Προς το περιεχόμενο

Θήκη για Michael Kelly Patriot


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Έχω μια Michael Kelly Patriot(LP style) και θέλω να πάρω μια σκληρή θήκη για να μπορώ να την κρατάω σε ασφαλές μέρος.Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποια ακριβώς θήκη θα κάνει γιατι ναι μεν είναι les paul αλλά έχει κάπως διαφορετικό σκάφος από τις κλασσικές και δεν είμαι σίγουρος ποια θήκη είναι κατάλληλη.Κοίταξα και για τις θήκες της εταιρίας αλλά δεν ψήνομαι να δώσω τόσα χρήματα(την βρήκα στο ebay 100+ ευρώ).Αν μπορει να βοηθήσει κανείς..

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες μια θήκη για μεταφορά απλά , πάρε μια κλασική μαλακή θήκη ενυσχημενη... Αν πάλι θες να την βάζεις μέσα στην θήκη για να την αποθηκεύεισ στο σπίτι δεν ξέρω που μπορείς να βρεις φθηνές όμως να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλά αρνητικά στον εγκλεισμό μόνιμα της κιθάρας μέσα σε οποιαδήποτε θήκη...  Αν τα ξέρεις οκ αν δεν τα ξέρεις κανε ένα σερτς , αν πάλι δεν βρίσκεις κάτι πες μας να σου παραθέσουμε λινκ με σχετικά θέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε και ευχαριστώ για την απάντησηή σου...

 

Κατα βάση αυτό θέλω...Να την αποθηκεύω...Έχω ακούσει πολλά πάνω σε αυτό το θέμα και έχω διαβάσει και άλλα τόσα..Και όλες οι απόψεις 50-50.Έχω καταλήξει ότι με την κατάλληλη προσοχη και φροντίδα δεν νομίζω να πάθει τίποτα η κιθάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε και ευχαριστώ για την απάντησηή σου...

 

Κατα βάση αυτό θέλω...Να την αποθηκεύω...Έχω ακούσει πολλά πάνω σε αυτό το θέμα και έχω διαβάσει και άλλα τόσα..Και όλες οι απόψεις 50-50.Έχω καταλήξει ότι με την κατάλληλη προσοχη και φροντίδα δεν νομίζω να πάθει τίποτα η κιθάρα...

 

κανεις μεγαλο λαθος... ενας απο τους καλυτερους στο ειδος του λεει

 

http://www.enigmagt.gr/html/care.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα διαβάσει αυτό πριν καιρό γι αυτό και ρώτησα άλλον έναν ειδικό...Κατα τη γνώμη μου είναι από τους καλύτερους...Τον Κουρμπή ο οποίος μου είπε ότι με την κατάλληλη προσοχή το να κλείνεις την κιθάρα σε μια θήκη δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα...

 

Εσυ συγκεκριμένα έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο ασ πούμε?θα μου πρότεινες δηλαδή κάποιο stand?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου