Προς το περιεχόμενο

Smoke in the morning - Jasemeister


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D ;D ;D ;D

 

Παιδιά έχω δυο ελλατώματα:

 

1) μου αρέσει το gain  ;D

2) δεν έχω αξιωθεί να βάλω κάτω την x3 να βγάλω κανένα δικό μου ήχο και ακόμα κοπανάω με τα presets.  :P

 

Τελευταία φορά όμως μιας και κατάφερα να "ισοπεδώσω" ηχητικά 4 κιθάρες τελείως διαφορετικές μεταξύ τους.

 

Για το σόλο συνήθως είμαι τύπος που προσπαθεί να παίζει καρμπόν. Αυτή τη φορά μου βγήκε στην πορεία ενας ψιλο-αυτοσχεδιασμός και δεδομένης της σπανιότητας τέτοιων αρτιστικών ελευθεριών  ;D στον τρόπο που παίζω είπα να το αφήσω, γνωρίζοντας πάντως ότι θα κριθώ ιδιαίτερα αυστηρά. Point taken though!

Λογαριάζω να επαναλάβω την προσπάθεια με tailor-made, low-gain ήχους και ενα πιο προσεγμένο σόλο  :)

 

Ευχαριστώ για την ακρόαση!

 

 

 

 

 

 

BTW, να αναφέρω οτι σαν κάρτα ήχου δούλεψε η x3. Ενα περίεργο που αντιμετώπισα ήταν η συμπεριφορά στο left/right panning. Όσο πιο hard ήταν το panning, τόσο χάλαγε ο ήχος. Αν βρω τι έφταιξε (υποθέτω οτι κάτι έκανα εγώ στραβά στις ρυθμίσεις) θα επανέλθω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ok το κομμάτι αυτό κυλά στις φλέβες μας πλέον... ;D

 

Λέω να κάνουμε ένα τοπικ που θα ανεβάσουμε όλοι τα smoke on the water που έχουμε παίξει και να ψηφίσουμε το καλύτερο... (Με διάθεση χιούμορ πάντα  ;) )

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου