Προς το περιεχόμενο

Charvel So-Cal Style 1 - Τελικα την παραγγειλα!


Skropi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε με γεια φιλε, θα την χαρεις...!!!

Προκειται για κορυφαίες κιθάρες, εγω εχω 3 custom

Μια Warren DeMartini 'blood and skull'  και 2 βαμενες απο τον Mike Learn 'arachnophobia' και 'Desolation Alley'...

Για μενα οι κορυφαιες superstrats...

 

DeMartini-Blood-w-Skull.jpg

P1013230-1f.jpg

10081710272931f.jpg

 

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βασικα εχω ψηθει κι εγω για μια charvel ... το θεμα ειναι οτι εχω ψηθει για αμερικανια και πλεον δεν βρισκω ευκολα και ποικιλια ουτε στον τομαν ουτε στο μιουζικ στορ... ξερετε πουθενα αλλου ? αντιπροσωπος στην Ελλαδα δεν μου βγαζει το σαιτ της charvel ...

 

 

Αντιπροσωπος ειναι αυτος http://www.guitarstore.gr/ εγω απο κει την πηρα (αν και αργησε λιγο η παραλαβη τα παιδια ηταν εξυπηρετικοτατα και συνεννοησιμα  ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια για ολες τις απαντησεις... Βασικα οποτε τιθεται θεμα charvel τιθεται και θεμα floyd rose οποτε τι παιζει με δαυτα ? μιλαω για τις usa ... λενε original ... ειναι το γερμανικο μειντ μπαι σαλερ η το κορεαν μειντ... οχι οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο απλα να ξερουμε περιπου... εχει βγει καποιο πορισμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια για ολες τις απαντησεις... Βασικα οποτε τιθεται θεμα charvel τιθεται και θεμα floyd rose οποτε τι παιζει με δαυτα ? μιλαω για τις usa ... λενε original ... ειναι το γερμανικο μειντ μπαι σαλερ η το κορεαν μειντ... οχι οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο απλα να ξερουμε περιπου... εχει βγει καποιο πορισμα ?

 

Εγω το μονο πορισμα που εβγαλα ειναι οτι την πιανεις απο τον λεβιε και την κουνας πανω κατω μεχρι να ξηλωθει αλλα ουτε ξηλωνεται ουτε cent χανει.

Απλα αγοραζεις με 10e ενα schaller tremolo arm για να εξαλειφθει ο ενοχλητικος για πολλους μικροτζογος.

Και το floyd ΕΙΝΑΙ original και το ΜΙΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το floyd ΕΙΝΑΙ original και το ΜΙΚ.

 

ναι γιωργο αυτο το ξερω... εχω κι εγω δυο κιθαρες με ΜΙΚ απλα ελεγα μηπως κανενας εχει ανοιξει το καπακι απο πισω και εχει δει αν λεει made in germany ... απλα για την περιεργεια του θεματος... και τα ΜΙΚ παντως δεν χανουν χιλιοστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έντιτ και εδώ: η σαν ντίμας έχουν ασημί φλόυντ ρε κανιμόθριε  ;) :D :P τι με μπερδεύεις ???

Η δικιά μου παντως (cab yellow) εχει μαυρο

Βασικα εχω ψηθει κι εγω για μια charvel ... το θεμα ειναι οτι εχω ψηθει για αμερικανια και πλεον δεν βρισκω ευκολα και ποικιλια ουτε στον τομαν ουτε στο μιουζικ στορ... ξερετε πουθενα αλλου ? αντιπροσωπος στην Ελλαδα δεν μου βγαζει το σαιτ της charvel ...

http://smart.noiz.gr/details.php?id=6209

Εννοείται οτι ουτε ξερω το παιδί που την πουλαει ουτε εχω οποιαδήποτε σχεση με την αγγελια

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιωργο αυτο το ξερω... εχω κι εγω δυο κιθαρες με ΜΙΚ απλα ελεγα μηπως κανενας εχει ανοιξει το καπακι απο πισω και εχει δει αν λεει made in germany ... απλα για την περιεργεια του θεματος... και τα ΜΙΚ παντως δεν χανουν χιλιοστο...

 

 

Και οι usa το κορεατικο εχουν ;D.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια για ολες τις απαντησεις... Βασικα οποτε τιθεται θεμα charvel τιθεται και θεμα floyd rose οποτε τι παιζει με δαυτα ? μιλαω για τις usa ... λενε original ... ειναι το γερμανικο μειντ μπαι σαλερ η το κορεαν μειντ... οχι οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο απλα να ξερουμε περιπου... εχει βγει καποιο πορισμα ?

 

Παρε ενα μαγνητη κ δες. If it doesn't stick its not the real thing! you lack bunch of Tone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλτατοι χτύπησα αυτή...

http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Charvel-So-Cal-Style-1-HH-SW-Snow-White/art-GIT0020001-000

Tην παρήγγειλα αρχές Σεπτέμβρη και την παρέλαβα πριν 15 μέρες..

Μιλάμε για τρελό εργαλείο...

Παίζει τα πάντα και κουλός να είσαι μ αυτή θα παίξεις....

Απίστευτο μπράτσο..τέλεια ταστοδουλειά...πεντακάθαρος ήχος από άψογα ηλεκτρικά και ΤΕΛΕΙΑ θήκη...τι άλλο θέλετε??

Άριστα 10 με τόνο παιδιά...Την συνιστώ ανεπιφύλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου