Προς το περιεχόμενο

Ποια εταιρια πιστεύετε πως ειναι πιο εμπορικη σε μεταλ



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μολις εριξα κι εγω την ψηφο μου στην jackson . οχι γιατι πιστευω οτι ειναι η καλυτερη εταιρια αλλα επειδη μεχρι προτεινως πιστευα οτι τουλαχιστον στον χωρο του μεταλ ηταν η πιο εμπορικη εταιρια...

 

Παντως κατι που μου εκανε πολυ εντυπωση ειναι οτι η ιαπωνικες εταιριες εχουν μεχρι στιγμης κατατροπωσει τις αμερικανες και μια jackson αντιστεκεται καπως...

 

Επισης κατι αλλο που προσεξα ειναι οτι και στα σχολια σας θεωρειται οτι δικαιως η εν λογω εταιριες ειναι τοσο ψηλα στις προτιμησεις... Για να πω την αληθεια περιμενα να πειτε ναι η ιμπανεζ-esp ειναι οι πιο εμπορικες αλλα στην θεση τους θε επρεπεν να ειναι η musicman ας πουμε ...

 

τελος να πω κι εγω την αποψη μου σχετικα με την επιλογη μου... πραγματι ποστευα οτι η τζακσον ειναι η πιο εμπορικη εταιρια στο μεταλ . Μια αδικημενη εταιρια πλεον πιστευω οτι ειναι η bcrich . Οχι επειδη φτιαχνει πλεον καλες κιθαρες ,  αλλα ο κοσμος δεν αποκρινεται,  αλλα επειδη μια τετοια εταιρια με τοση ιστορια πλεον εχει εγκαταληψει τις προσπαθειες στο να φτιαχνει καλα οργανα... αυτην την στιγμη περαν της σειρας nj deluxe που ειναι εξαιρετικες κιθαρες ολες οι υπολοιπες ειναι να τις κλαις... απο αυτην ομως και μονο την σειρα που προανεφερα αποδυκνυει οτι ξερει να φτιαχνει κιθαρες και πραγματικα ειναι αποροιας αξιο γιατι δεν παει τοσο καλα οσο θα επρεπε...

 

Στα χρηματα που πουλαει την σειρα nj deluxe ( 800 ευρω ) πραγματικα δεν υπαρχει ανταγωνισμος που να φτιαχνει τοσο ποιοτικα οργανα κι ομως... ειναι τα μονα που αξιζουν με μερικες ακομα εξαιρεσεις των μοντελων gunsliger και asm...

Καλα μην μιλησουμε για mass production αμερικανων μοντελων γιατι δυστηχως αυτα πλεον μονο σε custom shop και ειναι aμφιβολο αν παραγγειλεις μια κιθαρα σημερα απο τον αντιπροσωπο αν θα την εχεις μεσα στον επομενο χρονο... χωρις πλακα... 12 μηνες θα κανει μινιμουμ... δοκιμασμενο.

 

Και σε αυτο δεν φταει ο αντιπροσωπος αλλα η ιδια η εταιρια η οποια δεν ξερω τι προγραματισμο εχει και αν γενικα την ενδιαφερει να ξαναγινει ανταγωνιστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τις Bc Rich...η δικια μου γνωμη ειναι οτι πολυς κοσμος εχει βγαλει κακα συμπερασματα για αυτες τις κιθαρες απο τις πιο παλιες σειρες ''bronze" (οι οποιες ηταν αρκετα crappy).Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα για τις NJ, αλλα θα προσθεσω και τις δυο κορεατικες signature του kerry king απο τις οποιες δυστηχως η warlock ειναι πλεον discontinued.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ψήφισα Ibanez...

 

Με αυτό το nickname????  :o :o :o

 

(ontopic)

ESP για μένα. Και ακολουθεί η Jackson, που μεγάλωσε μια ολόκληρη γενιά glam/poser/hair/easy metal.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Ωραία η νεκρανάσταση του θέματος μου δίνει την ευκαιρία να απαντήσω κι εγώ!

Αντικειμενικά χωρίς κάποια τεκμηριωμένη άποψη πιστεύω πως η ESP είναι η πιο εμπορική μεταλλοκιθάρα της τελευταίας δεκαετίας,αλλά υποκειμενικά εγώ όταν είχα ένα καλό budget και πήγα για κιθάρα πήρα usa strat και της έβαλα dimarzio super distortion,λόγω του ότι είμαι λίγο παλιομοδίτης και προτιμώ 80s,70s κυρίως όσον αφορά τον metal ήχο(άντε ως αρχές 90s)και μου αρέσει πολύ η fenderίλα στα καθαρά στον neck μαγνήτη!

Δεύτερη θα ερχόταν η gibson με μοντέλα όπως explorer,flying v!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου