Προς το περιεχόμενο

παλιά paiste?


nosi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν θα ήθελα γνόμες καταρχάς είναι καλά η όχι σε τι επίπεδο με τα σημερινά είναι?

Απο το ψαχτήρι έφαγα fail και θέλω να μάθω όσα περισσότερα μπορώ για τα paiste εκείνης της εποχής.let's tell the story:

Μιά απο αυτές τις μέρες πήγα για μάθημα στο μπάρμπα μου που είναι σε κλασική ορχήστρα και τα λυπά. Έκανε πρόβα με κάτι μουσικούς και εγώ ήμουν για πρώτη φορά σε αναμονή,βλέπω την αποθήκη που απο μικρός δεν είχα μπει. μπαίνω και βλέπω ένα σετ πιατινιών που να μην έχει καθαριστεί ποτε κολημένα σε μια ludwig πολύ παλιά ???

Ο μπάρμπας μου λέω με τέτιο κιτ τέσπα προχοράω και βλέπω απο πίσω μια στίβα από πεταμένα πιατίνια κάπια101 κάπια 302 κάπια 400 κάτι είχε και ένα hihat 600 κάτι στο σετ του κάπια κ custom zildjian ... με λίγα λόγια έπαθα λαλα ,τελειώνει, κάνουμε το μάθημα και τον ρωτάω, με πάει μέσα και μου λέει ότι την στοίβα απο πίσω μπορώ να την πάρω άμα θέλω .

με λίγα λόγια θέλω οι παλιοί να δώσουν τα φώτα τους. τα πιατίνια θα τα πάρω για να τα δώ με το σετ μου και αν κάνουνε αλλά μια πληροφόρηση καλό είναι να γίνει!!!

Γερόντια τα φώτα σας :P :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πιατίνια κάπια101 κάπια 302 κάπια 400 κάτι είχε και ένα hihat 600 κάτι στο σετ του κάπια κ custom zildjian .

 

101: τελειως μαπα

 

302: εντελως μαπα

 

404: μετρια πιατινια

 

602: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ πιατινια,αν δεν ειναι heavy θελουν προσοχη γιατι ειναι ευαισθητα.

 

2002 :βγαινουν ακομα, τα παλαια ειναι το ιδιο καλα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 404 ηταν  ερασιτεχνικη σειρα της PAISTE καποια china ηταν καλα,τα υπολοιπα ηταν nothing to write home about, το 602 to hi hat παρτο ομως αν στο δινει,μαμαει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε μου το δίνει αλλά με προβληματίζει που είναι μαλακό το έχω ακούσει είναι απο τα καλύτερα που έχω ακούσει αλλά χέσε φοβάμαι μην το σπάσω άσε που έτσι όπως είναι νομίζεις ότι θα σου μείνει στα χέρια είναι πολύ καφε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους είπες γερόντια ρε νιάνιαρο; :D

 

Αν κατάλαβα καλά στα δίνει όλα; Και τα Paiste και τα Zildjian; Αν ναι, τι το σκέφτεσαι; Πάρ' τα, δοκίμασε να δεις ποια σου κάνουν και τα υπόλοιπα πούλησέ τα (ή ακόμη καλύτερα χάρισέ τα σε εμένα!). Μη σε νοιάζει για το …καφέ. Είναι πατινα (βλ. βρώμα!) που μαζεύεται με το χρόνο. Δίνει χαρακτήρα στον ήχο, αλλά αν θέλεις καθαρίζει (δεν θέλεις όμως…). Σου δίνει και τη Ludwig; Κι αυτή τη θέλω!  ;D

 

SF, τα 404 ήταν πολύ αξιοπρεπή για την τιμή τους. Μάλιστα ήταν από το ίδιο κράμα με τα 2002 (Β8, αλλά καμία σχέση με τα τους σημερινούς B8 ντενεκέδες), με διαφορετική σφυρηλάτηση. Έχω ένα ζευγάρι hihats και ένα 20άρι ride, και ακόμη τα χρησιμοποιώ συχνά. Μάλιστα τα hats μου αρέσουν πολύ περισσότερο από ένα ζευγάρι Signature medium που είχα, τα οποία τα ξεφορτώθηκα πολύ γρήγορα.

Αλλά γούστα είναι αυτά…

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα για 3 χρόνια περίπου ενα 400 Power Ride 20'' το οποίο πούλησα την περασμένη βδομάδα. Μπορώ να πώ οτι σε σύγκριση με τις σημερινές σειρές ήταν σα να λέμε Alpha. Αρκετά καλύτερο απο όλα τα entry level που κυκλοφορούσαν και κυκλοφορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok βλέπω τι κάνω αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να τα πουλήσω ... ναι μου την δίνει και την ludwig αλλά είναι αφρός 18άρα μπότα τομ 8 και 10 14 φλορ... δεν είναι για μένα αυτά τα μεγέθη. thanks για τις πληροφορίες παπούδες  :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου