οτι δεν μπορω να παιξω τετοια πραγματα, να ζηλευω, δεν ξερω ;

Ισως παλι να φταιει και η μουσικη μου παιδεια που ειναι μηδεν,γιατι οτι εμαθα, το εμαθα μονος μου.

Παντως πιστευω, καποια στιγμη που θα ανεβεις τεχνικα, να εχεις να προσφερεις κατι ομορφο και πιο ..τραβηχτικο για τον απλο κοσμο.

Ειναι δυσκολος ο δρομος που διαλεξες, αλλα ξερω οτι υπαρχει εκει εξω κοσμος που την γουσταρει πολυ.

Τι σου λεω τωρα.Ξεφυγα.  :P

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οταν το ακουγα ετρωγα σαρδελες και σαλατα μαρουλι,ελπιζω να μην πειραζει :P)

 

Πάνω σε ένα τέτοιο κομμάτι μόνο hotdog τρώμε να ξέρεις για άλλη φορά.Πώς συνδύασες σαρδελομάρουλο όμως είναι μια απορία.

 

Τρίγκα δε μ'λες...

Θκος και το μπάκινγκ τρακ, για κλεψμέϊκο;

 

ΥΓ: του θέλου κι τ'λόγου μ', για αυτό ρουτάου...

 

Γώ του φτιαξα λέου ρε στην αρχή.Παλιά παραγωγή που δεν άρεσε στα παιδιά απ το γκρούπ και την παίζω πάνω της να γουστάρτι.Αν θέλτς στην δίνου για πιντακόσα μώβ του δικαίουμα.

 

 

Όχι κι'άλλος!

 

 

Ενδιαφέρουσες οι κιθάρες, ωραίες μελωδίες, αλλά από ένα σημείο και μετά ο ίδιος χρόνος "μπασίματος" της κιθάρας το κάνει μονότονο. Στην μέση αυτό φτιάχνει, όπου η σολο κιθάρα μου φαίνεται λίγο δυνατά.

Χιπχοπ δεν είναι σε καμία περίπτωση πάντως.

 

Κι άλλος ντε να γίνουμε πολλοι να γκρατσανάμι του κιθάρι με καλλιτεχνικό τρόπου κι όχ μι τα διαουλιμένα τα ντιστόρσια!!!Έτς ντε.

 

Ήταν πολύ πρόχειρο και καθόλου δουλεμένο ουτε στα μπασίματα ουτε στα λέϊ άπ ούτε στα καρφώματα.Τώρα μαθαίνου να του δουλεύου του θέμα.

Το κομμάτι απ την άλλη είναι στο ρυθμό του χιόπ-χιόπ χωρίς να το αγγίζει το γκέτο.Με το κιθαρόνι απο πάνω ξεφεύγει λίγο αλλά μένει στα ακούσματα του αράπη χωρίς τσαπούνι :P

 

Κοιτα να σου πω φιλε μου, μη το κοροιδευεις το κοριτσι,αμα δεν την θελεις στα σοβαρα.Μην την τραβολογας. ;D

 

Γενικως ομως δεν εχω και τετοια ακουσματα,δεν με συγκινουν,τα βλεπω πολυ τεχνοκρατικα και παντα ηταν για μια ελιτ κοινου που την αντιλαμβανεται.

Ισως να φταιει οτι δεν μπορω να παιξω τετοια πραγματα, να ζηλευω, δεν ξερω ;

Ισως παλι να φταιει και η μουσικη μου παιδεια που ειναι μηδεν,γιατι οτι εμαθα, το εμαθα μονος μου.

Παντως πιστευω, καποια στιγμη που θα ανεβεις τεχνικα, να εχεις να προσφερεις κατι ομορφο και πιο ..τραβηχτικο για τον απλο κοσμο.

Ειναι δυσκολος ο δρομος που διαλεξες, αλλα ξερω οτι υπαρχει εκει εξω κοσμος που την γουσταρει πολυ.

Τι σου λεω τωρα.Ξεφυγα.  :P

 

Καλά εσυ παρτάνι με την μπαίνεις πολύ άγρια και θα στη βγώ με μιζίθρα στο μάτι....Πρόσεχε.

 

Να αρχίζουν να σε συγκινούν τα ακούσματα αυτά ρε καρβελοφουρνοροπαίδι, ακούς εκει.Τι ελίτ με λές τώρα, όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει φρυγανιές.(με το αντιπάθειο :P)

 

Δε θέλω να προσφέρο στον απλό τον κόσμο τπτ παραπάνω απο κεφτεδάκια και τζατζίκι γαρνιτούρα.Αν θές δέχομαι και ειδική παραγγελεία με διπλή ταρίφα όμως.

 

Στο τέλος θα με δείς πολύ μίστερ μιγιάγκι με σκάφος κρεμασμένο στην πλάτη."Ο τελευταίος των γκαμάω τζάτζ κιτάρο"

 

Σωστά τα λές, πάμε παρακάτω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου