Προς το περιεχόμενο

JAMpedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω την εντύπωση πως απαγορεύεται η διαφήμιση στο forum' date='η κάνω λάθος??

Εμπορικής σημασίας δεν είναι το site του φίλου jam??[/quote']

 

Με το συμπάθειο...αλλά όταν διαφημίζουμε τα OneSpot τις Rockinger τον Thomann ή τα αντίστοιχα καταστήματα κολοσσούς δεν είναι διαφήμιση ???

 

Δυστυχώς δεν περίμενα να δω τέτοια αντιμετώπιση έστω και από έναν μέσα στο Noiz...κατ'αρχήν ο σκοπός μου δεν ήταν η διαφήμιση...με όλη την καλή διάθεση έκανα ποστ το site και την δουλειά που με αρκετό κόπο κάνω...

 

Tο ότι βρίσκεται δηλαδή κάποιος ο οποίος -δεν θέλω να πω εγώ αν κάνω καλύτερη δουλειά ή όχι απο την κάθε boss ή την κάθε ibanez...αυτό θα ήθελα να το κρίνουν οι άλλοι...και μάλιστα σε τιμές του ίδιου επιπέδου με εταιρείες κολοσσούς...- εγώ θεωρώ ότι αξίζει αν μη τι άλλο συγχαρητήρια και διαφήμιση...

 

Και δεν θέτω παράδειγμα μόνο εμένα αλλά και τον Σταύρο Ντούκα στα Γιάννενα τον Telegun στη Θεσσαλονίκη, άνθρωποι που αξίζουν συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνουν και προσπαθούν να αλλάξουν αυτή την άθλια εικόνα με τους αντιπρόσωπους στην Ελλάδα ! Αν δεν στηρίξουμε την προσπάθεια αυτών των ανθρώπων τότε οι ίδιοι θέλουμε και έχουμε αυτή την εικόνα...

 

Αν πάλι αισθάνεται κάποιος ότι θίγεται από το να κερδίζει κάποιος σαν μένα, και προτιμάει να κερδίζει ο κάθε Thomann…τότε οι administrators ας σβήσουν ότι έχει να κάνει με jampedals.com…

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Φίλε jam είσαι ευαίσθητος και περήφανος.

Είσαι επίσης μέλος του φόρουμ με μακρά ιστορία.

Εχεις βοηθήσει ανιδιοτελώς πολλές φορές.

Είναι αλήθεια επίσης ότι δεν επιτρέπεται η διαφήμιση μέσα στο φόρουμ.

 

Πολύ σωστά αναφέρεις τα Thomann κλπ που αναφέρονται συνεχώς.

Εχω αναφερθεί κι εγώ σε αυτό το θέμα επανηλημμένα αλλά οι συνάδελφοι προφανώς επειδή είναι εκτός Ελλάδας του δίνουν "άφεση αμαρτιών".

 

Λάθος...

Το θέμα όμως είναι ότι το αναφέρουν άτομα που δεν έχουν άμεσο εμπορικό όφελος. Και έτσι τουλάχιστόν δεν είναι μεμπτό.

 

Μία τέτοια κίνηση (σαν τη δική σου) θα έχρηζε προβολής από το νοιζ με διαφορετικό τρόπο (και θα σου την παράσχει αφιλοκερδώς).

Το forum πρέπει να τηρει τους κανονισμούς του.

 

Γι αυτό θ' αλλάξω τον τίτλο του θέματος και θα περιμένω προσωπική επικοινωνία.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jam, ασχέτως τώρα με διαφημίσεις ή μη (εγώ βασικά για να πω την γνώμη μου δεν ενοχλήθηκα απο το θέμα) κοίταξα τα ενισχυτάκια, και θα είμαι ειλικρινής: πιστεύω οτι είσαι κομματάκι ακριβός.... βασικά θα δεις πως θα πάει και η αγορά, αλλά αν θες την γνώμη ενός μόνο καταναλωτή, ότι αξία μπορεί να έχει αυτό βέβαια, εγώ ίσως να αγόραζα ένα οποιοδήποτε απο τα ενισχυτάκια αν ήταν 5 με 10 ευρώ κάτω απο τις τιμές που δίνεις. Φταίνε ίσως τα ψυχολογικά όρια των 20 και 40 ευρώ.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθήστε ρε παιδιά. Το γράμμα του νόμου το θυμηθήκαμε τώρα στα πίσω-πίσω και με αφορμή μια άξια συγχαρητηρίων κίνηση;

 

Κατά τα άλλα βέβαια ποιούμε την νήσσαν περί thomann, musictore, rockinger, κλπ.

 

Αν κάποιος είχε linkάρει το site του jam και ξεκίναγε έναν ποταμό κολακείας δεν θα τον συγχαίραμε όλοι πριν αρχίσουν τσουβαληδόν οι παραγγελείες;

 

(Ας μην κολαστώ για το ποιόν όλων μας, εικάζοντας ότι αν ο jam ήταν κάτοικος Γερμανίας θα του κάναμε και τσ*****κια. Το αφήνω αυτό.)

 

Σε τελικοί ανάλυση, ας αποφασίσουν οι τυχόν θιγόμενοι πόσα μέτρα και πόσα σταθμά θέλουν. Όταν πρωτομάθαμε όλοι για την όαση του Thomann η αναφορά είχε...ενημερωτικό χαρακτήρα στη συζήτηση, έτσι;

 

Αν πρόκειται όμως για την δουλειά του διπλανού ψάχνουμε αμέσως που δεν τηρήθηκε το πρωτόκολλο. Αυτά είναι.

 

Ένα μεγάλο μπράβο στον whitenoise για την ευθιξία του και για την προσήλωση του στην έννομη τάξη της παρούσης κοινότητας.

 

Ο jam φίλε yameth κατά τα φαινόμενα είναι και ευαίσθητος και υπερήφανος.

 

Οι λοιποί προ πολλού γίναμε και ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ και ΨΩΡΟΠΕΡΗΦΑΝΟΙ.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jam' date=' ασχέτως τώρα με διαφημίσεις ή μη (εγώ βασικά για να πω την γνώμη μου δεν ενοχλήθηκα απο το θέμα) κοίταξα τα ενισχυτάκια, και θα είμαι ειλικρινής: πιστεύω οτι είσαι κομματάκι ακριβός.... βασικά θα δεις πως θα πάει και η αγορά, αλλά αν θες την γνώμη ενός μόνο καταναλωτή, ότι αξία μπορεί να έχει αυτό βέβαια, εγώ ίσως να αγόραζα ένα οποιοδήποτε απο τα ενισχυτάκια αν ήταν 5 με 10 ευρώ κάτω απο τις τιμές που δίνεις. Φταίνε ίσως τα ψυχολογικά όρια των 20 και 40 ευρώ.[/quote']

 

Έχω ξανανεφερθεί στο θέμα με τα πακετο-ενισχυτάκια στο νοιζ και έχω πει :

"

Ξέχασα να ευχαριστήσω και τον toneless που χάρη στα πακετοενισχυτάκια του, μού δωσε την ιδέα για τον ενισχυτάκο που φτιάχνω στις θήκες από cd icon_wink.gif

 

Eπίσης να παρακαλέσω όσοι από εδώ μέσα θέλουν ενισχυτάκια σε τσιγαροπακέτα να το ζητάν απ'ευθείας στον toneless, μιας και είχε πρώτος την ιδέα να τα φτιάχνει, και δεν θέλω να κλέβω ιδέες από φίλους σε βάρος τους...

Για αυτό και μόνο τον λόγο τα έχω βάλει και ακριβότερα απ'ότι αυτός..."

 

Για τα ενισχυτάκια σε θήκες από CD, κατ'αρχήν θεωρώ ότι σαν ιδέα είναι "έξυπνη" και πρακτική...Δεν θεωρώ ότι τα δίνω ακριβά με 25¤ (αλλά δεν είμαι εγώ αυτός που θα το κρίνω)...και έχε υπόψιν πάντα ότι οι τιμές πρέπει πάντα να έχουν και μια "ανάσα" έκπτωσης για φίλους και γνωστούς...και επίσης ότι δεν χρεώνω ταχυδρομικά σε παραγγελίες από επαρχία... :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξανανεφερθεί στο θέμα με τα πακετο-ενισχυτάκια στο νοιζ και έχω πει...

 

Εγώ πάλι θα επιθυμουσα να μην αναφερθεί ξανά το nickname μου σε τέτοια θέματα. Ούτε ζήτησα κάτι απο τον Jam όπως κάποιοι "υπέθεσαν", ούτε απο κανέναν. Λεφτά για την εργασία του μπορεί να ζητήσει ο καθένας όσα νομίζει.

¶λλωστε, στο "εμπλεκόμενο ζήτημα" που προέκυψε, έχει ποστάρει ο Jam το σχέδιο στο noiz και είχε γράψει ότι κοστίζει 3 ευρώ. Δεν βρίσκω λόγο να βγει και να πει τώρα, ότι το δίνει παραπάνω εξαιτίας μου...Θα επιθυμούσα τα υπόλοιπα ποστ να αφορούν μονάχα τον Jam, Electrictabs και τις κατασκευές τους.

 

Ευχαριστώ και με συγχωρείτε για το "απότομο" της απάντησής μου.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Δεν ξέρω τι έχει γίνει, και αν έχω χάσει επεισόδια, αλλά σε ότι αφορά εμένα για να είμαι ξεκάθαρος, μίλησα για τις τιμές του jam και μόνο, απο μόνες τους, και δεν είχε καμμία σχέση το σχόλιο μου με τον toneless και τις δικές του τιμές, ο toneless απουσίαζε απο το νοητικό μου σύμπαν εκείνη την ώρα.... :roll: ¶σχετο το ένα με το άλλο. ¶λλωστε εγώ πακετάκι έχω ήδη :), κυρίως για τα cd cases με καθαρό/βρώμικο συζητούσα.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξανανεφερθεί στο θέμα με τα πακετο-ενισχυτάκια στο νοιζ και έχω πει...

 

Εγώ πάλι θα επιθυμουσα να μην αναφερθεί ξανά το nickname μου σε τέτοια θέματα. Ούτε ζήτησα κάτι απο τον Jam όπως κάποιοι "υπέθεσαν"' date=' ούτε απο κανέναν. Λεφτά για την εργασία του μπορεί να ζητήσει ο καθένας όσα νομίζει.

¶λλωστε, στο "εμπλεκόμενο ζήτημα" που προέκυψε, έχει ποστάρει ο Jam το σχέδιο στο noiz και είχε γράψει ότι κοστίζει 3 ευρώ. Δεν βρίσκω λόγο να βγει και να πει τώρα, ότι το δίνει παραπάνω εξαιτίας μου...Θα επιθυμούσα τα υπόλοιπα ποστ να αφορούν μονάχα τον Jam, Electrictabs και τις κατασκευές τους.

 

Ευχαριστώ και με συγχωρείτε για το "απότομο" της απάντησής μου.[/quote']

 

 

 

 

Νίκο δε χρειάζεται να είσαι απότομος για το θέμα με τα ενισχυτάκια και τον jam γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει θέμα και πάει να γίνει χωρίς λόγο. Πίστεψε με αν το smokeyamp ήταν δικιά σου εφεύρεση και λαμβάνοντας υπόψη τα όσα έχουν λεχθεί μέχρι τώρα θα ήμουν ο πρώτος που θα του την έλεγε και πολύ άσχημα μάλιστα. Επειδή γνωρίζω και τους δυο σας από κοντά και όχι μόνο μέσω ενός "ψυχρού" υπολογιστή δεν νομίζω ότι προσπαθεί να σε βλάψει με κάποιο τρόπο αλλά αν κάνω λάθος και γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρω θα ήθελα να μου το πεις.

 

Αν ο σχεδιαστής του rangemaster,tube screamer,fuzz face (βάλτε και όποιο άλλο πετάλι σας αρέσει) "τα έπαιρνε" με αυτόν που το αντέγραψε-τροποποίησε για πρώτη φορά και ο πρώτος αντιγραφέας-τροποποιητής με αυτόν που το αντέγραψε-τροποποίησε για δευτερη φορά κοκ τότε κανείς δε θα μιλιόταν σε αυτόν τον πλανήτη :D

 

Επίσης επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω και για να μην σχηματιστεί λάθος εντύπωση πρέπει να ξεκαθαρίσω ότι με τον Γιάννη (JAM) συνεργαζόμαστε μόνο στον τομέα τον μετατροπών/custom κατασκευών. Την κατασκευή των jam pedals την κάνει ο ίδιος και πιστεύω ότι είναι πολύ σωστός και προσεκτικός σε αυτό που κάνει, αλλιώς δεν θα συνεργαζόμουν μαζί του(είμαι λίγο ψώνιο το ξέρω 8) )

 

 

Φιλικά

Χρήστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Με το συμπάθειο...αλλά όταν διαφημίζουμε τα OneSpot τις Rockinger τον Thomann ή τα αντίστοιχα καταστήματα κολοσσούς δεν είναι διαφήμιση ???

 

Δυστυχώς δεν περίμενα να δω τέτοια αντιμετώπιση έστω και από έναν μέσα στο Noiz...κατ'αρχήν ο σκοπός μου δεν ήταν η διαφήμιση...με όλη την καλή διάθεση έκανα ποστ το site και την δουλειά που με αρκετό κόπο κάνω...

 

Για το πρώτο έχεις τόσο δίκιο που περισσότερο δεν γίνεται :D

Ειδικά με την Rockinger έχει παρά ξεφτιλισθεί το θέμα! Χωρίς να φταίει κάποιος συγκεκριμένα...

 

Εγώ πάντως σε ευχαριστώ που το πόσταρες εδώ γιατί αλλιώς θα μάθαινα για τα JamPedals πολύ αργά και περιμένω να μου στείλεις εντυπώσεις από τον DanComp σε μπάσσο... :wink:

 

Για να μην ξεχνιόμαστε δηλαδή........

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα διαφημισης.Ετσι κι αλλοιως κανεις δεν ζει απο αυτη τη "δουλεια".

Δυστυχως θελουμε δεν θελουμε,παντα καποιος θα δινει καποιο λινκ το οποιο θα παραπεμπει σε καποιο καταστημα,η διαφημιση/ενημερωση που γινεται για τη δουλεια οποιουδηποτε μελους του noiz ειναι ΑΣΤΕΙΑ μπροστα στον καθημερινο βομβαρδισμο του THOMANN,MUSIK-PRODUKTIV,ROCKINGER κτλ.

Οπως λοιπον δινουμε ενα λινκ για μια αγορα που ΣΥΜΦΕΡΕΙ απο το εξωτερικο στα πλαισια της ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ (κατι που κανω π.χ.εγω για τη Rockinger) ετσι ενημερωνουμε και για την αξιολογη δουλεια καποιου ΕΛΛΗΝΑ που κανει κατι ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ στην Ελλαδα και ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ.

:wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου