Προς το περιεχόμενο

IK Multimedia SampleTank 2.5 FREE


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Εδώ και λίγες μέρες η IK διαθέτει το SampleTank 2.5 ΔΩΡΕΑΝ, μαζί με 500ΜΒ ήχους, καθώς και το σχετικό serial number ενεργοποίησης των παραπάνω.

Δεν είναι η πρώτη φορά που η ΙΚ το διαθέτει δωρεάν, αφού παλαιότερα το έδινε μαζί με περιοδικά.

Η διαφορά τώρα είναι οτι είναι έτοιμο για κατέβασμα και το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι μία απλή εγγραφή στο site της ΙΚ με πραγματικό e-mail λογαρισαμό, διότι απαιτείται ενεργοποίηση λογαριασμού, πριν προχωρήσετε στο κατέβασμα.

 

http://www.ikmultimedia.com/sampletankfree/download/

 

Για την ιστορία, το SampleTank είναι ένα πολύ καλό και ελαφρύ VSTi, με μεγάλες βιβλιοθήκες ποιοτικών ήχων.

http://www.ikmultimedia.com/sampletank/versions/

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φανατικος οπαδος. ;)

 

Οτι εχω γραψει και οσο αφορα τα πιανα,organs, brass, σαξοφωνα, strings  και δεν συμμαζευεται και τα εχω ανεβασει στο noiz ειναι με SampleTank.  ;D.

 

Πολυ ευχαριστημενος.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την εγκατάσταση του SampleTank είχα ένα πρόβλημα με το authorization manager της IK Multimedia. Συγκεκριμένα, με το που πήγαινε να τρέξει το authorization manager.exe έβγαζε το "authorization manager encountered a problem and needs to close κλπ" error prompt. Έστειλα mail στο support της εταιρείας, όπου και μου υπέδειξαν να κατεβάσω μια νέα έκδοση (2.5.5.b) του installer, όμως το πρόβλημα παραμένει. Εν αναμονή της νέας απάντησης, να ρωτήσω: αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

(Ο υπολογιστής είναι AMD Athlon @ 2GHz, 1,5GB RAM, WinXP SP2, ενώ να σημειωθεί ότι το SampleTank τρέχει κανονικά και ως standalone αλλά και σε plugin mode)

???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κατά την εγκατάσταση του SampleTank είχα ένα πρόβλημα με το authorization manager της IK Multimedia. Συγκεκριμένα, με το που πήγαινε να τρέξει το authorization manager.exe έβγαζε το "authorization manager encountered a problem and needs to close κλπ" error prompt. Έστειλα mail στο support της εταιρείας, όπου και μου υπέδειξαν να κατεβάσω μια νέα έκδοση (2.5.5.b) του installer, όμως το πρόβλημα παραμένει. Εν αναμονή της νέας απάντησης, να ρωτήσω: αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

 

Μετά από αρκετά mails με το help desk της IK, τελικά το πρόβλημα οφειλόταν στο ότι:

 

"We have narrowed down the crashes you are experiencing to certain CPUs which crash on launching, as these processors don't support yet SSE/SSE2 instructions."

 

και η λύση:

 

"We have created a new beta build of the Authorization Manager which corrects this issue".

 

Δυστυχώς το build αυτό είναι γύρω στα 8mb, οπότε αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα και το χρειάζεται, pm me :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου