Προς το περιεχόμενο

Downloads απο το internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραδειγμα:

Βρισκω ενα site στο ιντερνετ, το οποιο εχει λούπες τις οποίες μπορώ να κατεβάσω. Κατεβάζω κάποιες απο αυτές και τις χρησιμοποιώ σε ένα κομμάτι. Χωρίς βέβαια να το γνωρίζω, οι λούπες αυτές είναι μιας Χ εταιρίας και ο τύπος που εχει το site τις εχει εκει παράνομα και δεν αναφέρει πουθενά οτι αυτές οι λούπες ανήκουν αλλού.

Τι θα γίνει σε περίπτωση που η Χ εταιρία με τσακώσει να χρησιμοποιώ τα καλούδια τις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Ελλαδα?

 

ΤΙΠΟΤΑ! :lol:

 

Εδω κλεβουν ΟΛΟΚΛΗΡΑ τραγουδια & τα παρουσιαζουν σαν δικα τους και δεν τους δερνουνε,εσενα θα κυνηγησουν που "εκλεψες" μια λουπίτσα?

 

ασε που αν μιλας για ΕΤΟΙΜΕΣ λουπες που πουλανε σε cd καποιες εταιρειες αυτες ετσι κι αλλοιως ειναι για τετοια χρηση .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε που αν μιλας για ΕΤΟΙΜΕΣ λουπες που πουλανε σε cd καποιες εταιρειες αυτες ετσι κι αλλοιως ειναι για τετοια χρηση .

 

Ναι, για Royalty Free μιλάμε. Αλλα δεν πρεπει να τα εχεις αγορασμενα για να τα χρησιμοποιεις? Δηλαδη, δεν θα σου πει "και που ειναι τα original dc/dvd της εταιριας μας ρε καλλιτέχνη kourosava?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το εχασα ρε παιδια" θα τους πεις! :wink:

 

Χωρις πλακα δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ θεμα,φανταζεσαι να πηγαινε η "pro tools" :lol: στον παραγωγο καθε δισκου που κυκλοφορει στο εμποριο & να του ελεγε "που ειναι το cd ρε??!!!" :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις γιατι ρωταω? Εχω κατεβασει καποιες λουπες απο καποιο site και θελω να τα χρησιμοποιησω σε καποιο διαφημιστικο και επειδη υπαρχουν πολλα καθικια και ρουφιανοι γυρω μου που θελουν να μου κανουν ζημια, θελω να ειμαι κατοχυρωμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά, θα πρέπει να είσαι σε θέση να αποδείξεις ότι έχεις αγοράσει το προϊόν τους, ακόμη κι αν το έχεις χάσει (πχ τιμολόγιο ή απόδειξη αγοράς). Στην πράξη όμως, ποιος θ' ασχοληθεί μ' εκείνο τον τύπο στην Ελλάδα (όντως στην Κάλυμνο;;; ) που έκανε εκείνο το διαφημιστικό που κλπ κλπ -Δε νομίζω... Όπως και δε νομίζω να ρισκάρει κάποιο site να ανεβάσει οποιοασδήποτε μορφής υλικό χωρίς τη συναίνεση των πνευματικών ιδιοκτητών ή επικαρπωτών του. Είναι πολύ πιο εύκολο να τους τσακώσουν απ' ότι εσένα κι εμένα. Αυτά απευθύνονται κυρίως στις μεγάλες παραγωγές. Ε, κι αν το jingle σου πάει ΤΟΣΟ καλά, πάνε αγόρασε το cd! :D

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει αυτοί να αποδείξουν πως η συγκεκριμένη λούπα

και οι ήχοι που την αποτελούν, ήταν δικά τους,

και όχι κάποια που τους μοιάζουν.

Αν μάλιστα εσύ την έχεις και λίγο αλλάξει (ξέρεις τι εννοώ),

τότε πιάσε το αυγό και κούρευτο.

 

Αν τελικά το αποδείξουν,

εσύ θα πληρώσεις κάποιο πρόστιμο στην πολιτεία (ενδεχομένως και φυλάκιση),

αυτοί όμως θα δικαιούνται μόνον ένα ποσοστό από τα κέρδη σου.

Δηλαδή θα πρέπει να αποδείξουν πόσα χρήματα πήρες.

Ξαναπιάσε το αυγό και κούνα το.

 

Με λίγα λόγια γνωρίζουν πως θα πρέπει να μπλέξουν σε έναν δαπανηρότατο δικαστικό αγώνα ετών, και στο τέλος μπορεί να πάρουν 150€.

 

Οπότε δεν θα το κάνουν!

 

Αν όμως βγάλεις μια παγκόσμια επιτυχία που σου αποδώσει πολύ χρήμα,

τότε ίσως να τους συμφέρει.

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου