Προς το περιεχόμενο

HS strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δουλειά δεν είχε ο διάολος... πείραζε τις κιθάρες του που λέει κι η παροιμία, έτσι μιας και παρατήρησα ότι έπαιζα κυρίως με τον πάνω στη στρατ μου και ζήλευα και λίγο τους κάτω διπλούς, και μιας και είχα έτοιμο (σχεδόν, αφού είναι ΗΗ) το pickguard αποφάσισα να απλοποιήσω τα πράγματα

 

4478696845_3450a022cb.jpg

 

Τα ποτς είναι 250ρια, ο διακόπτης είναι της Goeldo και μου κάνει κάτι νερά. Ο μονός είναι stock αμερικανικος, ενώ ο διπλός είναι air classic της dimarzio που είχα βάλει και αγγελία (ας προλαβαίνατε :) )

 

4479342992_0666eb2c0a_o.jpg

 

Το κενό που μένει πάνω και κάτω από το μονό το έκλεισα με μαύρο πλαστικό (παλιό δοχείο λαδιού μηχανής) το οποίο κόλλησα από μέσα με μονωτική.  8) Αν και στις καλές ιδέες δε χωράει βελτίωση ;D, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις

 

4478696689_ff9c6fc3e7_o.jpg

 

Επειδή ο air classic είναι low output και τον έχω και κάπως χαμηλά, δεν έχω μεγάλη διαφορά στην ένταση ανάμεσα στο διπλό και το μονό. Το καλό βέβαια είναι ότι έχω χώρο για το δεξί. Επίσης δε μου λείπουν οι ενδιάμεσες θέσεις γιατί δεν τις χρησιμοποιούσα ποτέ  ;) Το μόνο που μου λείπει είναι ένας τριθέσιος της προκοπής, αλλά νομίζω ο γκιμπσον δε θα χωράει, άσε που θα τρίζουν τα κόκαλα  :D

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κενό που μένει πάνω και κάτω από το μονό το έκλεισα με μαύρο πλαστικό (παλιό δοχείο λαδιού μηχανής) το οποίο κόλλησα από μέσα με μονωτική.  8) Αν και στις καλές ιδέες δε χωράει βελτίωση ;D, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις

Πήγαινε στον Yann και φτιάξτε ένα κανονικό...φτιάξε ένα ξύλινο με ωραία νερά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στον Yann και φτιάξτε ένα κανονικό...φτιάξε ένα ξύλινο με ωραία νερά...

 

κανονικό ή ξύλινο;  ;D το pickguard πρέπει να είναι πλαστικό, τα άλλα είναι για σερβάντες  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pickguard πρέπει να είναι πλαστικό, τα άλλα είναι για σερβάντες  :)

Μήπως θέλεις να ανακαλέσεις ή να το ξανασκεφτείς? ;D ;D

http://www.bhefner.com/index.php?l=product_detail&p=114

Aa1.jpg.e744030f6d092de4288bcd51d3a72c62.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θέλεις να ανακαλέσεις ή να το ξανασκεφτείς? ;D ;D

http://www.bhefner.com/index.php?l=product_detail&p=114

 

πόσο πάει να το βάψω να φαίνεται σαν πλαστικό;  ;D ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θέλεις να ανακαλέσεις ή να το ξανασκεφτείς? ;D ;D

http://www.bhefner.com/index.php?l=product_detail&p=114

 

πόσο πάει να το βάψω να φαίνεται σαν πλαστικό;  ;D ;D

 

βασικα αν παρεις αυτο εχω εναν φιλο μαραγκο για να σε βοηθησει να καλυψεις την μεσαια τρουπα!

οχι τιποτα αλλο, δεν υπαρχουν ξυλινα μπουκαλια λαδιων!

 

περαν της πλακας, ωραιος! :)

ετσι και αλλιως η κιθαρα σου δεν γινεται χειροτερη! :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αν παρεις αυτο εχω εναν φιλο μαραγκο για να σε βοηθησει να καλυψεις την μεσαια τρουπα!

 

ναι αλλά πρέπει να μου μεγαλώσει και την κάτω για να χωράει ο διπλός, ασ'το, τζουλια θα την κάνω την κιθάρα; 8)

 

ετσι και αλλιως η κιθαρα σου δεν γινεται χειροτερη! :P

 

χαχα σκοτώνει πάντως, μας έχει κάνει ζημια ο μποναμάς(ας) και θέλουμε διπλό κάτω  ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω μόνο να μην κατέστρεψες το όργανο έτσι όπως ...πετσόκοψες το πικγκαρντ και κόλλησες τις μονωτικές απο πίσω.

 

κάπου διάβαζα οτι η μονωτική ταινία είναι απο τα πιο απορροφητικά υλικά κυρίως για τις ψηλο-μεσαίες  :-\

 

πάντως (χωρις πλάκα τωρα) αυτός ο μεσαίος μαγνήτης είναι μεγάλος μπελάς στις στρατ. ίσως εγώ έχω συνηθίσει σε κιθάρες με 2 διπλούς βέβαια, αλλά αφού κ σένα σε βολεύει περισσότερο στο δεξί έτσι, καλά έκανες! ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου