Προς το περιεχόμενο

Τα εσωτερικά ερωτήματα ενός από εμάς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει μουσικός δεν ήμουν ποτέ (με την αυστηρή έννοια του όρου) , ας πούμε οργανοπαίκτης , είναι πιο δίκαιο (μάλλον οργανοπρήχτης) παρ'όλα αυτά έπαιζα και ταλαιπωριόμουν. Δεν με έννοιαζε αν ήταν μαύρη κόκκινη ή τιρκουάζ η κιθάρα. Δεν μέτραγα αν έχει δυο τέσσερα ή σαράντα λαμπάκια ο ενισχυτής, δεν στενοχωριόμουν αν ήταν πλήρως παραμετροποίησιμο το εφεδάκι, τα συνέδεα και έπαιζα. Άρχισαν να έρχονται μερικά φράγκα στο πορτοφόλι, είχα μεγαλώσει και σε χρονάκια, δεν θέλει πολύ έγινα καταναλωτής. Και ήρθε η μετάλλαξη.

Κοιτάω αν είναι chambered τα ξύλα, αν το μαχογκάνι είναι καλό για μέταλ, αν το τιούμπ σκρίμεεερ είναι του τότε, αν οι λάμπες έχουν ή όχι προδιαγραφές Σβετλάνα.

 

Πότε έγινα γκατζετάκιας και δεν το κατάλαβα ; Πότε ; Πείτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε έγινα γκατζετάκιας και δεν το κατάλαβα ; Πότε ; Πείτε μου.

 

Όταν "έκοψες" να παίζεις μουσική ?

Μία από τα ίδια.... και να έπαιζα και καλά....5 ακόρντα βαράω πλέον, και αυτά όπως με βολεύουν εμένα....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Luke έχω δύο εκδοχές: Η μία λέγεται «γεράματα»  ;D. Γεροπαραξενεύουμε και όλα μας φταίνε και όλα μας μυρίζουν... Το μαόινι δεν είναι καλό, η σαμπάνια δεν κάνει πολλές...φούσκες- ξέρεις τώρα, παραξενιές του καπιταλισμού...  ;D

Η άλλη εκδοχή είναι οι... κακές παρέες- πες με noiz ;D ;D ;D...  Ξέρεις τώρα τι εννοώ... Πήρα έναν ενισχυτή που είναι έτσι, ψήνει και τοστ, πλένει και τα πιάτα, αλλά θα ήθελα να ήταν και λίγο αλλιώς και να βαράει και κλακέτες... Ε, τότε πρέπει να κάνεις αυτό, να αλλάξεις εκείνο, να πέσει μια μόντα στην προενίσχυση... Και μοιραία θα είσαι πάντα ανικανοποίητος και στο χώσε... ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεροπαραξενεύουμε και όλα μας φταίνε και όλα μας μυρίζουν... Το μαόινι δεν είναι καλό, η σαμπάνια δεν κάνει πολλές...φούσκες- ξέρεις τώρα, παραξενιές του καπιταλισμού...  ;D

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διψάμε για ανανέωση...για το καινούριο...για το νέο...για ένα μπράβο..για μια φιλία..για μια λιακάδα..για ένα τραγούδι δικό μας...για ...για...για....

Να γυρνάμε και λίγο πίσω μας..να βλέπουμε που είμασταν και τι ειχαμε..

Και οταν εκτιμούμε την κάθε προσπάθεια μας.....τοτέ...βουρ στο GAS.

 

 

Κάθε μέρα είναι μια νέα μέρα..κάτι νέο...έτσι και στην μουσική...κάποτε είχα 20 δίσκους και ράδιο...τώρα 200 ...άλλα ακούσματα..άλλες τεχνικες...εννοείται πως θα τα ψαξω ...(χωσε χέρι στην τσέπη).

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luke έχω δύο εκδοχές:

Υπάρχει και τρίτη εκδοχή...που τη λές μόνος σου...

Εντάξει μουσικός δεν ήμουν ποτέ (με την αυστηρή έννοια του όρου)

Τι θές παραπάνω?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το ίδιο με το να έχεις πάρει την καινούργια High Definition 42' τηλεόραση, το καινούργιο blue ray drive και φυσικά ότι κορυφαίο υπάρχει σε ήχο για home theater!!!!

 

Αφου λοιπόν τα συνδέεις όλα, βάζεις ταινία (blue ray δισκάκι θυμίζω) και τελικά αντί να δεις το έργο, είσαι με το manual στα χέρια και σκαλίζεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά!!!

 

Είναι απλή η απάντηση φίλε, δεν σε ενδιαφέρει η ταινία αλλά τα παρελκόμενα.... ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλή η απάντηση φίλε, δεν σε ενδιαφέρει η ταινία αλλά τα παρελκόμενα.... ;) ;)

Στα παρελκόμενα βρίσκεις την νέα λεπτομέρεια.

Τώρα αν δεν την αξιοποιήσεις κατάλληλα, δεν φταίει ο blue ray..μάλλον το shoppin therapy.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και δεν φταίει το blue ray, με την προυπόθεση ότι θα παρακολουθήσεις ταινία!!!! Μην το ξεχνάμε!!!! Ο ήχος και η εικόνα ας βελτιώνεται. Καλό είναι!!! Να μην ξεχνάμε όμως γιατί αναβαθμίζουμε τον εξοπλισμό μας, σωστά? Άν πάψουμε να παρακουλουθούμε το ρημάδι το έργο, το χάσαμε το παιχνίδι....

 

Από κει και πέρα όταν ασχολείσαι με ένα αντικείμενο, είναι λογικό να ενημερώνεσαι συνεχώς και να αναζητάς και καλύτερο εξοπλισμό. Που σημαίνει μεσιέ μπουζουκ... ότι αν εξακολουθείς να παίζεις με την όρεξη και τον ενθουσιασμό που έπαιζες παλιά, όλα καλά! Άν όμως ενθουσιασμό σου δίνει μόνο το να μιλάς για κιθάρες, ξύλα και λάμπες και όχι το να παίζεις, ε τότε, υπάρχει πρόβλημα.... ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρακολουθήσεις ταινία!!!!

Στην περιπτωσή μας,να γνωρίζεις την μουσική.

Το σημείο αναφοράς. Για να ''πατάει'' και η κουβέντα.

Κάπου διάβασα πιο πάνω για 5 ακκόρντα και ''τα πατάω λέει και όπως με βολεύουν''.

Μήπως..λέω μήπως..είσαι ακόμα στην αρχή τότε? (γενικώς αναφέρομαι και όχι προσωπικώς).

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου