Προς το περιεχόμενο

επιλογη πεταλιερας


warchief

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα ψηφιακης πεταλιερας.

Θελω κατ αρχας να ειναι ευχρηστη γιατι δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου για να την μαθω(δεν τα παω καλα και με την τεχνολογια)

Το μπατζετ μου δεν νομιζω να ξεπερνα τα 200 ευρω ειτε την βρω καινουργια ειτε μεταχειρισμενη.

Γενικα σκεφτομαι την ΖΟΟΜ Β3 μικρη, ελαφρια, ευχρηστη.

ακουω γνωμες και προτασεις σας

ευχαριστω και καλες γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα τετραχορδο EBMM sterling ενισχυτη δεν εχω αντι αυτου ενα EBS valve preamp που σε λαιβ το καρφωνω στην λοοπα του εκαστοτε ενισχυτη.το θελω κυριως για τα modulation και τα drive.απο κει και περα οτι αλλο εχει για πειραματισμους δεκτον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πηγαίνεις και δοκιμάζεις, ακόμα καλύτερα με την κιθάρα σου και τον ίδιο ενισχυτή που έχεις ή παρόμοιο. Ξέρω είναι δύσκολο να τις βρεις όλες και να τις δοκιμάσεις αλλά μόνο έτσι θα καταλάβεις και πάλι όχι απόλυτα καθώς η πεταλιέρα θέλει χρόνο για να την καταλάβεις.

 

Ο καθένας και λογικό είναι, θα σου προτείνει όποια πεταλιέρα έχει ή όποια θα ήθελε να έχει. Οι επιλογές είναι οι κλασσικές boss, vox, digitech, line 6, zoom. (Ξεχνάω κάτι?)

 

εδιτ: το μπάσο σου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα γλυκοκοιτουσα καποια φαση και τις line 6 απλα δεν ξερω.

για δοκιμες δεν ειναι και τοσο ευκολο γιατι ειμαι απο επαρχια.αν βρω κατι θα το δοκιμασω αλλιως καταληγω μαλλον στο τυφλα στη zoom ποσο χαλια μπορει να ειναι.ολες οι συγχρονες πεταλιερες πλεον ειναι τουλαχιστον καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου