Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση ακουστικών για POD


thanasisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, συγγνωμη για το ελαφρως οφτοπικ αλλα:

εχει καποιος να προτεινει ακουστικα για χρηση με Line6 Pod; Δεν ειμαι επαγγελματιας, οποτε δεν εχω τιποτα τρελες απαιτησεις (η το αναλογο μπατζετ) αλλα προτασεις απο τους πιο ψαγμενους ευπροσδεκτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, συγγνωμη για το ελαφρως οφτοπικ αλλα:

εχει καποιος να προτεινει ακουστικα για χρηση με Line6 Pod; Δεν ειμαι επαγγελματιας, οποτε δεν εχω τιποτα τρελες απαιτησεις (η το αναλογο μπατζετ) αλλα προτασεις απο τους πιο ψαγμενους ευπροσδεκτες!

 

πηγαινε στο media markt εχει κατι ακουστικα Philips με 10 ευρω... ειναι μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε στο media markt εχει κατι ακουστικα Philips με 10 ευρω... ειναι μια χαρα...

 

Ευχαριστω αλλα ψαχνω κατι γυρω στο 100ρικο, εκτος αν τα philips με 10e δινουν τοσο καλο ηχο. Παλιοτερα ειχα κατι Bose Tri-port in-ear αλλα "ψοφησαν" (εφαγε ο σκυλος τις σιλικονες!!!!), κατι αντιστοιχο ψαχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω αλλα ψαχνω κατι γυρω στο 100ρικο, εκτος αν τα philips με 10e δινουν τοσο καλο ηχο. Παλιοτερα ειχα κατι Bose Tri-port in-ear αλλα "ψοφησαν" (εφαγε ο σκυλος τις σιλικονες!!!!), κατι αντιστοιχο ψαχνω.

 

100 ευρω ? μηπως θες να δωσεις παρα πολλα για κατι πολυ απλο ? τα φιλπς που εχω μου δινουν αριστο αποτελεσμα... υπαρχουν παρα πολλα στο μιντια μαρκτ σε οτι τιμη θες... πηγαινε και τσεκαρε... απλα σε λεω οτι και των 10 να παρεις μια χαρα θα εισαι... αφου εχεις παραπανω δυνατοτητα με ενα 30αρι το πολυ 40αρι θα εισαι φουλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτά και με έχουν βολέψει πάρα πολύ ...

Δεν έχω δοκιμάσει πολλά ακουστικα αλλά καμια σχέση με μικρα ακουστικα των 10€ και headsets των 15-20€.

έχουν μακρύ καλώδιο (3 Μέτρα) και σου δίνουν αντάπτορα βιδωτο απο mini-jack ->jack

το μεγάλο - ειναι οτι δεν έχουν θηλυκο mini jack για να συνδεθούν με το καλώδιο αλλα το καλωδιο είναι κολλημενο πάνω τους..

Εντιτ .. έχουν αλλο ενα - αμα παίζεις 2,5+ ωρες πονάνε λιγο τα αυτία σου(όχι ακριβώς πόνος αλλα όταν τα βγάλεις νιώθεις λίγο άβολα αλλα περνάει πολύ γρηγορα)

...

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Sennheiser-HD-205-Headphones-closed-dynamical/art-DJE0001746-000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,  πολκυ καλα κανεις και ψαχνεις ακουστικα ποιοτητας για το Ποντ ή καθε ποντ....

 

Εχω διαλεξει κλειστου τυπου ακουστικα γιατι με τα ημικλειστου τυπου (εαν τα θες για αργα το βραδυ) περναει ενα ποσοστο της εντασης στον χωρο.

 

Βασικα κοιταξα ποια εχουν την μεγαλυτερη αποδοση και θα μπορουν να αντεχουν καποιες εντασεις και συχνοτητες της κιθαρας χωρις να τσιριζουν ή να αλλειωνουν τον ηχο...

 

Εχω καταλληξει και κατασταλλαξει στην AKG και σπυ προτεινω τα κατοθι

 

(τις τιμες τις ψαχνεις αναλογα...)

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/akg-k-171-mkii.html   (κλειστου τυπου)

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/akg-k-142hd.html  (ημι...)

 

αυτα εχω παρει εγω με τιμη -30ε περιπου

 

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/akg-k-271-mkii.html

 

 

 

εντιτ.....  http://www.skroutz.gr/c/715/dj-headphones.html?keyphrase=Akg+K+171+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας.

Σε ατομικες συσκευες ηχου εχω δοκιμασει πολλα και παντα τα Sennheiser ξεχωριζαν ευχαριστα, τοσο απο αποψη ηχου οσο και αποψη εργονομια, οποτε μαλλον θα ακολουθησω τη συμβουλη του avalon, η τιμη τους ειναι αρκετα ελκυστικη!

 

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να τα βρω Ελλαδα;

 

Ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας.

Σε ατομικες συσκευες ηχου εχω δοκιμασει πολλα και παντα τα Sennheiser ξεχωριζαν ευχαριστα, τοσο απο αποψη ηχου οσο και αποψη εργονομια, οποτε μαλλον θα ακολουθησω τη συμβουλη του avalon, η τιμη τους ειναι αρκετα ελκυστικη!

 

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να τα βρω Ελλαδα;

 

Ευχαριστω και παλι

 

Σουπερ και τα Σενχαιζερ !!!! πραγματικα αξιοπιστα εχω ακομα ενα ζευγαρι το οποιο παιζει αψογα μετα απο 12 χρονια !!

 

Δοκιμασε στο λινκακι που σου εστειλα πιο πανω το Σκρουτζ να βαλεις τον τυπο των ακουστικων και θα σου βγαλει τα φτηνοτερα στην αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την αμεση αποκριση παιδια, παραγγειλα τα Senheisser τελικα.

 

Για την ιστορια, με τα "περιεργα" Bose ειχα καλο ηχο (για τα δικα μου αυτια παντα) αλλα ρε γαμωτο δεν ηταν εργονομικα ακουστικα και οταν πεθαναν χρησιμοποιουσα "ψειρες" Senheisser cx-300 (με οτι αυτο συνεπαγεται :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου