Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ενισχυτή λάμπας με καθαρό ήχο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανερχομαι για να σου πω οτι σιχαινομαι τις μπεταλιερες και τα μπεταλακια,προσωπικα παιζω καρφι σε ο,τι ενισχυτη εχω,αλλα ωρες ωρες ειναι αναποφευκτα για καποιους..

Και για μενα,δε λεω...(μην ερθει η ωρα Παναγια μου... ;D)

Απο κει και περα,σε βλεπω λιγο να στεκεσαι σε λεπτομερειες που επηρεαζουν ενα 10%

τον ηχο που θες...Αν ειναι Πενσα η Σουρ κτλ..

Η ουσια ειναι τα δαχτυλα σου.Πιστεψε το τωρα που ειναι αρχη(ειναι?)

και μην πελαγωνεις.

Καλες αγορες!

 

Δε θα ξαναπεταχτω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αααααντε να ανεβασω κ εγω ενα δικο μας κλιπακι dire straits cover. Eιναι κατευθειαν ηχογραφηση σε καρτα ηχου η κιθαρα ακουγεται απο τo pod HD300 χρησιμοποιοντας εναν twin reverb χαρακτηρα ενισχυτη. Με deluxe παιζω κ εγω samarium cobalt μαγνητες εκτος απο τον bridge που ειναι ενας dimarzio choper. Λιγο sparkle ακομα κ θα ημασταν πιο κοντα!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη επιμενουμε στον twin reverb? επισης και τα ηχεια παιζουνε σημαντικο ρολο στον ηχο. αν μπορεις εξηγησε μου τον twin reverb(channels)γιατι δεν εχω πολυκαταλαβει πως λειτουργει ... ευχαριστω

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααντε να ανεβασω κ εγω ενα δικο μας κλιπακι dire straits cover. Eιναι κατευθειαν ηχογραφηση σε καρτα ηχου η κιθαρα ακουγεται απο τo pod HD300 χρησιμοποιοντας εναν twin reverb χαρακτηρα ενισχυτη. Με deluxe παιζω κ εγω samarium cobalt μαγνητες εκτος απο τον bridge που ειναι ενας dimarzio choper. Λιγο sparkle ακομα κ θα ημασταν πιο κοντα!

καταρχην ωραιο κοβερ. κατα δευτερον αυτο που μου λειπει ειναι η ζεστασια και οχι στο σκασιμο. και κατι αλλο στο αλλο κοβερ του bad pennIES(XAXAXA) penny ο twin reverb παιζει με βρωμια?

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 καθαρα καναλια,το ενα με τρεμολο...κι ενα ποτενσιομετρο που οταν το τραβας βγαζει λιιιγη βρωμια..(ετσι ειναι ο δικος μου...)

Ο πιο απλος ενισχυτης εις τον κοσμο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 καθαρα καναλια,το ενα με τρεμολο...κι ενα ποτενσιομετρο που οταν το τραβας βγαζει λιιιγη βρωμια..(ετσι ειναι ο δικος μου...)

Ο πιο απλος ενισχυτης εις τον κοσμο...

 

δηλαδη πας για πεταλια για την βρωμα. τη διαφορα εχουνε τα καθαρα?

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ωραιο κοβερ. κατα δευτερον αυτο που μου λειπει ειναι η ζεστασια και οχι στο σκασιμο. και κατι αλλο στο αλλο κοβερ του bad pennIES(XAXAXA) penny ο twin reverb παιζει με βρωμια?

 

Ooooχι , εκει εχω βαλει Vox για να εχει λιγο γρεζι παραπανω! Ο twin δεν εχει βρωμικα βεβαια , ειναι πεντακαθαρος κ ο ηχος του δεν σπαει με τιποτα. Καλο ειναι να βρεις καποιον παλιο ( εχει συνεχεια στις αγγελιες ειτε εδω ειτε σε καμμια χρυση ευκαιρια) κ να τον αναστησεις με λαμπιτσες κ recaping! ( εκτος αν ειναι ετοιμος απο service). Oτι κ να του βαλεις μπροστα παιζει!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Παρε twin reverb ανετα,εγω με τον ιδιο βγαζω καταπληκτικες βρωμες...(λιγο ψαξιμο στις ρυθμΙσεις και στα πεταλια και θα εισαι μια χαρα)

Τα καθαρα απλα τα ΣΠΑΝΕ 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Παρε twin reverb ανετα,εγω με τον ιδιο βγαζω καταπληκτικες βρωμες...(λιγο ψαξιμο στις ρυθμΙσεις και στα πεταλια και θα εισαι μια χαρα)

Τα καθαρα απλα τα ΣΠΑΝΕ 8)

καλησπερα και σε ευχαριστω. πως βγαζεις βρωμα.? τι πεταλακια?

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου