Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Μαγνητών σε Ibanez S Series 520ex


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

είναι το πρώτο μου post στο forum, γι'αυτό παρακαλώ να μη δαγκώσετε για οποιοδήποτε λάθος ή παράλειψη.

Λοιπόν, παίζω αρκετά χρόνια κιθάρα, έχω γίνει αρκετά καλός, αλλά ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με τα τεχνικά.

Και τώρα έφτασε η ώρα της απόφασης και χρειάζομαι βοήθεια.

Έχω μία Ibanez S series 520ex με μαγνήτες Ibanez Infinity (τους μαμάτους της) και σκέφτομαι να τους αλλάξω σε EMG 81/85 γιατί έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

 

Εσείς οι γνώστες, τι λέτε;;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι, μια χαρα θα εισαι, απλα δες αν θα χωραει η 9v μπαταρια στο cavity της κιθαρας επειδη ειναι πολυ λεπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

είναι το πρώτο μου post στο forum, γι'αυτό παρακαλώ να μη δαγκώσετε για οποιοδήποτε λάθος ή παράλειψη.

Λοιπόν, παίζω αρκετά χρόνια κιθάρα, έχω γίνει αρκετά καλός, αλλά ποτέ μου δεν ασχολήθηκα με τα τεχνικά.

Και τώρα έφτασε η ώρα της απόφασης και χρειάζομαι βοήθεια.

Έχω μία Ibanez S series 520ex με μαγνήτες Ibanez Infinity (τους μαμάτους της) και σκέφτομαι να τους αλλάξω σε EMG 81/85 γιατί έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

 

Εσείς οι γνώστες, τι λέτε;;

 

Ευχαριστώ!

Τι τύπο τρέμολο φοράει η κιθάρα σου??

Αν φοράει το Ζero trem... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει χωρος για τη μπαταρια τοτε θα εισαι οκ, αν οχι υπαρχει και η λυση του routing  ;) αν ριξεις λιγο ψαξιμο στο γκουγκλη θα δεις οτι υπαρxουν και αλλα ατομα που εχουν κανει αυτη τη μετατροπη. Γενικοτερα οι emg 81,85 ειναι απο τα πιο διαδεδομενα σετακια για heavy προσανατολισμους εχουν αρκετα muddy ηχο ενω ειναι απο τους πιο ησυχους μαγνητες

Τελος μπορεις να βαλεις τους dimarzio x2n (bridge) paf pro (neck) που ειναι passive μαγνητες και να τελειωνει η υποθεση.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου