Προς το περιεχόμενο

Αγορα μικροφωνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας 8ελω να αγορασω μικροφωνο για το home studio μου μεχρι 300€!

Ημουνα ετοιμος να αγορασω το Rhode NT-1 ή NT-2!Moυ ειπε ενας που ειναι ψαγμενος με αυτα οτι δεν ειναι καλα μικροφωνα γιατι με την παροδο του χρονου αλλαζει η αποδοση τους (μου ειπε εναν ορο που δεν τον θυμαμαι)!μου προτεινε στα ιδια λεφτα το SΤC-2 της Sontronics!Αν μπορει κανεις να βοηθησει γιατι ειμαι συνθετης και χρειαζομαι αμεσα την αγορα μικροφωνου!Περιμενω την βοηθεια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κανει με την παροδο του χρονου???

 

thwap.gif

 

spank.gif

 

nuts.gif

 

:D 8O :? :lol:

 

παρε φιλε μου το NT1 να κανεις τη δουλεια σου,ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ μικροφωνο!

 

σιγα μη σαπισει κι ολας! 8O :lol:

 

ρε τι αλλο θα ακουσουμε μεσημεριατικα! 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντίδραση του superfunk είναι μεν πολύ έντονη αλλά σκέψου ότι μιλάς για ένα μικρόφωνο που κοστίζει το πολύ 300¤.

 

Ο ήχος είναι μια πολύ ακριβή ασχολία σκέψου ότι ο άνθρωπος με τον οποίο μίλησες σου λέει για χαρακτηριστικά που θα είχαν νόημα αν μιλούσαμε για μικρόφωνα των 2000¤.

 

Στα λεφτά αυτά θα κάνεις άψογα την δουλεία σου.Αν το ψάχνεις περισσότερο για καλύτερο μικρόφωνο θες καλύτερο προενισχυτή ισοσταθμιστή και πάει λέγοντας.

 

Κάθε πράγμα για την χρήση του δεν έχει νόημα πχ ένα λαμπάτο neumann με κάρτα ήχου soundblaster σε ένα υπνοδωμάτιο.

 

Σκέψου πια είναι τα δεδομένα σου και τα οικονομικά σου και κάνε την κίνησή σου.

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοθ ειπε με λιγα λογια οτι αλλιωσ 8α γραφει τωρα και οσο πρναει οκαιροσ θα πεφτει η αποδοση σου!κατι μου ειπε για ενα μεταλλο (εξαχνωση χρυσου κατι παθαινει....)δηλαδη το Stc-2 δεν ειναι καλο μικροφωνο?ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... καλα σου ειπαν φιλε μου, οτι τα RODE.. ενω ειναι εντυπωσιακα μικροφωνα ,

εχουν καποια προβληματα με την παροδο του χρονου!

ηχοληπτες το λενε αυτο για τα rode.

Βεβαια απο ηχο ειναι ΠΟΛΥ καλο αν και γενικα ειναι εντυπωσιακα μικ ....

Αν θες κατι πιο γηινο κοιτα τα ακριβα AKG ,τα φτηνα της δεν ειναι και τοσο αξια κατα τη γνωμη μου(σε σχεση με ανταγωνιστες τους).

Ακομα τα sontronics υποστηριζονται απο σοβαρη αντιπροσωπεια του χωρου(ΕΛΙΝΑ) και εχω ακουσει καλα λογια οπως και για τα

SOUND ENGINEERING mics

http://www.seelectronics.com/whatsnew.html

 

Γενικα υπαρχουν και studioprojects γνωστα στον χωρο ...αλλα μην τα κοιτας καν γιατι ειναι πολυ ακριβα ελλαδα σε σχεση με εξωτερικο και δεν εχουν και την αντιστοιχη ποιοτητα..... αυτα που λεμε πιο πανω ειναι πολυ καλυτερα κατα τη γνωμη μου!

...φιλικα digipan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η "εξάχνωση χρυσού" δεν είναι κάτι που παθαίνει το μικρόφωνο, είναι απλώς τρόπος κατασκευής, πχ χρησιμοποιείται για επιμετάλωση αντικειμένων, σε άλλο παράδειγμα εγώ την έχω συναντήσει σε κατασκευή βάσης τρανζίστορ. Να εξατμίζεται ο χρυσός απο μόνος του με τον καιρό δεν παίζει...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμενο μικροφωνο της sontronics ειναι super...!!

κοιτα και το akg c3000B.. :wink: :wink:

επισης για πιο φθηνη λυση και το samson CL-7 K CL-8...ειναι πολυ καλα μικροφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου