Προς το περιεχόμενο

Νέα self-tuning κιθάρα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό θα είναι να μπορείς να πάρεις τα ηλεκτρικά και την γεφυρα και να τα μοντάρεις σε οποιαδήποτε στρατ θες.

Λογικά κάποια στιγμή θα το κυκλοφορησει και σαν πακέτο μόνο του η wilkinson.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και πιασιαρικα αυτα τα συστηματα αλλα δεν νομιζω οτι σου προσφερουν τιποτα ουσιαστικο. Απλα κουρδιζεις γρηγορα εαν εισαι λιγο τεμπελακος. Εαν εχεις δηλαδη ενα κουρδιστηρι στην αλυσιδα των εφφε σου, τα εχεις ολα...και κανεις 30'' να κουρδισεις το κουρδισμα που θες... Το οτι μπορει να σου κραταει την κιθαρα in tune σε ενα live αναμεσα στα κομματια παλι δεν  μου λεει πολλα γιατι εαν εχεις μια καλα σεταρισμενη κιθαρα με καλο τρεμολο, καινουργιες χορδες και καλα κομμενο νατ θα χρειαστει να τσεκαρεις το κουρδισμα 1-2 φορες. Ασε που πιστευω οτι αυτο το συστημα θα κανει και ενα καρο λεφτα...

 

Περι ορεξεως με 2 λογια...Μπορουμε να ζησουμε και χωρις αυτο στις κιθαρες μας

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλό θα είναι να μπορείς να πάρεις τα ηλεκτρικά και την γεφυρα και να τα μοντάρεις σε οποιαδήποτε στρατ θες.

Λογικά κάποια στιγμή θα το κυκλοφορησει και σαν πακέτο μόνο του η wilkinson.

 

Νομίζω είναι φανερό ότι έχουν σκοπό να το κάνουν κάποια στιγμή.  :)

The Wilkinson ATD™ self-tuning bridge, which has been under development by Trev and his team at ‘Auto Tuning Developments’ over many years, is a super low profile, real time electro-mechanical device utilising ultra hi-tech micro gearboxes, designed to retrofit unobtrusively in to a standard Strat® vibrato bridge rout, (or similar), with a micro hex pickup, controls small enough not to notice, and an intuitive one touch button controlling all the functions and features of this truly incredible device.

 

( http://www.fret-king.com/supermatic.html )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και πιασιαρικα αυτα τα συστηματα αλλα δεν νομιζω οτι σου προσφερουν τιποτα ουσιαστικο. Απλα κουρδιζεις γρηγορα εαν εισαι λιγο τεμπελακος. Εαν εχεις δηλαδη ενα κουρδιστηρι στην αλυσιδα των εφφε σου, τα εχεις ολα...και κανεις 30'' να κουρδισεις το κουρδισμα που θες... Το οτι μπορει να σου κραταει την κιθαρα in tune σε ενα live αναμεσα στα κομματια παλι δεν  μου λεει πολλα γιατι εαν εχεις μια καλα σεταρισμενη κιθαρα με καλο τρεμολο, καινουργιες χορδες και καλα κομμενο νατ θα χρειαστει να τσεκαρεις το κουρδισμα 1-2 φορες. Ασε που πιστευω οτι αυτο το συστημα θα κανει και ενα καρο λεφτα...

 

Περι ορεξεως με 2 λογια...Μπορουμε να ζησουμε και χωρις αυτο στις κιθαρες μας

 

 

 

 

 

 

Επετρεψε μου να διαφωνισω. Ποσο πιο καλα θα ηταν να μην δινεις σημασια στο κουρδισμα σε ενα live κ να μην χανεις το feeling της στιγμης on stage εε? Να προχωρας στο επομενο τραγουδι σιγουρος κ χωρις να διακοπτεις την ροη.. Πιστευω μετραει.

 

Επισης για πιο μεταλ καταστασεις ειναι το τελειο εργαλειο κατα την γνωμη μου μιας κ ποσες φορες πολλοι απο εμας απεσυραν τραγουδια κ τραγουδια απο το Playlist μιας προβας μονο κ μονο για το κουδισμα κ επειδη ειναι "δυσκολο" να το αλλαζουν καθε 3 κ λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα οτι είναι αρκετά έξυπνο το σύστημά τους σε σχέση με άλλες υλοποιήσεις (βλ. Gibson).

Για να δούμε αν θα το βγάλουν σε κιτ και σε τί τιμή θα είναι.

 

 

 

Α! Επίσης λατρεύω Brittish Accent ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει περισσότερο από εκείνο της Gibson που γυρνούσαν τα κλειδιά μόνα τους... Σαν πιανόλα ήταν... :D

Μόνο πρέπει να προσέχεις που ακουμπάς την πάλάμη σου μη σου πάρει κανά φιλέτο... :D :D :D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνό δεν θα είναι πάντως. Μια 500άρα θα κάνει αν κρίνεις από το πόσο κάνουν οι TremKing μόνες τους...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου