Προς το περιεχόμενο

Starry Night


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Για να δούμε θα είναι έναστρος ο ουρανός σήμερα, ή θα πέσει μαύρο σκοτάδι  8) ;D

 

Σε γενικές γραμμές... έναστρος  ;) Απλά η σύνθεση και το φρασάρισμα σε κάποια σημεία μου θύμισε το people get ready- το οποίο δεν είναι καθόλου κακό... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι Satch! Τουλάχιστον φοράς το σκουφί τώρα που έπιασε κρύο? ;D

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!! ΔΩΣΕ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΣΟΥ!!! Ακούγεται σφιγμένο.

Την ώρα που παίζεις μην σκέφτεσαι τι θα παίξεις μετά. Χαλάρωσε, άκου, και απλά παίζε.

Keep on! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές... έναστρος  ;) Απλά η σύνθεση και το φρασάρισμα σε κάποια σημεία μου θύμισε το people get ready- το οποίο δεν είναι καθόλου κακό... 

Σε ευχαριστώ, βέβαια το κομμάτι δεν είναι δικό μου  ;)

Άντε πάλι Satch! Τουλάχιστον φοράς το σκουφί τώρα που έπιασε κρύο? ;D

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!! ΔΩΣΕ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΣΟΥ!!! Ακούγεται σφιγμένο.

Την ώρα που παίζεις μην σκέφτεσαι τι θα παίξεις μετά. Χαλάρωσε, άκου, και απλά παίζε.

Keep on! ;)

Εδώ στο νησί του ήλιου έχει ζέστη ακόμη  ;)

Πάντως έχεις δίκιο, ήμουν σφιγμένος  >:(

Ευχαριστώ για τις όπως πάντα εύστοχες παρατηρήσεις  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως λογω του σφιξιματος(με την καλη εννοια ντε ;D)εχει λαθος σηκωματα σε καποια σημεια(εκτος τονου).Ναι ειναι αληθεια οτι ακουγεται καπως σφιχτο.Αλλα η διαθεση μου ηταν τετοια που μου ταιριαξε γαντι.Στο τελος μου αφησε καλη γευση.

Και θα επιμεινω οτι εχεις ανεβει λεβελ απ τα πιο πρωτα σου. ;)

Μην ακους αυτον τον φουσιονγτρ.Η προτασις μου ειναι το επομενο να ειναι η Satch η καραφλας η Tzo Σατριανι. ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανο το παιξιμο ειναι καλο,αφηνει θετικη εντυπωση.

 

2 σκεψεις που μου ηρθαν στο μυαλο:

 

1)Ειναι αδικο να βαζεις τον εαυτο σου στη διαδικασια του να αυτοσυγκρινεσαι ή να σε κρινουμε εμεις σε κατι που εχει παιξει αλλος,ενας Σατριανι.Οσο και να χεις το υφος του.

Ειναι σα να καβαλας τη μηχανη και να κανεις σουζες με τον κινδυνο να σκοτωθεις προσπαθωντας να φτασεις εναν επαγγελματια εντουρά.

Κι ας κανεις και μαμω τις σουζες. ;)

Ακομα και να σου αρεσει αυτη η διαδικασια ομως,πρεπει να την αποβαλλεις και να αρχισεις να το βλεπεις αλλιως.

Γραψε δικα σου και ας φας τα μουτρα σου.Κανεις μας δεν ηταν συνθετης απ την αρχη.

Kανεις δεν τα ειχε ολα βολικα.

 

2)Αν το χρονο που εχεις διαθεσει για να ''βγαλεις'' τα Σατριανικα,τον ειχες αφιερωσει στην εκμαθηση ενος προγραμματος ηχογραφησης και των παρελκομενων του,τωρα θα μας διδασκες πως γινονται οι παπαδες στο Cubase... ;)

 

Ξερεις ποσο φιλικα στα λεω ολα αυτα,σ εχω πρηξει και το ξερω.

 

Παιζε τον τον καραφλα,παραλληλα ομως,ψαχνε την κι αλλιως.Μοιρασε το χρονο. ;)

Αν παλι θες να σε κρινουμε με βαση τον Τζο,εδω ειμαστε να το κανουμε ευχαριστως.

Go on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως λογω του σφιξιματος(με την καλη εννοια ντε ;D)εχει λαθος σηκωματα σε καποια σημεια(εκτος τονου).Ναι ειναι αληθεια οτι ακουγεται καπως σφιχτο.Αλλα η διαθεση μου ηταν τετοια που μου ταιριαξε γαντι.Στο τελος μου αφησε καλη γευση.

Και θα επιμεινω οτι εχεις ανεβει λεβελ απ τα πιο πρωτα σου. ;)

Μην ακους αυτον τον φουσιονγτρ.Η προτασις μου ειναι το επομενο να ειναι η Satch η καραφλας η Tzo Σατριανι. ;D ;D ;D ;D

 

 

Μπορεί στο επόμενο να παίξω ένα του JS  ;D

 

Πανο το παιξιμο ειναι καλο,αφηνει θετικη εντυπωση.

 

2 σκεψεις που μου ηρθαν στο μυαλο:

 

1)Ειναι αδικο να βαζεις τον εαυτο σου στη διαδικασια του να αυτοσυγκρινεσαι ή να σε κρινουμε εμεις σε κατι που εχει παιξει αλλος,ενας Σατριανι.Οσο και να χεις το υφος του.

Ειναι σα να καβαλας τη μηχανη και να κανεις σουζες με τον κινδυνο να σκοτωθεις προσπαθωντας να φτασεις εναν επαγγελματια εντουρά.

Κι ας κανεις και μαμω τις σουζες. ;)

Ακομα και να σου αρεσει αυτη η διαδικασια ομως,πρεπει να την αποβαλλεις και να αρχισεις να το βλεπεις αλλιως.

Γραψε δικα σου και ας φας τα μουτρα σου.Κανεις μας δεν ηταν συνθετης απ την αρχη.

Kανεις δεν τα ειχε ολα βολικα.

 

2)Αν το χρονο που εχεις διαθεσει για να ''βγαλεις'' τα Σατριανικα,τον ειχες αφιερωσει στην εκμαθηση ενος προγραμματος ηχογραφησης και των παρελκομενων του,τωρα θα μας διδασκες πως γινονται οι παπαδες στο Cubase... ;)

 

Ξερεις ποσο φιλικα στα λεω ολα αυτα,σ εχω πρηξει και το ξερω.

 

Παιζε τον τον καραφλα,παραλληλα ομως,ψαχνε την κι αλλιως.Μοιρασε το χρονο. ;)

Αν παλι θες να σε κρινουμε με βαση τον Τζο,εδω ειμαστε να το κανουμε ευχαριστως.

Go on!

Όλες τις παρατηρήσεις σας και τις συμβουλές σας τις λαμβάνω πάντα σοβαρά υπόψιν μου και αν όπως έγραψε και ο φίλος ο φούσιον έχω ανεβάσει λίγο το επίπεδο μου, κατά πολύ οφείλεται και σε εσάς  :)

Σταύρο μου από μηχανές καήκαμε αρκετά  ;D, για αυτό μας έμεινε μόνο χόμπυ η κιθάρα τώρα πιά  :P

Έχω κάποιες ιδέες για κάποια δικά μου, δεν είναι όμως και εύκολο πράγμα η σύνθεση, δεν έχουμε όλοι χάρισμα  8)(ζήλια είναι αυτή, καλοπροαίρετη όμως) και δεν με πειράζει η κριτική (φίλε Νέστορα) αντέχω, πιο πολύ μου φαίνεται δύσκολο να μάθω κάποιο από τα προγράμματα, όχι πιστεύω λόγω χαζομάρας αλλά λόγω χρόνου και έλλειψης υπομονής. Στην επόμενη άδεια μου (αμήν Παναγία μου  ;D) θα το μάθω αυτό το cubase και τότε τα λέμε  ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρεσε όχι μονο το παίξιμο αλλα και ο ηχος σου. Τόσο που με έκανε να ευχαριστηθώ την προσπάθεια σου και να προσπεράσω 2,3 σημειάκια που ήσουν λιγο ''αβέβαιος'' στο παίξιμο! Μπραβο. ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρεσε όχι μονο το παίξιμο αλλα και ο ηχος σου. Τόσο που με έκανε να ευχαριστηθώ την προσπάθεια σου και να προσπεράσω 2,3 σημειάκια που ήσουν λιγο ''αβέβαιος'' στο παίξιμο! Μπραβο. ;)

Μας έχει "φάει" αυτή η αβεβαιόητα  ;D

Σε ευχαριστώ  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και δεν με πειράζει η κριτική (φίλε Νέστορα) αντέχω...

Φίλε Πάνο, μου δίνεται η ευκαιρία να πω μερικά πράγματα για τις "κριτικές".

Πολλές φορές βλέπω θετικά σχόλια για ανάξια λόγου πράγματα που μονο περιέργεια μου προκαλούν. Έχει τύχει δε σε τηλεφωνικές επικοινωνίες μ' άλλους συμφορουμίτες να τα σχολιάζουμε και ν'αναρωτιόμαστε το πως και το γιατί, χώρια τα μειδιάματα.

-Ελα μωρέ και 'συ δεν έχεις γράψει ένα ψεμματάκι για τον τάδε φίλο ή γνωστό σου, έτσι και 'μεις.

Ε! λοιπόν όχι προτιμώ να λέω (αλλά και ν' ακούω) τη πραγματική γνώμη μου (σου), όντας χρήσιμος, παρά το φιλικό χάιδεμα που δεν αξίζει και τίποτε εν τέλει.

Εσύ δεν στο κρύβω ανήκεις στην ομάδα των ανθρώπων που συμπαθώ αλλά έχω ακούσει και πράγματα που δεν μ' άρεσαν. Κατά τη γνώμη μου κάνεις ένα λάθος, γράφεις και ποστάρεις πιο πολλά και πιο συχνά απ' ότι πρέπει. Δηλ. αν είχες δουλέψει περισσότερο το καθένα και είχεις ποστάρει τα μισά θα είχες κερδίσει πιο πολλόυς απ' το κοινό του Noiz.

Για το σημερινό έχω να σου πω ότι όσα καλά σημεία έχει, βρήκα άλλα τόσα μέτρια. Αν θες τη συμβουλή ενός μεγαλύτερού σου, θα σου πρότεινα να μελετήσεις τη δισκοθήκη σου. Υπ' όψιν, δισκοθήκη δεν είναι μόνο ο Satriani, με τον οποίο παρεπιπτόντως είχα πάθει πλάκα το 1988 όταν είχα ακούσει το άλμπουμ Surfing with the alien. Άκου, παίξε, τζάμαρε τ' αγαπημένα σου κομμάτια και γράψε αυτά που "τα έχεις" καλύτερα. Φιλικά Νέστορας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου