Προς το περιεχόμενο

Τα συν και πλην των partcaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παρακολουθοντας απτην αρχη μονοκοπανια το θεμα (μου βγηκαν τα ματια) να πω και εγω 2-3πραματακια απτην εμπειρια 3 παρτ καστερς που εκανα

 

ειναι βασικο να μπωρεσεις να βγαλεις απτο μυαλο σου τη σχεση του logo με την ποιοτητα και τον ηχο.γιατι καποιοι νομιζουν οτι αμα δεν εχει logo καποιας μαρκας η κιθαρα δεν παιζει!και ειναι αυτοι που εκτιμουν σε χρημα και ποιοτητα λιγοτερο μια παρτκαστερ απο μια καποια φιρμα

 

πρεπει να μπωρεις να καταλαβεις πχ γιατι η κατασκευη της στρατ δεν ειναι σαν της τελε και σε τι αυτο επιρεαζει την διαφορα στον ηχο ετσι ωστε οταν θα ξεκηνησεις μια κατασκευη να ξερεις βασηκα τι θα παρεις

 

ναι πιστευω οτι υπαρχει διαφορα σε ποιοτηκοτερα κοματια ενος οργανου απο πιο δευτερα και αυτο ειναι για ξυλα-ηλεκτρηκα-μαγνητες κ.α

αλλα επισης πιστευω οτι φτανεις κοντινοτερα στο επιπεδο αποδοσης που θες με απλες κατασκευες και οχι τρελες δαπανες κυριος σε φινιρισματα σωματων,ρελικαρισματα κτλ αν μιλαμε για ηχο ως πρωτευον στοχο αυτα ειναι δευτερευοντα και ειναι αυτα που κυριος στελνουν στα υψοι μια καλη και απλη κατασκευη πχ μιας τελε,καποιος πχ ριχνει πιο πολλα χρηματα σε ενα ρελικ σωμα που δεν θα κανει τον ηχο του καλητερο αποτι ενα σετ ανοτερων μαγνητων! 

 

και κατι που δεν αναφερε κανεις,ισως μονο εγω να το ενιωσα!αυτη η χαρα της δημιουργειας και παραλληλα την απομυθοποιηση του θρυλου της μεγαλης εταιρειας που τωρα ξερω και εγω το μυστικο της και ξερω και πως και γιατι ειναι ενα οργανο ετσι οπως ειναι η κατασκευη του και ποια η χρηση του στον ηχο

 

και τελος για να πω και  για τον τιτλο του θεματος.πιστευω οτι μια παρτ καστερ που ξερουμε τι θελουμε να εχει πανω της με οτι αυτα συνεπαγονται δεν μπωρει ναι μην εχει θετικο προσημο στο τελος

 

αυτα

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου