Προς το περιεχόμενο

Strats American special vs Deluxe roadhouse


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το συμπερασμα που βγαζω αυτη τη στιγμη ειναι oti με 170 ευρω περισσοτερα εχω  μεγαλο headstock.

Επιτέλους...ένας ρεαλιστής ανάμεσά μας ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν ή μετά το λούστρο φίλος?...φαίνεται ότι γνωρίζεις πολλά...

 

Γενικα το Μεξικο ως πιο τριτοκοσμικη χωρα εχει καλυτερα voodoo vibes.....βεβαια μετα τη μετατροπη της Ελλαδας σε...τεταρτοκοσμικη χωρα (ε..ε...ερχεται..... ;D) η Fender σκεφτεται σοβαρα να ανοιξει εργοστασιο και εδω μια και τα...vibes θα πηγαινουν συννεφο ;D ;D

 

Ηδη εχουν σκεφτει τα παρακατω μοντελλα:

 

απο εγγραφο κλεμμενο απο τον server της Fender....

 

1.Panagia tis Tinou telecaster (6 "666" humbuckers,floyd rose,locking tuners,in vomit yellow "IMF left us and now we are screwed"  finish)

 

2.Ai Spyridona vale to xeri sou stratocaster (5 "o theos na vali to xeri tou" noiseless single coils,vintage tremolo,vintage tuners,in dark black "den exume lefta oute gia fryganies" finish)

 

3.Ah manula mou jazzmaster (23 special design P90 pickups with special "edo krivo tis lires" cavity,hardtail bridge ,locking tuners in bright red "PAME mas ekapses" finish)

 

4.Greek Public servant mustang (details to be announced but this will be a totally bulletproof model EVERYBODY will love in Greece)

 

MSRP will be around Euro 500 (for civilized European countries),$600 for US & around 3 BILLION new drachmas....for the Greek market...

 

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μικρή μου εμπειρία (γύρω στις 100+ Strat δηλαδή...) ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ Γιαπωνέζικη,Μεξικανικη,Χαβανέζικη ή δεν ξέρω και γω τι άλλη δεν ήταν καλύτερη από Αμερικάνικη.(Για Custom Shop ούτε καν το συζητάμε...)

 

Μην με παρεξηγήσετε,κάποιες -και ειδικά οι Γιαπωνέζικες- ήταν πάρα πολύ (τρομακτικά θα έλεγα) καλές για τα λεφτά τους,αλλά ως εκεί.Τα "κεφάλια" της Fender δεν είναι λαλάκες,άμα ήταν η διαφορά των προιόντων τους μόνο στο σετάρισμα θα μετέφεραν όλη την παραγωγή στην Κίνα και end of story.

 

 

sakisep91 αν το budget σου,σου επιτρέπει να πάρεις Αμερικάνικη μη το πολυσκέφτεσαι πάρε Αμερικάνικη και "μην κοιτάξεις πίσω".

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μικρή μου εμπειρία (γύρω στις 100+ Strat δηλαδή...) ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ Γιαπωνέζικη,Μεξικανικη,Χαβανέζικη ή δεν ξέρω και γω τι άλλη δεν ήταν καλύτερη από Αμερικάνικη.(Για Custom Shop ούτε καν το συζητάμε...)

 

Μην με παρεξηγήσετε,κάποιες -και ειδικά οι Γιαπωνέζικες- ήταν πάρα πολύ (τρομακτικά θα έλεγα) καλές για τα λεφτά τους,αλλά ως εκεί.Τα "κεφάλια" της Fender δεν είναι λαλάκες,άμα ήταν η διαφορά των προιόντων τους μόνο στο σετάρισμα θα μετέφεραν όλη την παραγωγή στην Κίνα και end of story.

 

 

sakisep91 αν το budget σου,σου επιτρέπει να πάρεις Αμερικάνικη μη το πολυσκέφτεσαι πάρε Αμερικάνικη και "μην κοιτάξεις πίσω".

 

 

 

εξω απο την πλακα απο τα δυο μοντελλα που εχει λινκαρει ο φιλος και εγω την American special θα επαιρνα.

 

οι ιαπωνικες Fender φτιαχνονται  εντελως διαφορετικη ΕΤΑΙΡΕΙΑ που δεν ανηκει στην αμερικανικη Fender και ειναι αλλου παππα ευαγγελιο (καποιες ειναι οντως καλυτερες απο πολλες αμερικανικες) ,ασε που πλεον με την ανατιμηση του γιεν ειναι...ακριβοτερες απο τις Αμερικανικες....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2.Ai Spyridona vale to xeri sou stratocaster (5 "o theos na vali to xeri tou" noiseless single coils,vintage tremolo,vintage tuners,in dark black "den exume lefta oute gia fryganies" finish)

 

Προσωπικα θα παρω αυτην...ηδη φανταζομαι το finish της πως θα δειχνει σαν κιθαρα..

και πολυ περισσοτερο...πανω μου. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ιαπωνικες Fender φτιαχνονται  εντελως διαφορετικη ΕΤΑΙΡΕΙΑ που δεν ανηκει στην αμερικανικη Fender και ειναι αλλου παππα ευαγγελιο (καποιες ειναι οντως καλυτερες απο πολλες αμερικανικες) ,ασε που πλεον με την ανατιμηση του γιεν ειναι...ακριβοτερες απο τις Αμερικανικες....

 

Αυτό ομολογώ οτί δεν το ήξερα.Είχα την εντύπωση οτί απλά είναι θυγατρική της.

 

Μου δίνεις πάντως την ευκαιρία να πω,πως οι καλύτερες κιθάρες (τουλάχιστον για Fender,Gibson) επιλέγονται από την γραμμή παραγωγής και πάνε "σφαίρα" στην Ιαπωνική αγορά(και έπεται η Κινέζικη και η Ρώσσικη)...Ειδικά στις Historic Gibson θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου από τα maple tops τους...

 

Πάρε μια γεύση εδώ(αφού σταματήσεις να γελάς μόλις αντικρίσεις την home page που είναι "υπόδειγμα" πρακτικότητας και "εργονομίας"... ;D)

 

http://www.ishibashi.co.jp/cn/

 

Ψάχνω φόρμουλα πως να συνεννοηθώ μ' αυτούς τους τύπους που δεν γνωρίζουν την τύφλα τους από Αγγλικά και σε πιάνει νευρικό γέλιο όταν επιχειρείς να βγάλεις άκρη μαζί τους...

 

Όσο για το γιέν...μη μου τα θυμίζεις... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το γέλιο της αρκούδας θα το ρίξεις οταν αρχίσεις να διαβάζεις τις μεταφράσεις από Ιαπωνικά σε...Jap-lish. ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μια γεύση εδώ(αφού σταματήσεις να γελάς μόλις αντικρίσεις την home page που είναι "υπόδειγμα" πρακτικότητας και "εργονομίας"... )

 

Ασε...πηγα και τα ειδα απο ΚΟΝΤΑ.... ;D  (I LOVE Japan)

 

Οντως σε καμμια αλλη χωρα του κοσμου δεν εχω δει περισσοτερες high end κιθαρες (το μισο custom shop εκει παει)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το Μεξικο ως πιο τριτοκοσμικη χωρα εχει καλυτερα voodoo vibes.....βεβαια μετα τη μετατροπη της Ελλαδας σε...τεταρτοκοσμικη χωρα (ε..ε...ερχεται..... ;D) η Fender σκεφτεται σοβαρα να ανοιξει εργοστασιο και εδω μια και τα...vibes θα πηγαινουν συννεφο ;D ;D

 

Ηδη εχουν σκεφτει τα παρακατω μοντελλα:

 

απο εγγραφο κλεμμενο απο τον server της Fender....

 

1.Panagia tis Tinou telecaster (6 "666" humbuckers,floyd rose,locking tuners,in vomit yellow "IMF left us and now we are screwed"  finish)

 

2.Ai Spyridona vale to xeri sou stratocaster (5 "o theos na vali to xeri tou" noiseless single coils,vintage tremolo,vintage tuners,in dark black "den exume lefta oute gia fryganies" finish)

 

3.Ah manula mou jazzmaster (23 special design P90 pickups with special "edo krivo tis lires" cavity,hardtail bridge ,locking tuners in bright red "PAME mas ekapses" finish)

 

4.Greek Public servant mustang (details to be announced but this will be a totally bulletproof model EVERYBODY will love in Greece)

 

MSRP will be around Euro 500 (for civilized European countries),$600 for US & around 3 BILLION new drachmas....for the Greek market...

 

 

;D

 

:D :D :D :D :D

ΟΣΚΑΡ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ!ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου